3 populárne štýly bývania: vyberiete si?

3 populárne štýly bývania: vyberiete si?

Každý z nás chce mať domov, ktorý pôsobí príjemne a je našim dokonalým útočiskom. Od toho sa odvíjajú aj štýly interiéru, ktoré sa dostali na výslnie. Sú útulné, harmonické a robia náš domov domovom. Ktoré to sú?

Retro štýl

Retro sa zase vracia do módy. A nielen to. Prím hrá tiež v interiérovom dizajne. Inšpiruje sa dobou 50. až 80. rokov, prevažne mestským bývaním. Je odvážne hravý a napriek tomu útulný, a práve táto zaujímavá kombinácia láka nespočet domácností.

Výrazné farby a ohromujúce, nečakané kontrasty, moderné materiály a štýlové doplnky. Premyslený do posledného detailu. Oranžová, žltá, modrá, ružová? Akákoľvek farba vás len napadne môže byť súčasťou interiéru – ako výmaľba, môže to byť farba nábytku alebo doplnkov a textilu. Chýbať by nemali ani tradičné dobové tapety, ideálne s nápadným vzorom.

Aké sú výhody retro štýle dnes? Trh ponúka pestrý sortiment retro nábytku, doplnkov a dokonca aj dobovej elektroniky. Nemusíte zháňať päťdesiat rokov staré vybavenie, aby ste si mohli perfektne zariadiť domácnosť. Naopak, môžete zaobstarať moderné retro zariadenie, ktorým poviete všetko.

Súvisiaci obrázok
Retro štýl bývania, zdroj

Rustikálny štýl8

Nadčasový vidiecky štýl patrí medzi tie obľúbené, pretože má svoje jedinečné čaro. Môžete sa inšpirovať anglickým či francúzskym vidiekom, niektorí napodobňujú aj náš slovenský vidiecky štýl. Ak sa pre tento pôsobivý koncept rozhodnete, rozhodne budete potrebovať veľa dreva. Kvalitný masív tvorí väčšinu nábytku a zariadenia. Obľúbené sú potom kombinácie s kameňom, tehlami, betónom a kovom. Tento štýl víta tiež renovované staré kusy vybavenia pre ich nezameniteľnú patinu, vyhrá sa aj ten, kto rád vdýchne život starým kusom nábytku.

Kvety, jednoduché textílie, drevený nábytok, jednoduchý komfort. Práve pre pohodlie, ktoré tento štýl prináša, je populárny po dlhé roky. Hodí sa do zrubov, dreveníc, rodinných domov, ale nie je problém zariadiť si v tomto duchu tiež byt. Prevládajúcimi farbami sú biela, šedá, zemitá a moderné jemné, pastelové tóny.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rustikal design
Rustikálny štýl bývania, zdroj

Škandinávsky štýl

Kombinuje prírodné materiály a čisté línie s omamnou vzdušnosťou – to je hit, ktorý vládne interiéru v posledných niekoľkých rokoch. Škandinávske bývanie je elegantný, čisté, funkčné. Štýlu dominujú svetlé farby, kto chce, môže staviť aj na jeden alebo dva kusy nábytku vo výraznejšej farbe, ktorá priestor rozjasní.

Minimalistická strohosť škandinávskeho štýlu nie je chladná, ako by sa moho zdať. Ide o útulný štýl, ktorý postráda zbytočné lapače prachu. Staviť môžete na moderný nábytok, drevo, prírodné materiály, sklo a kov. Namiesto niekoľkých doplnkov vyberte obľúbený obraz alebo svietnik. Nezabudnite na kvalitné osvetlenie, štýlová lampa môže byť dominantou miestnosti.

Škandinávsky štýl bývania, zdroj

Neviete si rady, ktorý štýl je ten váš? Inšpirujte sa aj vy už vytvorenými interiérmi, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny koncept.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *