Čo musíte vedieť, než si zaobstaráte voľne stojacu vaňu?

Čo musíte vedieť, než si zaobstaráte voľne stojacu vaňu?

Zabudnite na klasické vane, ktoré sa krčia niekde v kúte. Luxusný vzhľad a veľmi originálny štýl prináša do bývania voľne stojaca vaňa. Než sa jednu z nich rozhodnete zaobstarať, bude sa vám hodiť nasledujúci prehľad dôležitých informácií.

Vaňu, ktorá je umiestnená pri stene, nájdete v drvivej väčšine slovenských kúpeľní. Toto riešenie je dané cieľom ušetriť miesto a do určitej miery tiež zvykom. Voľne stojace vane sú o to zaujímavejším a štýlovejším riešením, ktoré sa v posledných rokoch čoraz hlasnejšie hlási o slová. Ich pekný vzhľad však môže niekedy odviesť pozornosť od niekoľkých podstatných vecí.

Počítajte s vyššou cenou

Nasledovanie moderného dizajnu niečo stojí a voľne stojace vane nie sú výnimkou. To však neznamená, že sú určené len pre solventných zákazníkov. Základné modely s dobrou kvalitou možno zohnať za čiastky od 600 do 1000 eur. Cena rastie s menom výrobcu a použitými materiálmi, čo znamená, že ak nemáte hlboko do vrecka, pokojne zoženiete vaňu s cenovkou vyše 3500 eur. Rozhodnutie o tom, či má takáto investícia zmysel, je už len na vás.

Prívod vody vyriešte vopred

U bežnej vane je batéria umiestnená na stenu, u voľne stojacej si prívod vody musíte rozmyslieť veľmi dobre dopredu. Predsa len nechcete ničiť novo zrekonštruovanú podlahu s vykurovaním, prípadne zložito premýšľať nad nejakým kompromisom. Ideálnym riešením je integrovaná vaňová batéria s podlahovým napojením a odpadom v bezprostrednej blízkosti vyústenia sifónu v priestore pod vaňou. Alternatívou sú rôzne kovové stojany s batériou vedľa vane, ktoré síce spravidla nepôsobia tak elegantne, ale slúžia spoľahlivo.

O niečo zložitejšie upratovanie

Nebaví vás povinnosť pravidelne upratovať kúpeľňu? S vaňou, ktorá je zo všetkých strán odhalená, si leštenie užijete. Zložitejšie upratovanie je daňou za pekný dizajn. Rôzne šmuhy o niečo zníži vhodná povrchová úprava, ale aj tak počítajte s tým, že vaňa vyžaduje pravidelné čistenie a leštenie zo všetkých strán. V opačnom prípade budete pozerať na šmuhy, ktoré budú kaziť celkový dojem.

Voľne stojaca vaňa Laguna Karyn 174×77 cm, akrylát, 230 l KAR1700

Praktickosť za krásu

Zhrnuté a podčiarknuté, s praktickosťou sú na tom voľne stojace vane na zamyslenie. Sú drahšie, ich inštalácia je zložitejšia a je nutné ich častejšie čistiť. Odporučiť ich nemožno ani starším ľuďom. Pre tých sa vchádzanie a vychádzanie z vane môže stať problematické, pretože nemajú možnosť chytiť sa bezpečnostného madla na stene. Všetky negatíva vyvažuje dôraz na originálny štýl a punc exkluzivity. Než sa rozhodnete nejaký ten kúsok zakúpiť, prejdite si opäť všetky vyššie spomenuté informácie, aby vás nič neprekvapilo.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *