Jedálenská stolička pre dieťa: 4+1 tip ako vybrať tú najlepšiu

Jedálenská stolička pre dieťa: 4+1 tip ako vybrať tú najlepšiu

Bábätká rastú doslova a do písmena zo dňa na deň. Už vo svojich 6 mesiacoch prechádzajú z takzvanej mliečnej stravy na tú nemliečnu. Tento čas je ideálny na kúpu detskej jedálenskej stoličky. Ako si ale vybrať vhodnú jedálenskú stoličku pre dieťa, keď je na trhu taká široká ponuka? Na čo si dávať pri jej výbere pozor?

Okrem toho, že polročné bábätká zvyknú pomaličky začínať s prvými príkrmami, sa taktiež učia a zdokonaľujú aj v samostatnom sedení. Spojenie týchto dvoch skutočností priam volá po jedálenskej stoličke pre dieťa.

Prečo kúpiť jedálenskú stoličku pre dieťa?

Detská jedálenská stolička zhmotňuje pre dieťatká ideálne miesto na zdieľanie harmonického rodinného života. Takéto bezpečné a pohodlné sedenie podporuje komunikáciu medzi deťmi a celou rodinou, pričom zároveň rozvíja a zlepšuje návyky dieťaťa na každodenné a prirodzené stravovanie.

Kedy kúpiť detskú jedálenskú stoličku?

Už z našich úvodných slov je zrejmé, že ideálny čas na kúpu a používanie jedálenskej stoličky pre dieťa je približne v 6 mesiacoch bábätka, teda v období, kedy sa postupne začína s prikrmovaním tuhou stravou.

Vedeli ste, že detskú jedálenskú stoličku, predovšetkým drevenú, môžu deti využívať aj po dovŕšení 3 rokov?

Niektoré jedálenské stoličky sú vhodné aj pre detičky, ktoré sa ešte nedokážu samostatne posadiť. Takéto typy detských stoličiek sú vybavené špeciálnou novorodeneckou vložkou, pričom sú polohovateľné.

Odporúčanie: Približne do 8 mesiacov života by však dieťatko nemalo v jedálenskej stoličke sedieť viac ako 15 minút bez prestávky. Jeho chrbtové svaly totižto nie sú v takomto veku ešte dostatočne vyvinuté.
matka-krmi-nespokojne-dieta-v-jedalenskej-stolicke-pre-dieta

Na čo sa zamerať pri výbere jedálenskej stoličky pre dieťa?

Detská jedálenská stolička by mala byť v prvom rade bezpečná a stabilná. Práve preto by sa mala vyznačovať pevnou konštrukciou, bezpečnostnými popruhmi a oddeľovačom nôh, vďaka čomu dieťatko nemôže spadnúť či prevrhnúť stoličku. Stolička na kŕmenie, ktorá spĺňa takéto požiadavky, je pre deti zaručene pohodlná.

Pri výbere a následnej kúpe jedálenskej stoličky pre dieťa musíte zvážiť:

  • koľko môžete, resp. chcete, v tomto prípade investovať
  • kde plánujete stoličku na kŕmenie používať: doma či na cestách? vo veľkých či malých priestoroch?

Rozhodujúcimi faktormi pri výbere detských jedálenských stoličiek zvyknú byť aj zaoblené rohy, odnímateľné tácky, otvory na poháre či možnosti skladania. Nezabúdajte však ani na materiál jedálenskej stoličky pre dieťa. Na trhu je v súčasnosti skutočne z čoho vyberať.

babatko-v-bielom-body-a-bielej-jedalenskej-stolicke-s-lyzickou-v-ustach

Aké typy detských jedálenských stoličiek poznáme?

Drevená jedálenská stolička pre dieťa

Drevené stoličky na kŕmenie sú nestarnúcou klasikou, ktorá pripomína detské časy aj mnohým dospelákom. Drevo je nezameniteľný prírodný materiál, ktorý dodáva ten správny šmrnc aj detským jedálenským stoličkám. Okrem toho, stoličky takéhoto typu zvyknú byť neskôr vzácnym generačným dedičstvom.

Plastová jedálenská stolička pre dieťa

Plastové stoličky na kŕmenie sú medzi rodičmi obľúbené pre ich dostupnú cenovku a ľahkú údržbu. Navyše, jednoduchšie modely sú vhodnou voľbou do menších priestorov.

Hybridná jedálenská stolička pre dieťa

Hybridné stoličky sú tvorené stolíkom a stoličkou, spojením ktorých je možné získať vysokú jedálenskú stoličku. Zatiaľ čo podoba vysokej stoličky je ideálnym miestom na kŕmenie a stravovanie detí, nízky stolík so stoličkou môže poslúžiť na každodenné hrátky a aktivity dieťaťa.

Výškovo nastaviteľná (polohovateľná) jedálenská stolička pre dieťa

Výškovo nastaviteľné, resp. polohovateľné, jedálenské stoličky, či už drevené, alebo plastové, sú obľúbenou voľbou rodičov. Možnosti nastavenia výšky sedadla či polohovania opierok robia z takýchto stoličiek ideálneho parťáka rodičov a detí po dlhú dobu.

Cestovná jedálenská stolička pre dieťa

Cestovné, resp. prenosné, jedálenské stoličky pre deti nájdu svoje využitie v menších kuchyniach či pri častom rodinnom cestovaní. Nezaberajú veľa miesta a sú jednoducho skladné a prenosné.

Odporúčanie na záver

Keď vaše ratolesti vyrastú z jedálenských stoličiek pre deti, určite dajte priestor detským stolíkom a stoličkám, ktoré môžu plynule pokračovať vo vyššie spomínanom zlepšovaní stravovacích návykov detí. Navyše, detské stoly a stoličky predstavujú pre malých predškolákov ideálne miesto na rozvíjanie tvorivosti, predstavivosti a rôznych zručností prostredníctvom kreslenia, písania, modelovania či iného spôsobu spoznávania sveta.

A čo všetko potrebuje bábätko v izbe? Rýchle tipy na zariadenie izby pre bábätko.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *