Jesenné dekorácie: Pohrajte sa s interiérom

Jesenné dekorácie: Pohrajte sa s interiérom

Lístie na stromoch sa pomaly farbí do odtieňov červenej, žltej alebo oranžovej. Niekde už hnedne a pomaly opadáva. Dni sa nám krátia a často sa nám ani do chladného jesenného počasia nechce. Prečo si ale nenavodiť príjemné pocity babieho leta?! Stačí zapojiť do hry prírodniny a vytvoriť si vlastný jesenný interiér, ktorý na vás dýchne teplejšími dňami babieho leta.

Vyrazte na prechádzku

Do lesa. K rybníku alebo len do mestského parku. Prírodného materiálu pre výzdobu vášho bývania nájdete všade dostatok. Stačí sa rozhliadnuť a využiť tých spadnutých šišiek, tam odlomené vetvičky alebo sa zohnúť pre spadnuté farebné lístie. Vezmite v nedeľu celú rodinku na prechádzku a pozbierajte si materiál podľa vášho vkusu a cítenia.

Trendom roku 2017 síce bola tmavo zelená farba (dark green), ale tento odtieň pre jesennú dekoráciu nie je najvhodnejším. Ak si nie ste istí, aké by ste mali zvoliť farby pre váš interiér v duchu babieho leta, potom siahnite po okrovej, oranžovej, rôznych odtieňoch hnedej. Chybu neurobíte ani s bielou, žltooranžovou alebo odtieňom, ktorý pripomína temnú hrdza.

Tekvica nielen počas Halloweenu

Jedným z typických jesenných prvkov je dozaista tekvica. Väčšina z nás ju má spojenú s obdobím Halloweenu, ktorý sa oslavuje posledný deň októbra. Ale taká tekvica môže za oknom domu strašiť po viacero dní.

Rôzne typy tekvíc dozrievajú práve na jeseň, preto sú ideálnym prvkom do interiéru. Ale dopriať si ich môžete aj na tanieri, či už v podobe polievky z tekvice Hokkaido alebo pečenej maslovej tekvice v rúre.

Ak vy sami nemáte k dispozícii tekvicu z vlastnej záhradky, v dnešnej dobe nie je vôbec problém kúpiť dekoratívne tekvice. Stačí navštíviť kvetinárstvo, kde nájdete tekvice keramické, plastové či drevené. Prípadne si môžete tekvicu gigantických rozmerov zakúpiť v niektorom zo supermarketov a vyrezať si ju podľa uváženia.

Výhoda tých “neživých” spočíva v znovupoužiteľnosti v ďalších rokoch. Ale na druhú stranu vám neprevoňajú byt ani si na nich nepochutnáte.

Ilustračný obrázok, zdroj

Využite umelých kvetov

Nazdobená vetvička s farebným lístím a bobuľkami šípok je krásnou dekoráciou na parapet či na vstupné dvere. Ale po čase začne lístia opadávať a drobiť sa. Ak nechcete mať príliš starostí s jesennou dekoráciou interiéru, stavte na umelé kvety.

Typickou kvetinou jesene sú chryzantémy. Rozhodne nemusíte ich umelú variantu z obchodu zatracovať. Na dnešnom trhu umelých kvetín nakupujú aj samotní floristi, pretože mnohé varianty umelých kvetov sú na nerozoznanie od tých živých. Navyše farebných variantov zoženiete medzi tými umelými viac než medzi živými.

Umelé kvety vám síce neprovoňajú byt, ale na druhú stranu vám uľahčia starostlivosť o ne. Je naozaj jednoduchá. Nepotrebujú presádzať ani zalievať. Iba raz za čas by ste ich mali zbaviť prachu. K tomu vám postačí navlhčená handrička alebo intenzívný oplach vo vani či sprchovom kúte.

V neposlednom rade môžete umelých kvetov využiť na dekoráciu kúpeľne a záchoda. Sanitárne miestnosti trpia na vlhkosť a nedostatok slnečného svitu, čo živým rastlinám vadí.

Venček nado dvere

Naším posledným typom pre vás je štýlové privítanie návštev u vás doma. Nemusíte si na dvere dávať iba zimný adventný veniec so sviečkami. Dnes je trendy mať aj ten jesenne ladený.

Ilustračný obrázok, zdroj

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *