Vyberte si komodu podľa vášho štýlu bývania

Vyberte si komodu podľa vášho štýlu bývania

Komoda je nesmierne praktický a univerzálny kus nábytku. Komoda so zásuvkami a dvierkami sa hodí vďaka veľkému úložnému priestoru najmä do spálne či detskej izby, do obývačky sa pokojne poobzerajte po presklených kúskoch. Pri výbere však nezabúdajte na to, v akom štýle máte interiér zariadený, aby doň komoda bez problémov zapadla. Nechajte sa inšpirovať našimi dnešnými tipmi, vďaka ktorým zaručene nájdete tú svoju favoritku.  

Komoda Rumba Tmavý dub lefkas
Komoda Rumba Tmavý dub lefkas

Vintage komody

Ste romantická duša, ktorá má rada vintage prvky a v tomto štýle zariaďujete celý interiér? Dominantným prvkom vintage štýlu je drevo a jemné pastelové farby, preto je v tomto prípade ideálnym kúskom do priestoru biela drevená komoda, prípadne pastelová komoda na nožičkách. Skúste pri výbere pozerať aj na úchytky na dverách či zásuvkách. Originálne a správne zvolené úchytky totiž vedia podčiarknuť charakter celej komody.

Komody v industriálnom štýle

Pokiaľ preferujete industriálny štýl, v ktorom dominuje kov, sklo a nedokonalé povrchy, komoda je výborným kúskom na podčiarknutie tohto štýlu v interiéri. Tu máte pri výbere viacero možností – môžete siahnuť po kovovej komode na nožičkách, bielej komode s betónovým motívom alebo nedbalo opracovanej drevenej komode, ktorá pôsobí, akoby ju niekto zabudol dokončiť.

Masiv24 - INDUSTRY Komoda 90x150 cm, staré drevo
Masiv24 – INDUSTRY Komoda 90×150 cm, staré drevo

Rustikálne komody

Rustikálnemu štýlu dominuje drevo a kameň. Je inšpirovaný vidieckym životom, čo však neznamená, že nemá miesto aj v mestských bytoch. Pri výbere komody v tomto štýle myslite na to, že nábytok nemusí byť dokonalý a nebojte sa masívnych kúskov s uzlami, ktoré drevo prirodzene má. Každý takýto nábytok je jedinečným kúskom, ktorý si v sebe nesie svoj príbeh.

Orientálne komody

Pokiaľ máte radi vôňu diaľav, farebné ornamenty, netradičné farebné tkané koberce, atypické dekorácie so zvieracími motívmi, ste jednoznačným milovníkom orientálneho štýlu. Akú komodu v tomto štýle zvoliť do priestoru? Naším tipom je bezpochyby maľovaná sklenená komoda s farebným motívom, ktorá bude dominantným prvkom akejkoľvek miestnosti. A zaručene upúta už na prvý pohľad každú návštevu.  

Komoda Madre Selva Tropical
Komoda Madre Selva Tropical

Komoda v štýle memphis

Poznáte farebný štýl zvaný memphis? Ak ste minimalista a výrazným farbám a geometrickým vzorom sa vyhýbate oblúkom, tento štýl nie je nič pre vás. No ak ste avantgardný typ, ktorý miluje farby a nebojí sa kombinovať viaceré farebné odtiene v rámci jednej miestnosti, určite zbystrite pozornosť. Memphis štýl totiž možno označiť akokoľvek, no rozhodne nie ako nudný.

Ak si chcete zariadiť interiér v tomto štýle, stavajte na jednoduchých nosných líniách, ktorými je podlaha a stena a farby a okázalé geometrické tvary dodajte interiéru vďaka nábytku a bytovým doplnkom – pohovke, nábytku, obrazom a zvyšným dekoráciám. Čo poviete na viacfarebnú komodu alebo drevenú komodu s viacfarebnými zásuvkami s atypickým tvarom? Nebojte sa experimentovať!

Komody v škandinávsky štýle

Základom tohto stále viac obľúbenejšieho štýlu bývania je minimalizmus, jednoduchosť a funkčnosť. Maximálne dôležitá je pri škandinávskom štýle zariaďovania vzdušnosť. Priestor musí byť zariadený jednoducho a pôsobiť opticky väčšie, preto sa väčšinou siaha po svetlých kusoch nábytku a miestnosti dominujú veľké sklá. Pokiaľ teda vyberáte vhodnú komodu do takéhoto priestoru, naším horúcim tipom je biela komoda s lesklou povrchovou úpravou.

Komoda Scandinavia 120cm biela
Komoda Scandinavia 120cm biela

Veríme, že sme vám našimi dnešnými tipmi pomohli v orientácii, akú komodu do vášho domu či bytu zvoliť. Zariaďovaný priestor by totižto mal odrážal vašu osobnosť a komoda by nemala byť iba jednoduchým kusom nábytku, ktorý potrebujete kvôli úložnému priestoru, ale štýlovým doplnkom, ktorý oživí a rozžiari miestnosť.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *