4 zásadné tipy, ako ovládnuť technicistný štýl

4 zásadné tipy, ako ovládnuť technicistný štýl

Technicistný štýl mení nebytové prvky v súčasť interiéru, v ktorom dominuje jednoduchosť a funkčnosť. Ak túžite presne po takomto bývaní, nenechajte si ujsť 4 zásadné tipy, ktoré vám tento štýl pomôžu pochopiť a využiť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Pôsobí veľmi chladne a nevľúdne. Na prvý pohľad by sa hodil do nejakej modernej továrne či laboratória. Keď sa však uchopí správne a s rozmyslom, dokáže vás obklopiť nádhernou strohosťou a funkčnosťou, na ktorú si veľmi rýchlo zvyknete. Milujú ho vyznávači minimalizmu a racionálneho pohľadu na svet. Technicistný štýl dizajnom odkazuje k priemyslu. Ak sa týmto štýlom chcete obklopiť, pozrite sa na tipy, ktoré sa vám budú určite hodiť.

1. Rovné a hladké plochy

Betónové stierky, dokonale rovné povrchy, hladké podlahy bez škár a odolné podlahové krytiny, ktoré sú viac ako do súkromného bývania určené do priemyselných prevádzok a skladov. Tieto atribúty by technicistnému štýlu nemali chýbať. Podlaha je dominantným prvkom a robustné materiály, ktoré pôsobia na pohľad nezničiteľne, dodávajú celému priestoru veľkú silu. Okrem dizajnu však prináša aj celý rad ďalších výhod. V prvom rade sa veľmi ľahko udržuje a upratuje, v druhom znižuje množstvo prachu. S trochou nadsadenia by sa tak dalo povedať, že technicistný štýl si obľúbia tiež rodičia alergikov.

2. Priznané rúrky, konštrukcia a drôty

V mnohých prípadoch sa snažíme rôzne rúrky, kovové konštrukcie schodov, podpery a drôty maximálne schovať. Nevyzerajú elegantne a k ideálu domácej pohody majú ďaleko. Nie však v technicistickom štýle, ktorý ich odhaľuje na plné obrátky. Sú nositeľom jasného a autentického oznámenia. Výrazné farby v podobe modrej, červenej a žltej rúrky ešte viac zdôrazňujú. Myslite na tento prvok už pri plánovanej prestavbe či rekonštrukcii.

3. Sklo bez hraníc

Do technicistického štýlu patria chladné materiály a sklo je jedným z nich. Veľké sklenené plochy môžu byť umiestnené ľubovoľne v priestore. Trendovo vyzerajú sklenené steny s geometrickou potlačou, rovnako tak nemožno zabudnúť na sklenené tvárnice väčších rozmerov. Ak máte dostatočný rozpočet, dohodnite sa s architektom na tom, aby vo vašom bývaní nechýbali sklenené pochôdzne podlahy a schody.

4. Kov na kov

V kuchyni, v spálni i detskej izbe. Rôzne kovové rošty a hliníkové steny dokresľujú technicistný štýl bez výhrad. Kov by mal byť opäť robustný, čo pri hľadaní nábytku s kovovými prvkami môže byť komplikáciou. Predsa len sú k dostaniu z kovu hlavne záhradné kusy nábytku. Nenechajte sa však odradiť a hľadajte. Výsledok za to stojí.

Technicistný štýl dokáže byť pohodlný

Technicistný štýl nie je určený len pre inžinierov samotárov. Z opisu technicistického štýlu je veľmi jednoduché nadobudnúť dojem, že neponúka pohodlie a priestor pre odpočinok. Ani to však nemusí byť pravda. Všetko je len o tom, ako prakticky sa rozhodnete interiér prispôsobiť denným potrebám.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *