Ako šikovne využiť voľný priestor pod schodami?

Ako šikovne využiť voľný priestor pod schodami?

Bojujete o každé dostupné miestečko vo vašom interiéri, ale zatiaľ sa vám nepodarilo vymyslieť, ako využiť voľný priestor pod schodami? Pozrite sa na niekoľko veľmi zaujímavých a inšpiratívnych tipov.

Šikovné využitie priestoru pod schodmi – ilustračný obrázok, zdroj

Priestor pod schodami je veľmi špecifický a vyžaduje dobrý nápad. A verte, že prístrešok na spanie po vzore Harryho Pottera medzi takéto nápady rozhodne nepatrí. Rovnako tak je veľká škoda využiť miesto ako odkladisko nepoužívaných vecí, starých topánok a ďalšieho haraburdia. Čo sa oplatí pod schodami vybudovať?

Pre milovníkov kníh

Už raz spomínaný kúzelník britskej autorky Joanne Kathleen Rowlingovej sa pod schodami predsa len môže zabývať – ​​vo forme knihy! Keď priestor vyplníte policami, získate veľmi originálnu knižnicu pre všetky vaše obľúbené tituly. Pri ceste do spálne si tak vždy môžete vybrať niečo na čítanie. Dajte si pozor na to, aby knižnica štýlovo ladila so samotnými schodami. V opačnom prípade nemusí výsledok vyzerať veľmi dobre. Na police nemusíte umiestniť iba knihy, ale aj drobné predmety a interiérové ​​dekorácie. Schodisko sa spoločne s takými ozdobami stane dominantou vášho bývania.

Knižnica pod schodami – ilustračný obrázok, zdroj

Tak trošku iná psia búda

Napadlo vám niekedy, že pod schody môžete vášmu štvornohému miláčikovi vyrobiť bývanie? Určite mu takou špecialitou urobíte radosť. Veď aj on si zaslúži vlastný priestor. Pochopiteľne záleží na rozmeroch schodiska a veľkosti vášho zvieraťa, avšak vo väčšine prípadov s umiestnením pelechu pod schody nie je problém. Niektorí psíkovia majú radi súkromie, na bok schodisko tak môžete umiestniť háčiky a zavesiť na ne látku. Tá môže mať vo výsledku tiež ozdobnú funkciu.

Priestor pod schodami sa môže stať tiež miestom, kam schováte napríklad mačaciu toaletu. Jej umiestnenie býva nezriedka komplikované. Pod nimi nebude neustále na očiach, ale zároveň nebude schovaná tak, aby vám to komplikovalo údržbu. Mačka sa naučí chodiť pod schody veľmi ľahko. Na priestor môžete umiestniť samostatné dvierka.

Bunker pre deti

Detské hry a fantáziu je nutné podporovať. Využite priestor pod schodami pre výstavbu bunkra, v ktorom vaše ratolesti nájdu hračky, zábavu i miesto pre odpočinok. Stačí tam nahádzať dostatok vankúšov a všetko zakryť veľkou dekou. Môžete pridať aj samostatné a veselé osvetlenie. Taký bunker si deti počas chvíľky zamilujú. Určite nezabúdajte na bezpečnosť a čistotu. Než bunker postavíte, skontrolujte, či nie sú zo spodnej strany schodov nejaké ostré hrany a vyčnievajúce hlavičky skrutiek či klincov. Umiestnenie bunkra pod schody nie je vhodné pre rodiny s deťmi alergickými na prach.

Nenechajte ho len tak

Je naozaj veľká škoda priestor pod schodami nechať len tak. Veď okrem trojice vyššie zmienených tipov existuje celý rad ďalších využití od výsuvných kontajnerov na mieru po prepracovaný botník. Stačí sa len zamyslieť. Už ste sa rozhodli, čo pod schodami vybudujete vy?

Inšpirujte sa nasledujúcou galériou 😉

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *