Ako si vybrať posteľné obliečky v lete

Ako si vybrať posteľné obliečky v lete

Teplota vzduchu s prichádzajúcim letom nezadržateľne stúpa a horúce letné noci nám niekedy kvôli prehriatym miestnostiam nedajú ani spať. Ako zariadiť, aby sme sa vyspali ako v bavlnke? Okrem správnej teploty v miestnosti či sieťky proti hmyzu treba myslieť aj na vhodnú posteľnú bielizeň, ktorá vám pomôže k pokojnému spánku.

Bavlnené obliečky na jednolôžko Suzy Pink, 160 × 220 cm
Bavlnené obliečky na jednolôžko Suzy Pink, 160 × 220 cm

Aký typ obliečok v lete zvoliť?

V prvom rade si treba povedať, akým materiálom sa treba v lete vyhnúť. Sú to predovšetkým materiály, ktoré zahrievajú, ako napríklad flanel či mikroplyš. Preto sa týmto materiálom počas horúceho leta oblúkom vyhnite a flanelové posteľné obliečky si radšej odložte na zimné mesiace.

Bavlnené posteľné prádlo

Ideálnym materiálom na letné obdobie je bavlna. Bavlna je prírodný materiál, takže posteľná bielizeň z bavlny je skvelou voľbou aj pre ľudí, ktorí trpia alergiami. Navyše má výbornú siakavosť potu, čo sa v lete naozaj hodí, plus je príjemná na dotyk.

Saténové posteľné prádlo

Naším jednoznačným favoritom na leto je však satén. Prečo?

Je výrazne ľahší ako klasická bavlna a pôsobí veľmi elegantne. Navyše je nesmierne hebký a príjemný na dotyk a počas horúcich nocí príjemne chladí, preto ho možno nazvať ideálnym spoločníkom na leto.

Satén je nenáročný na starostlivosť, čomu sa určite potešia všetky gazdinky. Určite ho perte na nízkych otáčkach a obliečky stačí nechať voľne uschnúť na vzduchu. Následne ho už netreba žehliť. Treba si však dať pozor na to, aby ste saténové obliečky nedávali do sušičky.

Voľbu materiálu posteľných obliečok by sme mali vyjasnenú.

Ovitex Luxusné saténové obliečky Kírlow Mavi ,140x200/ 70x90 cm
Ovitex Luxusné saténové obliečky Kírlow Mavi ,140×200/ 70×90 cm

Aký motív obliečok zvoliť?

Letu dominujú farby, život, výrazné vzory a netypické kombinácie. Tlmeným farbám a minimalistickým motívom dajte v lete stopku a vychutnajte si veselé farby a netradičné vzory, ktoré rozžiaria vašu spálňu.

Luxusné bavlnené obliečky Flóra biela 140x200/70x90 cm
Luxusné bavlnené obliečky Flóra biela 140×200/70×90 cm

Ručíme vám za to, že s našimi radami sa vám bude v lete spať kráľovsky ako v bavlnke!

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *