5 nápadov pre moderný interiér

5 nápadov pre moderný interiér

Väčšina z nás chce dosiahnuť vkusného interiéru, ktorý sa stane perfektným domovom a ohromí tiež naše príležitostné návštevy. Preto sa snažíme vybrať kombinácie nábytku a textilu, ktoré na prvý pohľad zaujmú a priblížia nás svetu interiérového dizajnu. A pretože štýl nášho bývania vlastne hovorí, kto a akí sme, prinášame päť tipov priamo od dizajnérov, pomocou ktorých docielite novodobého vyšperkovaného interiéru, za ktorý sa rozhodne nebudete musieť hanbiť.

Minimalizmus je trendy

Asi nemusíme pripomínať, čo práve letí. Skutočným trendom v bývaní aj v móde je minimalizmus, koncept, ktorý jasne hovorí, že v jednoduchosti je krása. Toto pravidlo dodržte tiež vo svojom domove a budete sa diviť – zbavíte sa zbytočných vecí a vzdušnosť bytu či domu vás úplne pohltí. Spolu s minimalizmom môžete využiť základnú farbu – bielu. Často sa práve tejto čistej farby bojíme, ale nie je tak sterilná, ako by sa mohlo zdať. Biela je jedinečná, elegantná a minimalistická. Ľahko ju skombinujete s inými farbami a vzormi a navyše opticky zväčší priestor. Hodí sa do akejkoľvek miestnosti a nemusí to byť len klasická biela – skúste napríklad smotanovú alebo prírodné farby. Záleží len na vašom vkuse a preferenciách.

Minimalizmus je trendy – zdroj

OSVETLENIE robí dojmy

Osvetlenie je často brané iba ako praktický prvok, čo je chyba. Plní tiež dôležitú estetickú funkciu. Často je dominantným doplnkom, ktorý udá tóny miestnosti, kde je použité. Moderné sú geometrické lustre, osvetlenie v tvare kvetov aj industriálne technické osvetlenie. Svetlá môžete použiť ako zaujímavý kontrast alebo veľkolepý šperk priestoru. Ideálne by v miestnosti mali byť minimálne dve svetlá. Ak chcete použiť dizajnový luster, dbajte na jeho umiestnenie. Nemal by byť v blízkosti okien, závesov ani televízie. Lustre by mali byť zhruba uprostred miestnosti, pretože ako stredobod priestoru dokonale vyniknú. Perfektnú náladu pre nejeden večer podporí tiež stojaca či stolová lampa. V ponuke sú najmodernejšie kúsky až po rustikálny štýl. Štýl osvetlenia v jednej miestnosti by sa mal navzájom dopĺňať, farbou i prevedením.

Realizácia bytu v modernom štýle – zdroj

TEXTIL rozjasní

Bytový textil je neoddeliteľnou súčasťou interiérového dizajnu. Ani na ten nesmieme zabudnúť pri zariaďovaní. Patria medzi neho tiež koberce, behúne, vankúše, závesy a ďalšie prvky. Dávno neplatí, že musíte pre celú domácnosť použiť rovnakú farbu či vzor. Skúste sa pohrať s viacerými vzormi a zlaďte napríklad len materiál. Keď investovať do textilu, tak kvalitne. Ani látky by totiž nemali pôsobiť lacno, ak si prajete, aby váš domov pôsobil elegantne a šik. Ak si neviete rady, skúste sa inšpirovať hotovými interiérmi. Tak si ľahko ujasníte, aký štýl je vám blízky a keď pridáte vlastné nápady, výsledok bude naviac osobitý a s vaším podpisom.

VZORY bodujú

Geometria, pruhy, bodky – vzorami skrátka nič nepokazíte, ba naopak. Vzory môžete použiť na textil, na steny, na koberec, na vankúše a dokonca aj na nábytok. V interiéri by ste však mali kombinovať jednotlivé vzory opatrne, aby ste miesto neprehltili a nevznikol nechcený gýč. Ideálne je riadiť sa pravidlom menej je viac. Dva alebo tri vzory môžete opakovať a vytvoríte štýlovú náladu, ktorá nadchne vás i hostí.

DOPLNOK v štýle

Dobám, kedy bolo vhodné zbierať dekorácie, dávno odzvonilo. Stačí jediná vhodne umiestnená masívnejšia dekorácia a váš interiér dostane punc originality. Výrazný doplnok prezradí niečo o vás a vašom vkuse. Veľké množstvo malých dekorácií pôsobí chaoticky a vy určite nechcete neustále utierať prach a upratovať maličkosti. Dekoráciou môže byť obraz, socha alebo napríklad väčšia kvetina. Ak chcete, aby krásne vynikla, urobte okolo nej priestor a nechajte sa kochať jej krásou.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *