5 tipov, ako rozdeliť priestor

5 tipov, ako rozdeliť priestor

Aj malý interiér môže skrývať niekoľko miestností v jednom. A môže to vyzerať skvele. Stačí sa pohrať a nájsť to správne riešenie pre váš interiér. Chcete aj vy oddeliť jednotlivé zóny, bez toho aby ste prišli o dostatok denného svetla či vzdušnosť interiéru? Vieme, ako na to. Vyberte si z niekoľkých možností, ktoré využívajú aj interiéroví dizajnéri či architekti.

Ilustračný obrázok – Pony Wall, zdroj

Paravan

Ak chcete oddeliť menší kút, napríklad pracovný stôl alebo šatníkovú zónu, potom postačí obyčajný paraván. Je cenovo dostupný a predajcovia ponúkajú mnoho štýlov a prevedení. Ide o jednoduché riešenie, ktoré nevyžmýka rodinný rozpočet. Paravan môžete kedykoľvek schovať alebo premiestniť, napriek tomu docielite oddelenie priestoru. Paravan je vhodný do menších domácností, napríklad do garzónky. Ide o praktické dočasné oddelenie, ktoré môžete v prípade potreby kedykoľvek zrušiť.

Rozdeľovacie steny

Ak vám práve paraván nevyhovuje a hľadáte elegantnejšie riešenie, potom sa ponúkajú rozdeľovacie steny. V podstate ide o obojstranné otvorené či polootvorené knižnice, ktoré šikovne oddelia priestor. Ich výhodou je tiež dostatok úložného priestoru. Môžete do nich umiestniť úložné boxy, knihy i dekorácie. Stačí si vybrať prevedenie a veľkosť. Môžete investovať do masívu či lamina. Hodia sa všade tam, kde chcete oddeliť pracovňu, spálňu alebo jedáleň.

Nábytok

Ak vám stačí oddeliť jednu zónu od druhej len jemným náznakom, potom môžete vyskúšať oddeľovanie pomocou nábytku. Či už použijete komodu, jedálenský stôl alebo regál, vzniknú jednotlivé časti celkom nenásilne. Tieto náznaky sa hodia napríklad v otvorených priestoroch, kde súčasne koexistuje kuchyňa, obývací priestor aj jedálenský zóna. Ide o delenie skôr pocitové.

Pony Walls

Medzi drahšie možnosti, ako v jednom priestore vytvoriť niekoľko miestností, patria pony walls. Ide o polovičný múru, na ktorý môžu, ale nemusia nadväzovať policové diely. Pony walls sa im hovorí preto, že sú vysoké akurát pre poníka. Steny postupne v interiéroch zostupujú, aby umožnili otvorený a komunikatívny spôsob života. Môžete ich navrhnúť v rámci rekonštrukcie, ak túžite po vzdušnom a svetlom domove. Ide o zaujímavé a nadčasové riešenie.

Deliace steny

Ďalšou z možností, ako vytvoriť niekoľko zázemí, sú tradičné deliace steny. Bývajú plné. Môžu byť priehľadné alebo farebné, niektorí výrobcovia ponúka originálne potlače a vzory. Moderný trh ponúka bohatý sortiment deliacich stien, prostredníctvom ktorých získate ďalšiu miestnosť. Sú vhodné pre domácnosti i kancelárie. Výhodou týchto stien je aj to, že môžu byť nielen pevné, ale dokonca aj posuvné. Lacnejšou možnosťou, ako takú deliacu stenu nahradiť, môžu byť závesy. Tie sa však nehodia pre každý interiér. Vhodné sú závesy z pevných, kvalitných a nepriehľadných látok.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *