Premena detskej izbičky podľa sezóny

Premena detskej izbičky podľa sezóny

Máte radi zdobiť si svoj príbytok a nestačí vám len výmena dekorácií na oknách či v obývačke, ale radi by ste vyzdobili izbičku vašich ratolestí vždy podľa daného obdobia alebo nadchádzajúcej udalosti? Nie vždy to musí znamenať zruinovanie vášho rodinného rozpočtu. A nie vždy musíte prestavovať celú detskú izbu. Pozrieme sa, ako na to.

Detská izba – zdroj

Vytvorte deťom neutrálnu izbu

Hlavným bodom je začínať s neutrálnou detskou izbou, aby nepôsobila preplácaným dojmom. Pokiaľ budú mať vaše ratolesti detskú izba v neutrálnych farbách, neznamená to, že by boli ochudobnené o krásnu izbičku alebo že by fádne farby zastavili rozvoj ich kreativity. Nemusia byť ochudobnené vôbec o nič.

Nemusíte sa striktne držať zažitého stereotypu – ružová izbička pre dievčatko a modrá pre chlapčeka. Zariaďte izbu v neutrálnych farbách. Steny vymaľujte na bielo či béžovo, nábytok voľte v drevenom dekore alebo tiež v bielej farbe. Ostatné farbičky doženiete neskôr. Máte teraz totiž ideálne pripravenú pôdu pre to, aby ste mohli meniť všetko okolo.

Samolepky na stene či nábytok

Samolepky sú síce trvalejšieho rázu, ale aj tak vám nič nebráni meniť ich podľa sezóny. Samolepiace obrázky všemožných motívov zoženiete ako na internetových obchodoch, tak v kamennom papiernictve už za pár eur. Môžete si tak nalepovať veľkonočné vajíčka či Mikuláša.

Housedecor Samolepka na stenu Santa na saniach 90×60 cm

Farebné závesy a lustre

Rovnako s tým, ako meníte závesy v izbách za letné alebo zimné, vymeňte ich dekor. Veľa obchodov dnes ponúka tematické závesy do detských izbičiek. Na Vianoce môžete zavesiť závesy so snehovými vločkami alebo napríklad s dnes tak módnym vzorom jeleňa.

Kúpte deťom luster s výmenným krytom. Ako budete kryt meniť, tak sa budú meniť obrázky odrážajúce sa na stene detskej izby. V zime to môžu byť snehové vločky, v lete lodičky.

Obliečky

Dnes nie je už neobvyklé mať potlačenú aj posteľnú bielizeň. Vaša ratolesť možno najradšej spí pod perinou s Batmanom, Elsou či inou filmovou postavičkou. Nakúpte im obliečky podľa daného obdobia. V ponuke je nepreberné množstvo, napríklad so zimnými tučniakmi, snehuliakmi, na Veľkú noc s kuriatkami alebo na jeseň Macka Pu medzi listami. Prípadne sa inšpirujte ďalšími detskými obliečkami. 

Jerry Fabrics detské bavlnené obliečky – Ľadové kráľovstvo Frozen

Výzdoba okien

Aby sme nezabudli už spomínanú výzdobu okien, vyšperkujte aj ich. Obrázky do okien môžete zakúpiť v akomkoľvek papiernictve, alebo si ich môžete vyrobiť sami. Vaše deti bude zaručene baviť ich výroba a užijete si pri nej veľa zábavy.

Spoločne si vyberte vhodné motívy, nakreslite ich na papier a vystrihnite. Tieto obrázky môžete rovno zavesiť do okien alebo ich použiť ako šablónu. Zakúpte si špeciálne farby, položte cez šablónu priehľadnú fóliu a kreslite. Môže vám potom z okna pozerať napríklad ježko so svojím typickým jabĺčkom na chrbte.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *