5 tipov, ako vybrať koberec do detskej izby

5 tipov, ako vybrať koberec do detskej izby

Pri zariaďovaní modernej detskej izby je výber správneho koberca veľmi dôležitý. Ovplyvňuje totiž nielen vzhľad miestnosti, ale tiež to, ako sa vaše ratolesti budú v izbičke cítiť. 

Umiestneniu koberca v detskej izbe sa mnoho rodičov vyhýba, pretože si myslí, že sa do neho zbytočne zachytáva prach a ďalšie nečistoty. Nemusí to byť nevyhnutne pravda. Niektoré moderné materiály majú skvelé vlastnosti a z ich umiestnenia v detskej izbe nemusíte mať obavy. Naopak zvyšujú pohodlie a prinášajú množstvo výhod od ochrany pred chladom podlahy po schopnosť tlmiť zvuky a nárazy.

 

1. Vyberte vhodný materiál

Materiál zásadne ovplyvňuje to, aké vlastnosti bude koberec mať a ako dlho vydrží. Najskôr sa musíte rozhodnúť, či chcete materiál koberca prírodný, alebo umelý. V prvom prípade možno odporučiť vlnené koberce. Majú vysokú odolnosť a sú nádherne mäkké. Na dotyk je vlna naozaj príjemná a má skvelé akustické aj tepelne izolačné schopnosti. Deti si na koberec môžu sadnúť a hrať sa bez rizika, že prechladnú.

U umelých materiálov aktuálne patrí medzi veľmi populárnu voľbu koberec vyrobený z polyamidových vlákien. Toto vlákno je odolné a navyše má antistatické vlastnosti. V koberci sa tak zbytočne neusadzuje prach a ďalšie nečistoty. Ďalším tipom medzi umelými materiálmi je nylon s protišpiniacou úpravou.

Vopi Detský koberec Minnie Hello, 133×95 cm

2. Radšej kratší vlas

U malých detí preferujte koberce s kratším vlasom. Síce nemusia na prvý pohľad pôsobiť tak atraktívne, avšak oveľa ľahšie sa udržujú. U hrubých kobercov s dlhým vlasom sa môžu nečistoty dostať tak hlboko, že ich nevytiahne ani silný vysávač. A verte, že túto vlastnosť v prípade detskej izby naozaj oceníte.

3. Kvalitu nepodceňujte

Koberec v detskej izbe je v neustálom záprahu. Deti poskakujú, behajú a jazdia po koberci s rôznymi hračkami. Niet pochýb o tom, že je koberec každý deň naozaj namáhaný. Ak teda nechcete vyhodiť peniaze oknom, rozhodne investujte do kvality. V dlhšom časovom horizonte sa vám to oplatí. V ideálnom prípade vydržia koberec niekoľko rokov.

Detský koberec MESTO 80 x 120 cm

4. Urobte deťom radosť

Detské koberce zoženiete v naozaj pestrých prevedeniach. Výnimkou nie sú ani kúsky so vzhľadom zvieraťa, autá či rovno celého ihriska, ktoré je plné cestičiek. Obrázky a vzory neváhajte pred zakúpením koberca prebrať priamo s dieťaťom. Opýtajte sa ho, čo by sa mu páčilo. Nová súčasť jeho izbičku mu musí vykúzliť úsmev na perách.

5. Nezabudnite na bezpečie

Koberec umiestnený v prítomnosti vašich detí musí byť maximálne bezpečný. Nesmie napríklad podšmykávať. Niektoré kúsky sú už od výrobcu na spodnej strane pogumované. Pri iných sa oplatí zaobstaranie protišmykovej podložky. Jedná sa o veľmi malú investíciu, ktorú nebudete ľutovať.

Nezabudnite pri výbere koberca na vyššie spomínanú päticu tipov a uvidíte, že koberec do izby vášho dieťaťa dokonale zapadne.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *