Detské postele a ich kreatívne využitie

Detské postele a ich kreatívne využitie

Čas na vlastnú posteľ v živote dieťaťa nastane zvyčajne po 2 – 3 rokoch, kedy do veku 6 rokov volíme rozmery zhruba 130 až 160 cm na 70 až 90 cm, prípadne od 180 na 90 cm. Okrem rozmerov detskej postele a kvality samotného matraca máme na výber viac možností, ako prakticky a zároveň veselo využiť zariadenie detskej izby.

Uvoľnite priestor fantázii

Spomínate si na svoju detskú izbu a prvé dobrodružstvá a hry, ktoré v nej vznikali? A možno ste ju zdieľali so svojim súrodencom. Detská izba je priestor, kde sa realizujú tie najbláznivejšie nápady a práve toto kreatívne laboratórium môžete povzbudiť nápaditým využitím detskej postele.

 

ArtAJ Detská poschodová postel 3-os Nemo Farba: borovica bez matracov
ArtAJ Detská poschodová postel 3-os Nemo Farba: borovica bez matracov

 

Tématika miestnosti

Zariadenie izby a výber postele môžete zvoliť napríklad na základe obľúbenej rozprávky, postavičky, športu či inej aktivity. Predstavivosti sa medze nekladú, nemusíte sa preto báť skombinovať ich viacero.

Najmä chlapci ocenia posteľ v podobe športového závodiaku alebo vesmírnej rakety, naopak dievčatám môžete správnym výberom dizajnu postele vytvoriť skutočnú komnatu pre princezny.

Ako na ukladací priestor

Udržiavať poriadok v detskej izbe môže byť niekedy výzva, no vďaka niektorým dizajnovo zaujímavým detským posteliam môžete získať ďalší ukladací priestor pre hračky napríklad v podobe väčšej zásuvky pod posteľou alebo po jej stranách.

ArtAJ Detská poschodová postel 3-os Nemo Farba: borovica bez matracov
ArtAJ Detská poschodová postel 3-os Nemo Farba: borovica bez matracov

 

Zaujímavým riešením je tiež jednolôžková poschodová posteľ, kde priestor ,,pod” môžete využiť pre písací stôl alebo kreatívne miesto na hranie, napríklad v podobe detskej kuchynky či umeleckého kútika. Tiež samotné schody k posteli môžu tvoriť ďalšie zásuvky.

Nezabudnite na súrodencov

Obzvlášť v zdieľanej miestnosti by sme mali myslieť na jej správne rozloženie a využitie, aby sme vytvorili hravé a dostatočne veľké miesto na každodenné aktivity v detskej izbe.

Detské poschodové postele s prístelkou Petra 7 180x80
Detské poschodové postele s prístelkou Petra 7 180×80

Spoločná izba môže vzťah súrodencov utužiť, no každé dieťa potrebuje svoj priestor a práve ten môžeme šikovne a prakticky využiť. Hlavnými výhodami poschodových postelí je práve ich praktickosť a všestranné využitie. Poschodové postele sa pre deti môžu stať zábavným centrom izby, ak má horná časť postele napríklad šmykľavku.

V ponuke je dnes množstvo materiálov a farebných prevedení detských poschodových postelí, tiež ich dizajn ponúka viacero hravých a ukladacích využití, preto si na to svoje dobrodružstvo príde naozaj každý.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *