Vyrobte si interiérové ​​dekorácie zo sušených kvetov

Vyrobte si interiérové ​​dekorácie zo sušených kvetov

Dokonca aj interiérové ​​dekorácie s obmedzenou životnosťou môžu pôsobiť veľmi atraktívne. Skvelým dôkazom tohto tvrdenia sú dekorácie vyrobené zo sušených kvetov. Naučte sa aj vy využiť krásy kvetín a darujte vášmu bývaniu originálny štýl.

Ilustračný obrázok, zdroj

Dostali ste veľkú kyticu a je vám ľúto len tak prísť o jej krásu? Našťastie existuje jednoduché riešenie! Jednotlivé kvety si môžete usušiť a využiť ich ako dekoráciu vášho interiéru. Úplne pochopiteľne taká ozdoba nevydrží večne, ale to vo výsledku vôbec nevadí. Tých niekoľko chvíľ v spoločnosti nádherných usušených kvetov si môžete skvele užiť.

Aké kvety usušiť?

Je len na vás, aké sušené kvety sa rozhodnete pre ozdobenie vášho bývania využiť. Môžete zvoliť ako úplne bežné kvety, tak aj tie menej dostupné, ktoré možno zakúpiť už usušené napríklad v kvetinárstve. Prakticky každú kvetinu možno využiť ako neopozeranú dekoráciu. Dokonca aj také orchidey dokážete usušiť tak, aby vyzerali skvele. Alternatívou sušenia sa môže stať tiež lisovania.

V žiadnom prípade nemusíte pri sušení zostať iba u klasiky. Vyskúšajte sa zamerať tiež na makovice a rôzne typy bodliakov. Pochopiteľne záleží na tom, ako sa rozhodnete sušené kvety využiť, avšak pri výrobe dekorácií sa vám bude hodiť čo najpestrejšia zmes kvetov a rastlín.

Vyrobte si dekorácie zo sušených kvetov

Dekorácie zo sušených kvetov môžete kúpiť, ale oveľa zábavnejšie je zapojiť fantáziu a zručnosť. Vyrobiť si zaujímavú dekoráciu dokážete aj doma. Väčšinou vám k tomu stačí pár minút času a niekoľko málo pomôcok. Rýchlym tipom je vytvorenie zväzkov, kedy jednotlivé kvety spojíte v jednu kyticu za pomoci prírodného povrázku. Tento zväzok následne môžete pripevniť napríklad na dvere, na stenu či trebárs zavesiť ku stropu.

Rovnako zaujímavo pôsobia sušené kvety umiestnené v ľanovom vrecúšku. Ten si nájde miesto opäť na vstupných dverách, prípadne môže byť iba položený na stolíku. Rôznorodé farby sušených kvetov spoločne nádherne kontrastujú. Ak máte nasušených viac druhov, nebojte sa ich zaujímavo kombinovať. Pasujú k sebe levanduľa, sušené ruže a dokonca aj plnokveté pivonky. Možností, ako ozdobu namixovať, je naozaj nepreberné množstvo. Záleží len na vašom vkuse.

Nástenná dekorácia zo sušených kvetov, zdroj

Dekorácie by mali byť tematické

Výber farieb záleží len na vás, avšak nezabúdajte na to, že atraktívnejšie vždy pôsobia tematické dekorácie podľa ročného obdobia. Jar symbolizuje svieža zelená, leto volá po pestrých odtieňoch žltej a oranžovej, jeseň sa zahaľuje do tmavších odtieňov hnedej a zima patrí modrej a červenej. Obrovskou výhodou sezónnych dekorácií zo sušených kvetov je fakt, že okrem krásy prinesú vášmu domovu tiež nádhernú vôňu. Dajte aj vy šancu sušeným kvetom a vyrobte si domov niečo skutočne originálne.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *