Inšpirácia pre vás: folkový štýl v modernom interiéri

Inšpirácia pre vás: folkový štýl v modernom interiéri

V posledných rokoch sa boom ľudových motívov prejavil takmer všade – nájdeme ich na kabelkách, topánkach, šperkoch, oblečení, a dokonca aj na bytových doplnkoch. Koberce, závesy, obliečky – všade krásne vyniknú typické ľudové motívy, ktorých jednotlivé slovenské regióny ponúkajú neúrekom. Modrotlač, liptovská alebo čičmianská výšivka a veľa ďalších nádherných vzorov by bola škoda v našich domovoch nevyužiť.

Folkový štýl je univerzálny

Farebný, remeselný, domácky – to sú prívlastky, ktorými popisujeme folkový štýl. Jeho vzhľad pripomína tradície a ľudovú tvorbu. Má v sebe nádych vintage štýlu, pretože tiež pripomína staré časy a príbehy minulých generácií. Je však oveľa farebnejší a plný vzorov, ktoré evokujú vidiek a prírodu.

Moderné prvky nemajú vo vintage interiéri čo hľadať. Folk štýl je univerzálny natoľko, že sú jeho prvky nenahraditeľné v rustikálnych interiéroch, ale dokážu byť aj zaujímavým spestrením v moderných domácnostiach. 

Kde všade ho môžete použiť?

Zachyťte príjemnú náladu

Folkový štýl je uvoľnený a útulný. Použite ho teda tam, kde oddychujete a dodajte týmto miestam tú správnu náladu. Vankúše, posteľné obliečky a háčkované prehozy alebo napríklad pohodlné kreslo. To sú miesta, kde sa spojí všetko krásne a zároveň príjemne do jedného celku.

Posteľná obliečka bavlna FOLKLÓR 140x200/70x90cm
Posteľná obliečka bavlna FOLKLÓR 140×200/70x90cm

Úžitkové predmety nemusia byť nudné

Folkové prvky vnesú veselú náladu aj na predmety, ktoré spájames prácou. Kuchynské utierky, chňapky, podložky pod hrniec alebo zástery vám spestria chvíle strávené v kuchyni. Vzhľadom k tomu, že hýria všetkými odtieňmi, dajú sa výborne zladiť aj s jednofarebnou kuchynskou linkou, ktorá sa často objavuje práve v moderných interiéroch. Prikúpte ešte vzorovaný obrus a prestieranie a dodajte kuchyni originálny nádych.

FORBYT Chňapka Folklór červená, 17 x 28 cm
FORBYT Chňapka Folklór červená, 17 x 28 cm

Detská izba vo folkovom štýle

Deti milujú farby a hravosť a presne to im doprajete, ak ich detskú izbu zariadite vo folkovom štýle. Nebojte sa odvážnych počinov a použite ľudové motívy nielen na textíliách, ale rovno na tapetách, ktoré detskú izbu zútulnia a čiastočne odhlučnia. Farebné vzory skvelo vyniknú aj na originálnych kúskoch, ako je teepee stan alebo sedací vak.

 

 

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *