Minimalizmus interiéru pristane

Minimalizmus interiéru pristane

Prebytok vecí a vybavenia môže ľahko prebiť príjemnú atmosféru, ktorá je pre domov veľmi dôležitá. Možno práve preto sa veľké množstvo domácností uchyľuje k jedinečnému štýlu, ktorý do istej miery oslobodzuje. Ak sa vám páči vzdušná nálada priestoru a dokonale čistý interiér, potom je tento koncept bývania a životného štýlu určený práve pre vás. A o čom je vlastne reč?

Ilustračný obrázok, zdroj

Moderný minimalizmus je stále populárnejším spoločníkom pre život i bývanie. Jedná sa o životný štýl, v ktorom sa zbavujeme zbytočností. Minimalistické bývania je jednoduché – proste sa zaobídete bez lapačov prachov, nadmiery techniky aj nepotrebných vecí. Každý, kto nemá rád chaos a prebytok konzumných vecí, si tento koncept zamiluje. Ako taký interiér vyzerá a pôsobí? Je vzdušný, priestranný, organizovaný a na prvý pohľad príjemne čistý. Predstavte si, že sa doma cítite úplne báječne. Áno, práve minimalistický domov je presýtený pozitívnou energiou a harmóniou.

Ako s takým minimalizmom vlastne začať? Ako prvý krok môžete zmeniť myslenie. Nie je to úplne jednoduché, ale keď sa chce, všetko ide. Až zase navštívite obchod, popremýšľajte, čo všetko z kupovaných vecí skutočne potrebujete a čo vlastne vôbec nakupovať nemusíte. Aj toto môže byť začiatok k slobode, zvanej minimalizmus.

Druhý krok je o niečo málo zložitejší. Iste ste už niekedy zažili veľké jarné upratovanie. Aby ste váš domov prečistili, je potreba naštartovať práve detox interiéru. Nie je to tak ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. Stačí prebrať miestnosť po miestnosti a pretriediť všetky veci, ideálne v rámci upratovania. Nielenže sa zbavíte všetkého, čo celé roky nepoužívate, ale napríklad nájdete aj vzácne poklady. Pravidlo číslo jedna: všetko, čo ste za posledný rok naozaj nevideli a nepoužili, odložte bokom. Nepotrebné veci môžete predať, darovať alebo vyhodiť. Kto vie, možno urobia radosť niekomu ďalšiemu.

Minimalistické bývanie, zdroj

Minimalistický byt či dom neznamená ”studený”. Tiež jednoduchosť môže pôsobiť útulnými dojmami. Prírodné materiály a dizajnové detaily totiž urobia aj z jednoduchého bývania moderný domov, za ktorý sa nebudete musieť hanbiť. Rastliny, drevo, textílie, umenie. Namiesto niekoľkých dekorácií vyberte len prvky, ktoré sa stanú jedinečnou dominantou miestnosti. Menej je niekedy viac. Obzvlášť v minimalizme.

A čo farby? Do minimalizmu patrí pestrá škála farieb, avšak interiéru pristane elegantná monochromatičnosť. Ideálnym riešením je zladenie jednotlivých kusov nábytku a doplnkov, prípadne vyskúšajte farebný tón v tóne, ktorý patrí nielen do módneho odvetvia. Vzory a farby pre jednoduché bývania by mali byť tiež čisté, svetlé a jemnejšej tonality. Jedine tak docielite harmonického celku, v ktorým sa budete cítiť skvele. Skrátka ako doma.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *