Pracovňa pre skutočného biznismena! Ako na to?

Pracovňa pre skutočného biznismena! Ako na to?

Vybavenie každej miestnosti odráža charakter a vkus toho, pre koho je určená. Zariaďovanie pracovne pre skutočného biznismena tak vyžaduje špecifický prístup a niekoľko zaujímavých nápadov, vďaka ktorým bude priestor jasne hovoriť – tu sa pracuje na plné obrátky!

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Plnohodnotná pracovňa, teda miestnosť určená iba na prácu, je obrovskou výhodou pre každého, kto potrebuje pracovať z domova a vyžaduje pokoj. Možnosť zavrieť sa a premýšľať mimo klasický ruch domácnosti zvyšuje produktivitu a chuť k práci. Ak je miestnosť určená pre mužov, je nutné zohľadniť to pri výbere nábytku, farieb a všetkých ďalších doplnkov. Nie je totiž veľkým prekvapením, že v ružovej pracovni s dekoratívnym zdobením by sa pánom moc pohodlne nepracovalo.

Trón pre tie správne výkony

Dominantou mužskej pracovne by mal byť úplne bez diskusie pracovný stôl a kreslo pri ňom umiestnené. Stôl musí byť robustný a dostatočne rozmerný. Namiesto klasickej kancelárskej stoličky sa poobzerajte po prepracovanejších modeloch, ktoré ponúkajú lepšiu ergonómiu a pohodlie. Zoženiete ich nielen vo výrazných farbách a modernom štýle, ale aj v kombinácii dreva, kovu a kože. Práve to sú materiály, ktoré hovoria mužským jazykom.

Kancelárska stolička Boss Vintage hnedá

Vedľa robustného vzhľadu a veľkej pracovnej dosky musí stôl ponúknuť aj praktickosť. V prípade umiestnenia počítača by mal ponúknuť priestor pre samotnú skriňu, až dva monitory, klávesnicu a podložku s myšou. V pracovnej doske by nemal chýbať otvor na pretiahnutie rôznych káblov. Šuplíky by mali byť ideálne uzamykateľné, aby v nich všetky dôležité dokumenty a ďalšie osobné veci zostali v bezpečí.

Luxusný kancelársky stôl Island

Vyložene mužské elementy

Muži preferujú v interiéri funkčnosť a tmavé farby. Bojíte sa šedých múrom? Do pracovne pre biznismena sú skvelou voľbou. Ich prípadné oživenie zariadia obrazy. Veľmi dobre a mužne bude na stenách pôsobiť betónová stierka. Ďalší nábytok v pracovni by mal ladiť s pracovným stolom. Rôzne druhy exotického dreva dokážu premeniť pracovňu na zaujímavý a elegantný priestor. Wengé je skvelým príkladom a drevinou, nad ktorou by ste pri zariaďovaní pracovne určite mali minimálne zauvažovať.

Mužnosť celému priestoru dodáva aj osvetlenie. Zabudnite na žlté svetlo a žiarivé lampy. Pre pokojnú prácu je vhodná až intímna atmosféra a možnosť plynulej regulácie intenzity svetla. Tlmené svetlo nebude zaťažovať toľko zrak. V pracovni pochopiteľne nesmie chýbať okno pre prístup denného svetla. Súčasťou okien by mali byť protihlukové a dostatočne ťažké závesy. Aj tie dokážu vyrobiť skvelé podmienky pre prácu.

Pracovňa musí ponúknuť i odpočinok

Elvis – leňoška (syntetická koža)

Pracovať nepretržite niekoľko hodín v kuse? To dokáže len robot, bežný človek si potrebuje po pár hodinách intenzívneho výkonu oddýchnuť a načerpať novú inšpiráciu. Súčasťou pracovne by tak mala byť oddychová zóna. Môže byť vybavená veľkým kreslom, malou chladničkou na nápoje či relaxačným lehátkom.

 

Výsledkom bude pracovňa pre skutočného biznismena, ktorá bude zodpovedať štýlu a potrebám každého, kto potrebuje mať pokoj pre prácu.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *