Vhodné budíky a hodiny do vašej domácnosti

Vhodné budíky a hodiny do vašej domácnosti

Zdalo by sa, že hodinám a budíkom v dnešných domácnostiach odzvonilo. Presný čas ukazuje už takmer každý spotrebič – od telefónu cez televízor až po mikrovlnku. Drnčanie klasických budíkov zas nahradili príjemnejšie melódie na mobiloch.

Napriek tomu sa hodiny ani budíky z domácností nevytratili. Práve naopak. Objavujú sa v nových, čoraz kreatívnejších a zaujímavejších podobách. Svedčí to o tom, že sú nielen praktickým, ale dnes už predovšetkým dizajnovým bytovým doplnkom. Do interiéru vnesú štýl a sú originálnym prvkom, ktorý zaujme nejednu návštevu. A zaujme aj vás – verte, či nie, na krásne hodiny sa budete pozerať častejšie než na televíziu.

Hodiny a budíky ozvláštnia monotónnu stenu obývačky, vyplnia prázdny kút v pracovni, zútulnia kuchyňu a spálňu. Môžu sa objaviť v každej izbe, dokonca aj v predsieni, v altánku či v saune. A ich výber je nesmierne široký.

Poďme sa teda pozrieť, čo zaujímavé môže tikať u vás doma.

Kam umiestniť hodiny?

Hodiny do kuchyne

Pri varení a pečení je presný čas často tou najdôležitejšou „ingredienciou“. Hodiny v kuchyni či jedálni sú preto nevyhnutnosťou. Uplatnia sa na nich skvelo motívy nápojov a pokrmov, riadov alebo príborov, ktoré podporia vašu chuť pripravovať a vychutnávať si dobré jedlo. Vtipných a zaujímavých kúskov zoženiete naozaj veľa.

Hodiny do detskej izby

Deti sa rýchlo naučia poznávať presný čas, ak ho budú mať na očiach vo svojej izbičke. Krásne hodiny so zvieratkami alebo obľúbenými postavičkami vo veselých farbách budú ozdobou, ktorá zároveň dobre poslúži. Ukážte deťom, kde majú byť ručičky, keď treba ísť spať alebo začne očakávaná oslava. Zbavíte sa tak nekonečných otázok typu „Kedy už?“

NeXtime Hodiny 3207 Cloudy
NeXtime Hodiny 3207 Cloudy

Hodiny do exteriéru

Niekto potrebuje mať prehľad o čase neustále, vo vnútri i vonku. Hodiny do exteriéru odolávajú dažďu i UV žiareniu a poslúžia aj ako zaujímavá záhradná dekorácia – niekedy sú napríklad súčasťou kvetináčov. Často majú v sebe zabudovaný aj vlhkomer a tlakomer, takže fungujú aj ako domáca meteostanica.

Typy hodín

Kyvadlové hodiny

Kyvadlové hodiny, známe tiež ako „pendlovky“ sú nesmrteľným doplnkom, ktorý sa dnes už vyrába aj v modernom prevedení. Hodia sa rovnako do rustikálne zariadených, ako aj do strohých a jednoducho zariadených miestností, kde sa stanú dominantným a neprehliadnuteľným prvkom. Pravidelný pohyb kyvadla a zvuk gongu pôsobia navyše veľmi upokojujúco.

Kukučkové hodiny

Hodiny s kukučkou sú klasikou, na ktorú mnohí radi spomínajú. Pripomínajú vám návštevy u starej mamy alebo u prastrýka, kde boli dominantou obývačky? Ak sa vám nepodarí zohnať starožitný kúsok, nezúfajte. Vyrábajú sa dodnes a prešli aj veľkým vývojom, takže kukučky sa v nich už nezasekávajú a dajú sa nastaviť aj tak, aby vás v noci nebudili.

Nalepovacie hodiny

Túžite mať hodiny na stene, no nechce sa vám do nej vŕtať diera? Kúpte si samolepiace hodiny, ktoré sú v posledných rokoch bestsellerom medzi nástennými hodinami. Ich veľkou výhodou je rýchla montáž, ktorú zvládne naozaj každý. Vyrábajú sa v nekonečnom množstve farieb, materiálov a motívov. Zaujímavo pôsobia aj 3D nalepovacie hodiny, ktoré sa stanú vo vašom interiéri neprehliadnuteľné.

Aký typ budíka vybrať?

Digitálny budík

S digitálnym budíkom už nikdy nezaspíte. Jeho čas je presne riadený rádiovým signálom. A aj budenie bude príjemnejšie – moderné digitálne budíky vedia vaše rána odštartovať obľúbenou melódiou alebo relaxačnými zvukmi prírody. Niektoré k rannej hudbe dokonca pridajú aj príjemné svetlo, čo uvítate, ak vstávate ešte za tmy.

Retro budíky

Vedeli ste, že prvý budík zostrojili v 14. storočí, aby ráno zobúdzal mníchov? Typické „crrrrn“ vydávané klepaním nákovky medzi dvomi zvončekmi prekonalo v obľúbenosti veľmi rýchlo aj kohútie kikiríkanie. Tieto prístroje skvelo fungovali niekoľko storočí a fungujú dodnes. Klasické retro budíky sú opäť obľúbené a nemali by chýbať ani v žiadnom vintage interiéri.

Detský budík

S veselým budíkom bude aj ranné vstávanie pre deti príjemnejšie. A nielen to, mnohé detské budíky majú aj funkciu, ktorú využijete večer. Na strope detskej izby rozžiaria hviezdičky alebo pustia príjemnú melódiu, pri ktorej sa bude príjemne zaspávať.

Rádio budík

S rádiobudíkom sa prebudíte do nového dňa za zvuku vašej obľúbenej rádiovej stanice. A že je tento spôsob prebúdzania príjemný, o tom svedčí aj veľká obľúbenosť týchto budíkov. Namiesto pravidelného zvuku, ktorý môže niekoho stresovať, sa tak po prebudení započúvate do pesničky alebo ranných správ, vďaka čomu „nabehne“ vaše vedomie a pozornosť oveľa prirodzenejšie.

Budík s projekciou

Už sa vám stalo, že ste sa zobudili uprostred noci alebo nad ránom a nemotorným šmátraním po budíku ste zisťovali čas? Možno práve tento častý problém mnohých ľudí stál za vznikom budíkov s projekciou. Presný čas premietajú na želané miesto, takže sa netreba otáčať, ani hľadať okuliare, aby ste prečítali drobné čísla na hodinkách. Po rýchlom uistení o čase tak svoj spánok neprerušíte dlhšie než treba.

 

 

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *