Sprievodca výberom hydromasážnej vane

Sprievodca výberom hydromasážnej vane

Intenzívne prúdenie vody z trysiek umiestnených na stenách vane vášmu telu poskytne dokonalú masáž, ktorú si s radosťou zopakujete. Ak premýšľate nad zaobstaraním hydromasážnej vane, pozrite sa na tie najdôležitejšie informácie pre váš výber.

Ilustračný obrázok, zdroj

Pocit, kedy po náročnom dni plnom stresu ponoríte unavené telo do horúcej vody, je na nezaplatenie. A teraz si ešte predstavte, že by vás k tomu vaňa veľmi príjemne masírovala tam, kde je to zrovna potrebné. Páči sa vám taká predstava? Hydromasáž odplaví všetky vaše starosti aj nahromadené bolesti. Vyberte si vaňu, ktorá vám bude skvele slúžiť.

Zostaviť, alebo rovno kúpiť?

Prvým krokom je rozhodnutie, či chcete hydromasážne trysky nainštalovať dodatočne do bežnej akrylátovej vane, alebo sa radšej rozhodnete kúpiť model, ktorý bol s hydromasážou vyrobený. V prvom prípade riskujete zlé umiestnenie trysiek a možné problémy s kvalitou. Montáž systému do bežnej vane môže byť síce lacnejšia, ale rozhodne nie pohodlnejšia.

Ak chcete mať pokoj a istotu, že hydromasážna vaňa bude fungovať na jednotku, vyberte si hotový model niektorého z overených výrobcov. Na trhu ich nie je vôbec málo. Budete mať k dispozícii oveľa väčšiu ponuku. Výhodou je aj odborné poradenstvo zo strany predajcu.

Hydromasážny systém je kľúčový

Hydromasážne systémy sa delia na vodné (hydro) a vzduchové alebo tiež perličkové (air). Prvý typ masíruje silným prúdom vody, súčasťou systému je vodné čerpadlo. Trysky sú vo vani umiestnené tak, aby masírovali často namáhané telesné partie. To bude vyhovovať každému, kto má za sebou nejaký športový či fyzicky náročný výkon. Silný prúd vody nádherne prekrví a rozmasíruje boľavé svalstvo.

Vzduchový systém je jemnejší, sústredí sa viac na prekrvenie kože a jeho relaxačné účinky sa vám budú páčiť v momentoch, kedy chcete vo vani naozaj relaxovať. Masáž vzniká vďaka tlaku vzduchu, ktorý je do vane privádzaný vďaka kompresoru.

Neviete, aký z týchto systémov si vybrať? Našťastie sú na trhu vane, ktoré kombinujú oba. Vždy si tak môžete vybrať typ masáže, na ktorý práve máte chuť.

Pozor na hluk a časté nedostatky

Na komforte hydromasážnej vane sa podpisuje nielen použitý systém a jej rozmery, ale aj hluk pri zapnutí trysiek. Niektoré lacnejšie modely dokážu byť naozaj hlučné, čo pri odpočinku ruší. Na úroveň hluku sa vopred spýtajte predajcu. Rovnako tak si pred nákupom prezrite systém ovládania, umiestnenie ovládacieho panelu aj odtoku vane. Môže sa jednať o maličkosti, ale v hydromasážnych vaniach sú naozaj veľké rozdiely a bola by škoda vybrať si takú, ktorá vám bude po chvíľke vadiť.

Vopred plánujte

O tom, aké funkcie a dizajn bude hydromasážna vaňa mať, rozhoduje vo veľkej miere váš rozpočet. Drahšie modely môžu mať samostatný ohrev vody či svetelné a zvukové efekty. Výber vane určite nepodceňujte a vopred si ho naplánujte. Ideálne je všetko rozhodnúť minimálne mesiac pred dátumom, kedy chcete vaňu do kúpeľne nainštalovať.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *