Chcete, aby vaše bývanie pôsobilo luxusne? Využite zlaté doplnky

Chcete, aby vaše bývanie pôsobilo luxusne? Využite zlaté doplnky

Nemusíte bývať v honosnej vile, aby váš interiér pôsobil luxusným dojmom. Využite zlaté doplnky, ktoré ukrývajú kombináciu moderného štýlu a prepychu. Okamžitá premena vášho bývania vás veľmi milo prekvapí.

Každý človek má iný vkus, a preto záleží len na vás, pre aké veľké množstvo zlatej farby v interiéri sa rozhodnete. Je len dôležité dávať si pozor na to, aby sa z luxusnej elegancie nestala nevkusná okázalosť. Nadmerné používanie zlatých doplnkov bude paradoxne pôsobiť veľmi lacno. Striedmosť je na mieste. Novinky do interiéru je rozhodne lepšie kupovať postupne. A na čo sa pri hľadaní luxusu zamerať?

Nadčasovosť na stenách

Zlaté metalické doplnky do interiéru sú nadčasovou záležitosťou. Ak zatiaľ nemáte s touto farbou žiadne skúsenosti, začnite ozdobami na stenách. S veľmi malým rozpočtom dokážete urobiť veľké zmeny, ktorých si každý všimne na prvý pohľad.

Postup celej premeny a základné pravidlá sú jednoduché. Steny by mali byť ideálne úplne biele, aby na nich zlato vynikalo. Veľmi dobre pôsobia rámčeky fotografií či zlatý rám zrkadla. K dostaniu sú ako minimalistické prevedenia, tak doplnky s ozdobnými prvkami. Združiť môžete hneď niekoľko fotografií vedľa seba, zrkadlo by naopak malo byť dominantou. Atraktívne vyzerajú tiež rôzne zlaté ilustrácie a nápisy. Samolepky na stenu sú rýchlym riešením s veľkým dopadom na atmosféru celého priestoru.

Večera v luxuse

Zlatá na seba dokáže skvele upozorniť tiež na stole. Pre pracovne a rôzne čítacie kútiky sa bude hodiť zlatá lampička, obývacia izba alebo jedáleň naopak ocenia rôzne svietniky, lustre a stojančeky. Konkrétne v prípade jedálenského stola neváhajte staviť aj na obrus so zlatým vzorom. Rozhodne nie je pravda, že sa hodí len na vianočné sviatky. Medzi ďalšie zaujímavé tipy patria jednoduché vázičky a vankúše so zlatým lemovaním umiestnené na sedacej súprave.

Chcete všetko v interiéri s novo nadobudnutým doplnky dokonale zladiť? Metalický lesk si rozumie so svetlými i tmavými odtieňmi za predpokladu, že ich nie je veľa. Vyskúšajte sa vyhnúť šedej, hnedej, žltej a vyložene pastelovým tónom. Odporučiť možno červenú, zelenú, bielu a napríklad tiež tmavo modrú. Čierna tiež nie je zlou voľbou.

Kedy sa zlatej radšej vyhnúť?

Podporiť luxusný image bývania použitím zlatej nemožno vždy. To je veľká škoda, ale je to pochopiteľné. Zlatá sa nehodí k nekvalitnému nábytku a zastaranému interiéru, ktorý má najlepšie roky za sebou. V niektorých prípadoch bude lepšie najskôr urobiť čo i len základnú rekonštrukciu a až až potom rozmýšľať nad tým, ako luxusne zlatú do interiéru zakomponovať. Rýchlo sa presvedčíte o tom, že takýto postup sa jednoznačne oplatí.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *