Ako dostať Hygge do našich domovov

Ako dostať Hygge do našich domovov

Iste ste už niekde počuli slovíčko Hygge alebo ste už čítali o tomto novom trende nazývanom práve slovom Hygge. Hygge je koncept žitia pochádzajúci z Dánska. Tkvie v ňom tajomstvo celého bytia. Tajomstvo, ako byť šťastný. My sa pozrieme, ako je možné trochu toho šťastia či kúzelné teplej atmosféry preniesť do našich domovov.

Ilustračný obrázok, zdroj

Investujte do sviečok

Teplo domova rozžiarte svetlom. Nebojte sa rôznych veľkostí, výšok alebo farieb. Sviečky sú považované za neoddeliteľnú súčasť tohto štýlu. Postarajú sa o nádhernú žiaru a predovšetkým vôňu po celom byte. Kúpte si sviečku s vôňou pečeného čaju alebo okvetných lístkov ruže.

Koberec s vysokým vlasom

Kúpte si do obývacej izby koberec s vysokým vlasom. Nevymieňajte celú podlahu, kúpte len menší koberec pod konferenčný stolík. Vysoký vlas zútulní celú miestnosť a zahreje aj vaše nohy. V kombinácii s bielymi stenami a podlahou zo svetlého dubu prepožičia našim domovom trochu škandinávskeho štýlu.

Vankúše a veľa ďalších vankúšikov

Nič nezútulní obývačku tak ako kopa vankúšov na sedacej súprave. Držte sa stále neutrálnych tónov a nepreháňajte to s výraznými farbami. Najvhodnejšie sú tóny bielej, sivej, béžovej či hnedej, napríklad s jemnými vzormi červenej alebo modrej. Rozmanitosť však môžete dohnať v materiáloch. Každý vankúš majte iný. Vhodné sú chlpaté vankúše alebo tie v poťahu z plátené lôžkoviny.

Ak sa vám vankúše nezmestia na sedačku alebo si ich potrebujete odložiť, kúpte si prútený kôš na ich odkladanie. Do Hygge štýlu vášho interiéru bude krásne ladiť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Drobné dekorácie

Rozmiestnite po obývačke drobné dekorácie. Predmety by mali byť stále v svetlých a teplých farbách. Dekorácia by mala byť jednoduchá, žiadne zložité vzory či farby. Využite prírodné textúry. Kúpte si drevenú misku na stôl a nazbierajte do nej šišky. Rozmiestnite svietniky. Zaveste na stenu fotografie či obrázky v drevených rámčekoch. Zaveste si na stenu parožia.

Típí

Urobte radosť svojim najmenším a postavte im v obývacej izbe úkryt. Štýl Hygge sa vyznačuje oddychom a relaxáciou, užívanie si každej voľnej chvíle v pokoji. Zariaďte také útočisko svojim deťom. Típí zostavte z drevených latiek a jednoduchej bielej látky. Na zem umiestnite ovčiu kožu pre ich teplo a pohodlie a malé vankúšiky. Ak by ste chceli tento úkryt ešte vyšperkovať, veďte po jeho obvode svetelnú reťaz s jednofarebnými žiarovkami.

Hrnček

Aby ste tento štýl priviedli k dokonalosti, chýba vám už len ten správny hrnček. Až si po ťažkom dni zaleziete s dekou do pohodlia vašej obývačky, majte pripravený nejaký z krásnych hrnčekov na kávu alebo čaj. Módnymi sú klasické keramické vždy jednoduché a jednofarebné. Alebo si môžete zaobstarať krásny a opäť trendy plecháčik.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *