Sušička na bielizeň: Výhody a nevýhody prečo ju mať doma

Sušička na bielizeň: Výhody a nevýhody prečo ju mať doma

Čas letných dovoleniek je už bohužiaľ za nami, najväčšie hory bielizne sú tak zlikvidované, ale prať a sušiť sa musí neustále, nielen to zašpinené oblečenie z dovoleniek. Pranie na rumply z čias našich babičiek už nám vďaka automatickým práčkam nehrozí. O sušenie sa postará prádelná šnúra na balkóne. Zostáva len vyžehliť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Ale čo keď nevlastníte terasu ani balkón a o práčovňu v byte sa delíte s ďalšími nájomníkmi? Potom je na čase zvážiť nákup sušičky na bielizeň. Výhody obstarania prevažujú nad niekoľkými málo nevýhodami, ako sa dočítate ďalej v článku.

Výhody sušenia bielizne v sušičke

Sušička prádla Electrolux PerfectCare

Ako najväčší benefit sušičky vidíme v jej úspore času. Prehodíte bielizeň z práčky do sušičky, ak nemáte spotrebič 2v1, počkáte necelé dve hodiny a je hotovo. Môžete bielizeň začať žehliť alebo si ju rovno vziať na seba.

Plusom sušičky je aj jej nízka spotreba energie. Rozhodne vám vďaka moderným technológiám a inováciám nehrozí prehnaná suma na účte za energie. Opäť sa ale oplatí sledovať triedu spotrebiča na energetickom štítku, ktorým musí byť každý spotrebič opatrený. Najlepšie sušičky sú označené písmenom A + a viac, najhoršie potom písmenom G.

V sušičke bielizne môžete usušiť takmer všetko. Nemusíte tak sledovať, či je oblečenie zhotovené z vlny, saténu alebo bežnej bavlny. Sušička je šetrná a zaobchádza s jednotlivými textilnými vláknami jemne. Všeobecne je bielizeň vytiahnutá zo sušičky veľmi jemná a mäkšia, než keby ste ju vyvesili na balkóne. Je to dané nastavením programu v spotrebiči. Proces sušenia sa zastaví vo chvíli, keď vlhkosť bielizne dosiahne optimálnej hodnoty. To sa vám na slniečku nemôže podariť.

Vďaka jemnému zaobchádzaniu s tkaninou vám tak bielizeň dlhšie vydrží. Ale hlavne je príjemnejšia na dotyk a samotné nosenie. To docenia najmä alergici a ľudia s citlivou pokožkou. Navyše, sušička zbavuje oblečenie zápachu. Nemusíte tak siahať ani po aviváži, ktorá sa stáva takmer nevyhnutnou pri praní bielizne v práčke.

Nevýhody sušenie bielizne v sušičke

Najväčšou nevýhodou sušičky sú jej rozmery. Najmä ak bývate v byte s klasickou malou panelákovou kúpeľňou, môžete riešiť problém, ako sem naskladáte sušičku aj s práčkou. Jedným z riešení tohto problému je obstaranie práčky, ktorá obsahuje sušiaci program. Tento typ automatickej práčky je samozrejme drahší a tiež spotrebuváva viac vody, než keď zakúpite samostatnú sušičku.

Ak nechcete kupovať špeciálnu práčku a bojujete o každý cm v kúpeľni, potom môžete zvážiť nákup tzv. spojovacieho rámu na práčku a sušičku. Tento rám je možné doobjednať ako pre práčku so sušičkou s kapacitou 8 kg, tak aj pre tú 6 kg.

Ďalšia z nevýhod sušičky je jej pomerne vysoká obstarávacia cena. Hovoríme predovšetkým o kondenzačných sušičkách. Pokiaľ chcete lacnejší variant, tak sa v obchodoch pozerajte po tzv. ventilačných sušičkách.

Aj keď sušička je šetrná ku tkaninám, ako sme spomínali medzi jej plusmi, zlým zaobchádzaním môže dôjsť k poškodeniu sušenej bielizne. Možno sa vám niekto sťažoval, že sa mu sušením bielizne v spotrebiči daný kúsok textílie spral. Zvyčajne je problém v zlom používaní sušičky. Preto je veľmi dôležité riadiť sa informáciami uvedenými na oblečení. Tu sú napísané inštrukcie, či vôbec textílie patria do sušičky.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *