Relaxujte doma ako na chate

Relaxujte doma ako na chate

Predstavte si útulnú obývačku s mäkkým ušiakom, s množstvom dreva, s vankúšikmi a s desiatkami kníh, na ktoré máte čas, pretože ste predsa na chate. Skvele relaxovať ale nemusíte len tam. Chatu môžete ľahko dostať aj do bytu a nespoznáte, či je práve utorok alebo už vytúžený víkend.

Útulný obývačka je tá správna cesta

Domov chodíte z práce unavení a podvečerný odpočinok vám neprináša žiadnu radosť, pretože sa stále cítite pod tlakom. Úsmev na tvári vám vyčarí len predstava víkendu alebo dovolenkového týždňa na chate, ktorú nemáte a musíte si ju prenajímať. A tak sa zase zachmúrite. Čo keby ste si ale doma vytvorili útulnú obývačku, presne takú o akej snívate? Stačí pár jednoduchých trikov a na prenajatú chatu už nikdy ani nepomyslíte.

Skúste to s farbami

Nie každý má odvahu na farby. Tým skôr, že niektoré sa hodia výhradne na chatu. Práve to môže byť jednoduchá cesta, ako dosiahnuť správneho dizajnu. Hoci by mala stenám dominovať biela, ktorá dodá miestnosti vzdušnosť, pocit čistoty a predovšetkým svetlo, tak to neznamená, že nemôžete obývačku doplniť farbami. Ak ste si vždy priali chatu na pláži, skúste zapojiť modrú a odtiene žltej, viac sa k odpočinkovej atmosfére priblížiť nemôžete, než farbami slnka a mora. Ak ale milujete záhrady, stavte na zelenú, pastelovo ružovú alebo zemité odtiene oranžovej.

Pohodlná pohovka je základ

Ak nechcete farebne maľovať, pohrajte sa s farbami nábytku. Nebojte sa vybrať si zelenú, žltú, ružovú alebo pokojne červenú pohovku. Farebné tóny necháme na vás, štýl pohovky je ale celkom jasne daný. Mohutné podrúčky, zaoblené tvary, gombíky. Čalúnenie kombinované s drevenými nožičkami. Vintage pohovky na chatu jednoducho patria. Vyberajte tak, aby mala sedacia súprava rozmerné vankúše na sedenie a aby bola veľká a priestranná. Jednoducho miesto, kam sa napchá celá rodina. A aby si mala celá rodina kam položiť tanierik s domácim koláčom, musíte vybrať vhodný konferenčný stolík. Zabudnite na kovové konštrukcie so sklenenými doskami. Vy chcete masívne drevo, tmavé alebo svetlé, na tom nezáleží, hlavne aby vám stolík pomohol dostať do miestnosti prírodu. Prírodu, ktorú nachádzate najčastejšie práve na chate.

Vyhrajte sa s doplnkami

Centrálnym bodom miestnosti bude sedačka. To ale neznamená, že chatu netvoria doplnky. Závesy po babičke, dedove obľúbené knihy. S doplnkami sa môžete skutočne vyhrať. U textilu stavte na kvety, pretože tie k relaxácii rozhodne patria. Kvetované závesy môžete doplniť aj o poťahy na vankúšiky, ktoré môžete striedať, jeden vankúš s kvetinami, jeden pastelový. Podľa nálady. Na stôl si dajte vázu, na okná kvetináče. A na zemi si urobte miesto na koberec. Hoci k chatám patria drevené podlahy, musí vás v miestnosti niečo zahriať. Dajte si preto do obývačky koberec, či už malý štvorec s vysokými chlpami alebo behúň pod konferenčný stolík, nejaký jednoducho musíte mať. A aby bola obývačka do bodky rovnaká ako chata, kúpte si pollitrové hrnčeky na čaj, uvarte si ten harmančekový a na chvíľu vypnite okolitý svet. Toto proste musí fungovať. Uvidíte.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *