Umelé kvety: Nulová starosť a pritom rozžiaria

Umelé kvety: Nulová starosť a pritom rozžiaria

Trikrát ste sestre hovorili, že tie kvety je potreba zaliať aspoň raz za týždeň, než sa vrátite s rodinou z dovolenky. Ten pocit, keď vojdete do bytu a vidíte vašu vzácnu a šľachtenú orchideu, ako volá po kvapke vody, je k nepopísaniu. Správne povedané k plaču.

Ilustračný obrázok – umelé tulipány, zdroj

Ale náreky nie sú na mieste, nabudúce je potreba nájsť niekoho spoľahlivejšieho, kto má vzťah ku kvetom. Alebo na to ísť úplne inak. Ako? Čo by ste hovorili na dekoráciu v podobe umelých kvetov?

Koniec zalievania aj hnojenia

S umelými kvetmi vám odpadá hneď niekoľko starostí z krku. Najprv už spomínané zalievanie, ale s ním je spojené aj hnojenie kvetín. Hoci to príliš ľudí nerobí, vaše kvety by si zaslúžili aspoň raz ročne presadiť a ich rast podporiť vhodným substrátom. Aj táto činnosť vám s umelými kvetmi mizne.

Tým ale zoznam výhod, prečo si zaobstarať umelú kvetinovú výzdobu na miesto tej živej, zďaleka nekončí. Môžete si vybrať z nepreberného množstva druhov, kvetov i dekorov podľa štýlu vášho bývania. Nemusíte sa báť ani umelých citrusov, ktoré by inak boli príliš náročné pre pestovanie. Navyše túto dekoráciu umiestnite aj do ošatiek a košíčkov, nemusíte sa obmedzovať na kvetináče a položenie iba na parapet.

Kvety tak môžu byť aj na miestach, kam nedopadá slnečný svit. Pokojne aj na toalete alebo v kúpeľni. Naopak, v posledných dvoch spomínaných miestnostiach je úplne bežné využiť kvetinovú výzdobu, ale iba a len tú umelú. Živé kvety by tu nemali príliš šance na prežitie.

Umelé sa vyrovnajú tým živým

Namietate, že umelá kvetina nebude nikdy vyzerať ako jej živý náprotivok. Áno, byt vám neprevonia, na to si budete musieť zaobstarať osviežovače do bytu. Ale čo sa týka tvarov a farieb, umelé kvety rozhodne nezaostávajú za tými živými. O tom, že majú svoje čaro, svedčí okrem iného aj fakt, že si v dnešnej dobe umelú variantu kvetín zaobstarávajú aj profesionálni floristi.

A ako ich môžete využiť?

Zďaleka sa nemusíte obmedzovať len na výzdobu vášho balkóna s izbami. Na dnešnom trhu zakúpite umelé kríky a dokonca aj stromy, napríklad rôzne druhy umelých paliem alebo vetvičiek. Takže ich ide využiť aj ako dekoráciu záhrady alebo doplnenie živého plotu. Umelé rezané kvety vám vyzdobia jedálenský stôl, ale svoje uplatnenie nájdu aj na cintorínoch.

Starostlivosť o umelé kvetiny

Ako už bolo naznačené, s umelkou nemáte príliš veľa práce. V podstate ju postačí umývať od prachu. Nezabudnite preto pri pravidelných sezónnych (štvrťročných) väčších upratovaniach ju zbaviť prachu. Položte si kvety do vane a dôkladne osprchujte vodou. Pomôže vám aj hadica na záhrade. Viac nie je potrebné.

Avšak, aj umelá kvetina má svoje mínusy. Nikdy vám nebude dodávať kyslík a ich obstarávacia cena je zvyčajne vyššia ako u živých.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *