5 tipov pre výber sklopnej postele

5 tipov pre výber sklopnej postele

Premýšľate nad obstaraním sklopnej postele? Než si vyberiete konkrétny model, bude sa vám hodiť 5 praktických tipov. Vďaka nim pri nákupe nešliapnete vedľa a budete presne vedieť, čo od výklopnej postele v praxi očakávať.

Sklopné postele sa z garsóniek a detských izieb presúvajú aj do väčších priestorov a ďalších miestností. Hlavnou výhodou je bez diskusie veľká úspora miesta, avšak musíte počítať aj s niekoľkými nevýhodami. Ak sa chcete o výklopných posteliach dozvedieť to najdôležitejšie, prečítajte si starostlivo 5 tipov pre ich výber. Jednotlivé modely a riešenia sa od seba výrazne líšia.

1. Potrebujete sklopnú posteľ?

“Máme malý byt a bežná posteľ sa sem nezmestí. Potrebujeme sklopnú!” Vidíte sa v takomto rozhodnutí? Neponáhľajte a skutočne sa zamyslite nad tým, či výklopnú posteľ potrebujete. Mnoho ľudí je veľmi rýchlo po zhotovení prekvapených, že posteľ nechávajú prakticky po celé dni v sklopenom stave. Zmena prichádza až v momente, kedy má doraziť napríklad návšteva. Sklopná posteľ je drahšia a obmedzuje celým radom kompromisov. Inými slovami za rovnakú cenu môžete mať klasickú a s najväčšou pravdepodobnosťou pohodlnejšiu klasickú posteľ.

2. Vyberte materiálu

Ak predsa len chcete sklopnú posteľ, mali by ste sa snažiť začleniť ju prirodzene do štýlu vášho bývania. Ostatne silnou stránkou takéhoto riešenia by mala byť práve nenápadnosť. Výklopné postele sa vyrábajú tak z masívu, ako aj napríklad z lamina. Na trhu sa nachádza mnoho rôznych modelov. Pre dokonalý výsledok si môžete nechať vyrobiť sklopnú posteľ na mieru. Získate esteticky hodnotné riešenie nedostatku miesta.

3. Zamyslite sa nad ideálnou veľkosťou

Nepodceňujte veľkosť sklopnej postele. Mnoho modelov je určených iba pre jedného nocľažníka. Manželské varianty bývajú užšie, čo môže byť problém. U veľkých rozmerov zasa musíte rátať s tým, že sklápanie môže byť fyzicky náročnejšie. Rozmery tiež rozhodujú o tom, aký matrac do postele umiestnite. Tu si vopred overte, aký vysoký môže matrac byť. Príliš vysoký matrac by mohol pri sklápaní prekážať.

4. Skontrolujte sklopný mechanizmus

Najnamáhanejšou súčasťou výklopnej postele je samotný sklopný mechanizmus. Každý vyzerá trošku inak, avšak väčšinou je zložený z niekoľkých ramien a silných pier, ktoré uľahčujú sklápanie a zdvíhanie postele. Mechanizmus by mal byť za krytom a určite by mal byť veľmi pevne spojený s celou konštrukciou. Vyhnite sa veľmi lacným riešeniam. Nemusia toho veľa vydržať.

5. Uchytenie postele a bezpečnosť

Väčšinu modelov sklápacích postelí je nutné uchytiť samostatne do steny. Je stena, ku ktorej umiestnite posteľ, dostatočne pevná? Sadrokartónové prepážky sú pre uchytenie postele absolútne nevhodné. Úchyty by sa mohli v najhoršom prípade vytrhnúť zo steny a posteľ sa zavrie aj s človekom spiacim na matraci. Pri výbere preferujte bezpečnosť a vyberajte modely, ktoré eliminujú všetky možné riziká.

Sklápacie sny sú na dosah

Sklápacie postele sú skvelým vynálezom, ktorý reálne šetrí miesto. Hoci vyššie zmienené rady majú skôr varovný charakter, neznamená to, že na trhu nenájdete naozaj kvalitné modely s vysokou kvalitou, bezpečnosťou a bezchybnou funkčnosťou. Stačí si pri výbere iba dávať pozor.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *