Rozžiarte svoj domov vďaka štýlovému osvetleniu

Rozžiarte svoj domov vďaka štýlovému osvetleniu

Správne zvolené svetlo nielen rozjasní či zjemní váš interiér. Pokiaľ si vyberiete dizajnérsky zaujímavé kúsky, vaše miestnosti tým môžete dozdobiť či dotvoriť ich celkový štýl. Azda netreba ani opakovať, že správne osvetlenie by malo v prvom rade dostatočne osvetliť danú miestnosť či zákutie a malo by byť také, aby sme si zbytočne nenamáhali naše oči. Štýlovosť je síce až druhoradá, to však neznamená, že by sme ju mali pri výbere osvetlenia podceniť.

Chcete rozžiariť či zútulniť interiér? Alebo chcete extravagantný kúsok, ktorý ozdobí miestnosť ako šperk? Prípadne preferujete minimalistické kúsky, ktoré splnia svoj účel, ale budú zároveň zabudované v strope či lištách? Nechajte sa inšpirovať dnešnými tipmi na osvetlenie nielen do interiéru.

Pre minimalistov

Pokiaľ ste vyznávačom jednoduchého, nenápadného osvetlenia, určite by ste mali zbystriť pozornosť. Riešením pri zariaďovaní miestností môže byť malé LED osvetlenie, ktoré osvetlí to, čo má a zároveň vrhá príjemné tlmené svetlo. LED svetlá už nepatria iba zabudované do kuchynskej linky, stačí napríklad zvoliť správny pomer svetiel na strope v spálni a miestnosť premeníte na príjemné miesto, kde bude radosť oddychovať. Správne zvolené svetlo miestnosť zútulni a získate izbu bez zbytočných masívnych lustrov, pokiaľ vám výrazné doplnky nič nehovoria.

Pre milovníkov prírodných vzorov

Mnohí nedajú na drevo ako prvok pri riešení doplnkov v interiéri dopustiť. Drevo už totiž nie je len prvkom pri stavbe a zariaďovaní horských chát a zrubov, dostáva sa čoraz častejšie aj do interiérov bežných bytov a domov. Pokiaľ si chcete návrat k prírode vychutnať aj vo svojom príbytku, máme pre vás tip na osvetlenie, kde je zapracované drevo ako hlavný prvok lámp a lustrov.

Pre extravagantné typy

Pokiaľ si naopak potrpíte na výrazné a extravagantné kúsky, či už ide o svetlá alebo klasické bytové doplnky, aj vďaka správnemu lustru viete dodať miestnosti neopakovateľný štýl. V súčasnosti už vieme nájsť na trhu množstvo lámp a osvetlení, ktoré na prvý pohľad vyzerajú skôr ako dizajnérsky šperk či doplnok než praktické svetlo. A pokiaľ vašim miestnostiam prevláda klasický jednoduchý štýl, možno práve výrazná lampa dodá miestnosti ten správny šmrnc. Podobne ako pri stylingu ľudí, často stačí dodať jeden výrazný prvok a  zmeníme tak celé pôsobenie výsledného outfitu.

Atypické lampy na stoly

Kto tvrdí, že lampy na nočných stolíkoch či pracovných stoloch musia byť nudné? Dnes už máme na výber nespočetne veľa možností, pokiaľ ide o dodatočné osvetlenie v miestnostiach. Váš nočný stolík dozaista ozvláštni lampa, ktorá vyzerá ako plameň plápolajúcej sviečky, kvitnúca kvetina či malé lampy, ktoré vyzerajú ako malé loptičky či balóny.  Toto osvetlenie nielenže miestnosť ozvláštni, ale aj zútulni vďaka príjemne mäkkému svetlu.

Nebojte sa farieb

Nebojte sa experimentovať s farbami svetla! Farebné osvetlenie či podsvietenie už dávno nie je určené len hotelom, reštauráciám či svetelnej stene na vašej svadbe. Skúste jednoduché zmeny a vymeňte klasické biele či žlté svetlo za farebnejšiu verziu. Pokiaľ sa vám jemné, mäkké farebné odtiene nehodia do interiéru, skúste sa zamyslieť, ako by vyzeralo farebné podsvietenie vášho bazéna, prístupu do garáže či príjazdovej cesty.

Veríme, že ste vďaka týmto tipom nabrali ďalšiu inšpiráciu, pokiaľ zariaďujete svoj nový príbytok a hľadáte tie pravé lampy či lustre pre vás. Pri výbere správneho osvetlenia však zároveň netreba zabúdať nato, že príbytok aj tak vždy najviac prežiaria spokojní a veselí majitelia.

 

Fotky a inšpirácia: www.ledco.sk, www.biano.sk

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *