Ako funguje domáca čistička odpadových vôd?

Ako funguje domáca čistička odpadových vôd?

Čaká vaša domácnosť na prístup k verejnej kanalizácii? Objavte jedinečné vlastnosti a výhody domácej čističky odpadových vôd. Toto ekologické riešenie si dokáže poradiť s odpadovou vodou bez najmenších komplikácií.

Nakladanie s odpadovou vodou, ktorá vzniká napríklad umývaním riadu, praním a ďalšími bežnými činnosťami v domácnosti, je bez prístupu k verejnej kanalizácii veľký problém.

Našťastie sú tu domáce čističky odpadových vôd. Ich prevádzka je ekologická, nenáročná a ekonomicky výhodná. Vďaka nim máte v prvom rade príležitosť ušetriť na stočnom a v druhom nemusíte platiť za vývoz žumpy alebo septiku.

Ďalšie ekologické vychytávky sme pre vás spísali tu. Alebo aj tu.

Ak vás trápi otázka odpadovej vody, je najvyšší čas pozrieť sa na to, ako čistiareň pomáha v praxi.

Jednoduchý princíp, ktorý funguje

Ako funguje čistička odpadových vôd?

Domáca čistiareň odpadových vôd je prekvapivo jednoduché zariadenie. Jej beh je tichý a lacný. Skvelou správou je, že sa dokáže popasovať tiež s tukmi alebo saponátmi.

Z hľadiska údržby čističky odpadových vôd vás pri pravidelnom používaní čaká iba jedenkrát až dvakrát ročne odkalovanie. Kal urobí radosť predovšetkým záhradkárom, pretože je ideálny na kompostovanie.

kompost-z-domacej-cisticky-odpadovych-vod

Konštrukciu moderných čističiek prezentuje:

  • plastová nádrž v tvare valca
  • kompresor

Spomínaná nádrž je rozdelená na niekoľko sektorov. Práve v týchto sektoroch dochádza k biologickým – konkrétne sa o čistenie vody postará kombinované pôsobenie anaeróbnych a bakteriálnych kultúr.

Kompresor vháňa do útrob čističky vzduch. Výsledkom je precízne čistenie vody, ktorú môžete bez ostychu vypustiť do vodného toku či vsaku. Účinnosť čistenia môže byť až 97%. Rovnako tak je prečistená odpadová voda vhodná na zalievanie záhradky.

Ako sa domáca čistička odpadových vôd inštaluje?

Dobrou správou je, že vás s obstaraním čističky nečakajú veľké stavebné úpravy. Prakticky stačí vyhĺbiť a vybetónovať dno výkopu pre umiestnenie čističky. Akonáhle je čistička na mieste, všetko sa obsype jemnou hlinou. Nič zložitejšie na tom nehľadajte. Následne vám čistiareň sprevádzkujú špecialisti.

Od tej chvíle vteká do čističky jednou stranou odpadová voda a druhou vyteká voda prečistená. Kvalita vody je porovnateľná s vodou v slovenských potokoch a riekach.

Máte obavy, že pre čističku nenájdete miesto?

Ničomu nevadí, keď ju umiestnite do tesnej blízkosti stavby.

Spokojnosť s domácou čističkou ako dôkaz

Skvelé schopnosti kvalitných domácich čističiek odpadových vôd pre domáce použitie potvrdzuje rastúca popularita týchto zariadení. Neváhajte sa pridať medzi spokojných zákazníkov, ktorí vedia chytro šetriť a nie je im ľahostajný stav životného prostredia.

Čistiareň si efektívne poradí s odpadovou vodou ako v malých domácnostiach, tak vo väčších domoch a objektoch. Nezabudnite však na to, že všetky výhody čističky si užijete iba vtedy, keď ju kúpite od skúsených odborníkov so skúsenosťami a skutočným záujmom spríjemniť vám bývania.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *