Luxusné spálne na počkanie? Stačí vybrať ten správny prehoz

Luxusné spálne na počkanie? Stačí vybrať ten správny prehoz

Keď chcete vašej spálni dodať punc exkluzivity a luxusný imidž, nemusíte mať nutne k dispozícii veľký rozpočet. V skutočnosti vám stačí staviť na vhodný prehoz, ktorý má jedinečnú schopnosť okamžite premeniť vzhľad spálne. Pozrite sa na pár tipov!

Skromné ​​bývanie nie je žiadnou hanbou a určitá dávka minimalizmu je dokonca v kurze. To však nič nemení na tom, že ak chcete k vám domov predsa len prepašovať nejaký ten luxus, mali by ste začať práve v spálni. Je totiž veľmi príjemné si po náročnom dni ľahnúť do veľkej a pohodlnej postele, v ktorej sa budete cítiť skvele. A rovnako tak je fajn vstávať s pohľadom na krásne prostredie. Dojem luxusu prinášajú do interiéru predovšetkým materiály, a preto sa pozrite, ako to môžete využiť v prípade posteľového prehozu.

Prvé, čo si v spálni všimnete

Akonáhle vstúpite do spálne, spravidla si všetku pozornosť získa posteľ. Táto dominantná časť vybavenia je základným pilierom toho, ako bude spálna pôsobiť. Stará a škaredá posteľ s nekvalitnými obliečkami úsmev nikomu nevykúzli, a preto popremýšľajte nad tým, ako urobiť posteľ atraktívnejšou. Nemusíte ihneď investovať do novej konštrukcie a obliečok. Jeden starostlivo vybraný prehoz bude plniť požadovanú funkciu dlhodobo a navyše je až prekvapivo dostupný. Aké dizajny by ste mali zvažovať?

Pléd cez posteľ na dvojlôžko s obliečkami na vankúše a plachtou Cat, 200 x 235 cm

 

Zlaté pruhy nesklamú

Luxusné posteľové prikrývky sú dostupné v mnohých rôznych prevedeniach. Jednou z veľmi populárnych kombinácií je tmavá látka s metalickými pruhmi. Veľmi dobre vyzerajú zlaté pruhy. Keď ich zladíte s vankúšmi, výsledok bude pôsobiť veľmi elegantne.

Skvelým tipom sú tiež originálne ornamenty. U nich si len dajte pozor na to, aby nepôsobili zbytočne gýčovito a nekombinovali viac odtieňov farieb. Napríklad orientálne vzory sa nehodia do každej spálne a už vôbec nemusia pôsobiť luxusne. To isté platí o kvetinových vzoroch. U nich si dávajte veľký pozor na to, aby nepôsobili detinsky.

Polyester je základ

Najčastejšie predávané a cenovo najdostupnejšie sú prikrývky vyrobené z polyesteru. Veľkou výhodou je fakt, že sa nepokrčia ani pri opakovanom balení a vybaľovaní. Ak predsa len túžite po niečom exkluzívnom, skúste prešívané prikrývky z bavlny, bambusového vlákna alebo hodváb. Lepšie materiály poskytujú jemný, nadýchaný a hrejivý pocit.

Prešívaný pléd cez posteľ s 2 obliečkami na vankúše Jamie, 200 × 220 cm

Na praktickosť sa nezabudlo

Prehozy rozhodne nie sú klasickými obliečkami. Nemusíte ich navliekať a okamžite ich možno použiť ako prikrývku, čo ocenia predovšetkým ľudia, ktorí nechcú kvôli popoludňajšiemu šlofíčku kompletne rozostlať. Správne vybraný prehoz bude vyzerať luxusne a poslúži po celý rok. V lete bude ľahký, v zime dokáže doplniť bežné periny a poskytnúť ďalšiu vrstvu, pod ktorou vám bude teplo.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *