Veľká váza ako jedinečná dekorácia! Tipy, kam ju umiestniť

Veľká váza ako jedinečná dekorácia! Tipy, kam ju umiestniť

Hľadáte do vášho interiéru štýlový doplnok? Stavte na veľké dekoratívne vázy, ktoré dokážu aj napriek svojej jednoduchosti vniesť do domácnosti poriadnu dávku štýlu. Stačí len vybrať vhodné miesto a užívať si ich prítomnosť.

Jednoduchá sklenená vázička na stole so živou kvetinou vždy dokázala domácnosť skrášliť, tak prečo zostávať len pri nej. Vázy ako dekorácia fungujú skvele a u tých s veľkými rozmermi to platí dvojnásobne. Všetko záleží len na tom, pre aký vzhľad a umiestnenie sa rozhodnete. V skutočnosti môžu niektoré dizajnové kúsky fungovať úplne samostatne bez toho, aby ste do nich niečo dávali.

Ako umenie aj ako dekoratívna soška

Hoci sa jedná o aktuálny trend, umiestnenie vázy v interiéri nie je novinkou a má veľmi bohatú históriu. Neveríte? Neodmysliteľnú úlohu hrali vázy napríklad v starej Číne. Porcelán z 18. storočia sa dnes predáva za vysoké sumy. Starovekú grécku keramiku tiež nie je potrebné dlho predstavovať. Práve tieto príklady z dôb minulých sú jasným dôkazom toho, že váza dokáže fungovať ako umelecký a veľmi dominantný predmet. V prípade výrazného dizajnu sa stáva dekoratívnou soškou, do ktorej skutočne nemusíte dávať kvety, aby sa ňou niekto mohol kochať.

Pri skrášľovaní domova to majte na mysli a vyberte si veľkú dekoratívnu vázu, ktorá je dostatočne atraktívns na to, aby zaujala na prvý pohľad. Výber materiálu je čisto na vás. Dizajnéri v dnešnej dobe neváhajú kombinovať drevo, sklo, keramiku, kameň, plast či kov. Rovnako tak experimentujú s najrôznejšími tvarmi a funkciami.

Maľovaná váza ELA

Kam umiestniť dekoratívnu vázu?

Už pri zaobstarávaní vázy by ste mali mať jasno, kam ju v interiéri dáte. Počítajte s tým, že by mala mať dostatok voľného priestoru na to, aby vynikli jej rozmery. Cieľom určite nie je vázu neprakticky umiestniť niekam doprostred miestnosti, avšak nejaké významnejšie miestečko si jednoznačne zaslúži. Skvelým tipom je spálňa. Vedľa postele bude pôsobiť elegantne a štýlovo. V obývacej izbe sa vyhnite tomu, aby sa ozdoba nachádzala v blízkosti elektroniky. Naopak, pri knižnici a čítacom kútiku dokáže narobiť veľa parády. Veľká váza môže vítať návštevy tiež v predsieni. Terakotové vázy nájdu uplatnenie na záhrade alebo pred vchodom.

Kombinácia rôznych veľkostí

Zamilovali ste sa do veľkých váz? Urobte ešte o krok navyše a nájdite pre nový doplnok vhodné “kamarátky”. Kombinácia niekoľkých veľkostí pôsobí rozmanito a naozaj originálne. Zatiaľ čo v spálni budete mať jeden dominantný kúsok, na parapete v obývacej izbe môžete mať niekoľko menších vázičiek. Skvelým nápadom je obstaranie celého setu naraz. Často ho tvoria vázy rozdielnych veľkostí, ktoré k sebe dokonale pasujú a zjednotia tak celý byt. Výsledný efekt naozaj stojí za to.

 

Váza Metalica čierna, 51 cm

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *