Pripravte svoj domov na príchod bábätka

Pripravte svoj domov na príchod bábätka

Nový prírastok do rodiny vždy ovplyvní nielen každodenný život budúcich rodičov, ale aj skladbu nábytku a bytových doplnkov v dome či byte.

Pokiaľ ste práve v radostnom očakávaní, inšpirujte sa našimi dnešnými tipmi nielen na doplnky, ktoré sú pri príchode bábätka nevyhnutné, ale zároveň aj na doplnky, ktoré vaše dieťatko určite ocení.

Prvé roky života dieťaťka najviac ovplyvňuje prostredie, preto je správne zaradenie a usporiadenie detskej izby veľmi dôležité. Viac o tejto problematike sa dočítate na blogu špecialistky na feng shui Slavomíry Hercagovej.

Naše tipy vám budú užitočné aj v prípade, ak dieťatko nečakáte, ale práve si lámete hlavu nad výberom vhodného darčeka pre blízkych či priateľov, ktorí sa na úlohu rodiča pripravujú.

Detská postieľka

Detská postieľka je po kočíku druhá nevyhnutnosť, ktorú pred príchodom dieťatka na svet do bytu riešime. Predtým, ako bezmyšlienkovite kúpite prvú postieľku na trhu, zamyslite sa, aké funkcie by mala plniť a podľa toho sa rozhodnite.

Akú postieľku vybrať?

Pokiaľ je možné, aby ste mali postieľku položenú v izbe hneď vedľa svojej postele, neváhajte a poobzerajte sa po postieľke, ktorá má odnímateľnú bočnicu. Takisto si pred kúpou postieľky rozmyslite, či preferujete jednoduchú klasiku. Alebo vám bude vyhovovať postieľka s vyberateľnými tyčami? Na výber máte aj polohovateľnú postieľku, kedy vy sama budete určovať výšku lôžka dieťatka. Pokiaľ máte malý byt a obávate sa, kde všetky detské vecičky uskladnite, skúste sa poobzerať po detskej postieľke s úložným priestorom.

Ste stále na cestách, či už pracovne alebo len kvôli častým presunom k rodine? V tom prípade zvážte kúpu cestovnej postieľky. Postieľka je ľahká, rýchlo sa skladá a uľahčuje rodičom dilemu, kam uložiť svoje dieťa spať.

Biela postieľka YappyKids La:le, 120 × 60 cm
Biela postieľka YappyKids La:le, 120 × 60 cm

Kolíska

Pamätáte si, ako ste kedysi kolísali bábiky v malých kolískach s baldachýnom?  Kolísky sú nielen estetickým, ale aj nesmierne praktickým pomocníkom. Ukolísať bábätko k spánku dá totižto niekedy riadne zabrať. Zaspávanie bude hračkou vo viacfunkčných kolískach, ktoré sú okrem funkcie postieľky a kolísky vybavené kolotočmi s plyšovými hračkami, rôznymi príjemnými melódiami či nočnou lampičkou.

Návratom k prírode a do minulých časov je závesná kolíska z látky, ktorú iba upevníte na strop a bábätko sa v nej bude jemne kolísať. Táto kolíska je určená takisto do exteriéru, takže pokiaľ jej nájdete vhodné miesto, môžete leto tráviť na terase či v záhradke aj s vaším malým pokladom.

Bino Kolíska s perinkami
Bino Kolíska s perinkami

Prebaľovací pult

Rodičia majú často dilemu, či je vhodnejšie kúpiť samostatnú prebaľovaciu podložku, ktorý iba jednoducho niekam pri prebaľovaní položia, alebo je výhodnejšie mať k dispozícii samostatný prebaľovací pult, ktorý je súčasťou komody, regálu či postieľky.

V tomto prípade je výhodné zvážiť, aký veľký priestor máme pri zariaďovaní k dispozícii a či komodu s prebaľovacím pultom naozaj využijeme. Pokiaľ bývate v malom byte, určite odporúčame skôr prebaľovaciu podložku, ktorú iba hocikde položíte na stôl alebo komodu.

Hojdačky pre bábätká

Pamätáte si na retro hojdacieho koníka, ktorý bol kedysi súčasťou každej domácnosti? Dnes už síce nájdeme oveľa pestrejší výber hojdačiek, no radosť, ktorú z hojdania deti majú, však zostáva rovnaká.  Hojdačka je takisto výborný darček, pokiaľ hľadáte niečo, čím by ste obdarovali čerstvú mamičku. Je už iba na vás, či uprednostníte detskú hojdačku s kolieskami, spomínanú

Hračky pre bábätká

Premýšľate nad tým, aké hračky by ste mali zvoliť pre najmenších? Výborným tipom na jednu z prvých hračiek, vďaka ktorej vaše dieťatko objavuje svet a vnemy okolo neho, je hracia deka s ohradou alebo s hrazdičkou. Je to nielen skvelá pomôcka pre vývoj bábätka, ale zároveň si môže byť mamička istá, že dieťatko sa na chvíľu zabaví a ona sa môže bez obáv sústrediť na inú činnosť.

Ďalším tipom na vhodnú hračku pre najmenších je kolotoč nad postieľku, ktorého jemná melódia dieťatko ukolíše k spánku raz-dva. Bábätko bude vďaka nemu s radosťou zaspávať, takže tento darček ocení aj mamička.

BABY MIX | Nezaradené | Kolotoč nad postieľku so svetelným projektorom Baby Mix safari zelený | Zelená |
BABY MIX | Nezaradené | Kolotoč nad postieľku so svetelným projektorom Baby Mix safari zelený | Zelená |

Nepochybíte ani v prípade, ak podarujete bábätku malého mojkáčika, hrkálku a neskôr s prvými zúbkami zase gumové či plyšové hryzátko, ktoré dieťatko nepustí z ruky.

Príchod bábätka je obrovská radosť, ale aj zodpovednosť. Uľahčite si prvé mesiace s vaším dieťatkom vďaka vhodnému výberu tých správnych bytových doplnkov a pomôcok.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *