Ako sa zbaviť pavúkov raz a navždy

Ako sa zbaviť pavúkov raz a navždy

Pre niekoho maličkosť a pre niekoho neprekonateľný a veľmi nepríjemný problém. To sú malí čierni nájomníci, ktorí hoci nechcú, dokážu znepríjemniť život. Či už bývame v byte alebo rodinnom dome, v oboch nás čas od času prekvapí pavúčia návšteva. Hoci sú pavúky užitoční, chápeme, že nie vždy je ich ponuka spolubývania s nami žiadaná. Preto prinášame niekoľko tipov, ako sa pavúkov zbaviť a ako urobiť z domova miesto, ktoré im príliš nevonia. Aký odpudzovač pavúkov je ten najlepší?

Pavúčia spoločnosť môže byť nočnou morou. Nechcú nám ublížiť, boja sa nás viac, než my ich, ale pre každého, kto má arachnofóbiu, je ich ubytovanie doma skutočne zlým snom. Existuje mnoho prípravkov a trikov, ako sa pavúkov zbaviť. Niektoré dokonca bez zbytočného zabíjania.

Ak sa chcete dozvedieť viac a vyzrieť nad pavúkmi domácimi, pokračujte v čítaní trikov, ktoré s nechcenými obyvateľmi vášho domova zatočia.

1. Zbavte sa pavučín

Rada číslo jedna znie jednoducho a jednoduchá tiež je – zbavte sa všetkých pavučiniek, ktoré doma máte. Venujte pozornosť tiež miestam za nábytkom či v komore a podobne. Pravidelne vysávajte miesta s výskytom pavúčích sietí.

2. Prevoňajte si domov

Ako prevencia proti výskytu pavúkov môže slúžiť aj prírodná forma postreku. Tým je silná vôňa, ktorá je pre pavúky nepríjemná.

  • Môže sa jednať o eukalyptus či mätu. Recept je jednoduchý – do okien môžete umiestniť mätu.
  • Ďalšia varianta je postrek proti pavúkom – do vody a rozprašovača pridajte esenciálny olejček s vôňou eukalyptu a ten potom pravidelne aplikujte okolo vstupov do domu – okná, dvere a prahy, na skrine a do ťažko prístupných miest, kde máte skúsenosť s výskytom pavučín.
  • Rovnako tak môžete pravidelne využívať aróma lampu alebo pridať vôňu do vody, s ktorou umývate podlahu.

3. Babské rady

Proti pavúkom v dome údajne zaberajú tiež niektoré babské rady. Skúste ich sami. Osvedčené sú gaštany, ktoré na jeseň môžete umiestniť na parapety. Získate jesenné dekoráciu a odpudíte pavúkmi. Ďalším takým pomocníkom potom môže byť citrónová šťava, s jej aplikáciou však buďte opatrní.

4. Odpudzovač pavúkov

K dostaniu na trhu nájdete odpudzovač pavúkov. Ten na princípe ultrazvukových vĺn odpudzuje pavúky a ďalší hmyz. Tento zvuk by mal byť nepočuteľný a neobťažujúci pre ľudí aj pre domáce zvieratá, však do väčších priestorov je potrebné zakúpiť prístrojov viac.

5. Lapač pavúkov

Každý, komu je ľúto pavúky v domácnosti pre šťastie zabiť, je tu pomôcka lapač pavúkov. Tá pomôže z bezpečnej vzdialenosti pavúka chytiť, a potom ho vypustiť napríklad na záhrade alebo pre niekoho snáď až za plotom.

6. Keď nič iné nezostáva

Ak patríte medzi silných arachnofobikov a chcete mať naozaj pokoj, potom môžete zvoliť poslednú možnosť. Tou je chemický postrek proti pavúkom. Zohnať sa dajú ako bežné spreje, ktoré zahubia lezúci hmyz. Sprej proti pavúkom ochránia miesto nástreku na pár týždňov. 

A zasa poloprofesionálne ochranné hubiace postreky, ktoré vydržia až rok. Výhodou je, že chránia aj pred ďalším hmyzom, nevýhodou je ich chemické zloženie.

Ak si s týmto použitím nie ste istí, môžete si objednať firmu, ktorá prácu odvedie za vás a ktorej výsledok má trvanie až dva roky. Budete mať istotu, že k vám cudzí nájomníci nejakú dobu nepáchnu.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *