Posteľ s nebesami sa stane okrasou spálne

Posteľ s nebesami sa stane okrasou spálne

Túžite spálni darovať romantiku a až rozprávkový vzhľad? Objavte kúzlo postele s nebesami, ktoré sa aktuálne vracia medzi žiadané trendy. Neváhajte sa inšpirovať a darujte si kúsok nevídaného luxusu.

Posteľ s nebesami – ilustračný obrázok, zdroj

Nebesá a baldachýnmi patrili v skorších dobách k úplne bežným komponentom postele. Najčastejšie ich bolo vidieť v spálňach šľachty a vyššej spoločnosti. Ich praktické využitie však časom slablo, aby sa neskôr stali iba dekoráciou. Na veľmi dlhé obdobie z interiérového dizajnu úplne vymizli, však dnes sa opäť vracajú s cieľom skrášliť aj veľmi moderné interiéry. Chcete si ich zaobstarať tiež?

Ako inštalovať nebesia nad posteľ?

Nebesia nad posteľ sú skvostným doplnkom, s ktorým si buď môžete posteľ už zaobstarať, alebo si ich môžete dokúpiť. V druhom prípade získate okrem látky nebies tiež konštrukciu a závesný držiak, ktorý primontujete do stropu nad posteľ. Vymerajte si body pre vŕtanie presne nad posteľ. Určite je vhodné, aby nebesá zakrývali celú plochu postele a nenachádzali sa napríklad iba nad hlavou. Spôsob uchytenia sa môže líšiť podľa konštrukcie nebies, avšak vždy je vhodné preferovať takú, ktorá je vyrobená z ľahkých a pevných materiálov. Vzhľadom k tomu, že bývajú nebesia ľahké, často ich stačí len priviazať šnúrkami. Prehliadať nemožno ani spôsob prevlečenia látky nebies. Mali by ste mať možnosť látku ľahko zložiť a vymeniť.

Látka nebies je dôležitá

Zásadný vplyv na vzhľad nebies a celej spálne má použitá látka. Ťažké materiály kraľovali v minulosti, dnes sa o slovo hlásia ľahké a priedušné materiály. Dodávajú miestnosti romantický vzhľad a pôsobia nežne. Výber farby záleží len na vás, no medzi časté voľby patria predovšetkým svetlejšie tóny. Ak nechcete bielu, popremýšľajte nad modrou, ružovou či zelenkavou. Keď s farbou nebies zladíte odtieň vankúšov, získate tak jeden úhľadný celok.

Nebesá nielen do spálne

Nebesá nie sú určené iba do manželskej spálne. Ich krásy môžete využiť aj v iných miestnostiach v dome. Radosť z nich môžu mať aj deti. Stačí zvoliť typ s pestrými obrázkami a roztomilými motívmi. Nebesá sa môžu vyskytovať aj v obývacej izbe nad sedacou súpravou. V modernom interiérovom dizajne skutočne neexistuje pravidlo, ktoré by zakazovalo nebesá inštalovať inam než nad posteľ. Všetko záleží len na vašom vkuse.

Malý, ale originálny tip na záver

Posteľ s nebesami má jedinečnú schopnosť urobiť spálňu vkusnejšou. Ak hľadáte niečo naozaj netradičné, môžete na nebesia položiť dekoratívnu LED svetelnú reťaz. Pohľad z postele ku svietiacim nebesiam je bez preháňania úchvatný. Takéto vylepšenie budete obdivovať pri každom zaspávaní, nehovoriac o tom, že malé svetielka dokážu v spálni vykúzliť veľmi intímnu atmosféru vhodnú pre romantické chvíľky vo dvojici.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *