8 štýlových nápadov do každej záhrady

8 štýlových nápadov do každej záhrady

Miesto, kde sa chceme cítiť dobre a kde trávime leto. Chceli by ste novú chillout zónu, štýlové posedenie alebo originálne lucerny? Niekedy aj tie najjednoduchšie nápady môžu byť trendy a čo viac – dokonca aj lacné.

Zväčšiť plochu? Ide to!

Niektorí z nás nemajú to šťastie a ich záhrada bohužiaľ nie je príliš veľká. Ale to nie je dôvod, aby ste si ju nemohli užiť. Hĺbky a optického zväčšenia docielite použitím zrkadiel. Tie sa navyše môžu stať zaujímavým dekoračným prvkom. Ak zoženiete staré drevené rámy okien, doplňte ich sklenenými tabuľkami so zrkadlovou plochou. Rámy môžete napatinovať, natrieť alebo im ponechať starý vzhľad. Rámy zaveste na plot či dom tam, kde budú odrážať okolité stromy a prírodu. Tento trik je možné použiť aj v interiéri.

Osvetlenie povznáša náladu

Osvetlenie večerné záhrady – to s vami urobí divy. Je hneď niekoľko možností, ktoré vašej terase dodajú čarovnú atmosféru. Nezabudnite zavesiť napríklad žiarovkový pás alebo použite staré plechovky. Tie môžete natrieť na svoju obľúbenú farbu a potom prederaviť na niekoľkých miestach. Plechovky poslúžia ako vonkajšie lampy a vy si budete môcť kedykoľvek vychutnať tú pravú magickú atmosféru!

Chystáte sa rúbať stromy?

Sú na vašej záhrade staré suché stromy, ktoré sa chystáte vyrúbať? Nechajte odborníkmi sťať strom vo výške barového či konferenčného stolíka. Umiestnením guľatej dosky na peň vytvoríte originálny snack stolík, záhradný bar alebo stojan na kvety.

Slnečník nielen pre deti

Ochrana pred ostrým slnkom je dôležitá. A ak ste ešte nenašli a nekúpili ten pravý slnečník, použite jednoducho svoj obľúbený dáždnik. Väčší kvetináč obráťte hore dnom a do neho vyhĺbte dieru, ktorá bude držať spomínaný dáždnik. Vznikne skvelý DIY slnečník, ktorý vás ochráni pred slnkom pri chvíľach čítania či odpočinku na deke.

Bylinkové osvieženie

Chcete nápadito pestovať bylinky, či už na záhrade alebo na balkóne? Kúpte si tri rôzne veľké kvetináče. Všetky vysypte substrátom a vyskladajte na seba, od toho najväčšieho. Potom do nich zasaďte bylinky. Budete mať trojposchodové bylinkové aranžmá, ktoré sa hneď tak neopozerá. Pre ozvláštnenie pridajte ceduľky s názvami druhov byliniek.

Paletové posedenie

Príjemné a pohodové posedenie je základom každej dobrej chilloutovej zóny. Ak si také chcete počas chvíle vytvoriť sami, stačí zohnať staré dobré palety. Tie môžete natrieť a doplniť molitanom a vankúšiky. Relax nikdy nebol príjemnejšie!

A čo deti?

Aj pre deti môžete ľahko vykúzliť originálne útočisko. Pieskovisko vytvoríte pomocou geotextílie a niekoľkých dosiek. Aby sa deti mohli hrať v tieni, pridajte ešte konštrukciu s lankom, na ktorú zavesíte farebnú plachtu. Deti budú nadšené.

Kvety záhradám pristanú

Ukázať kvety, to ide rôznymi spôsobmi. Ak chcete mať tú najoriginálnejšiu záhradu, nebojte sa svoje obľúbené rastliny v kvetináčoch prezentovať odvážne. Takýto starý rebrík môžete namiesto jednotlivých schodíkov vybaviť truhlíkmi. Stojan však môže nahradiť tiež paleta, ktorú postavíte a pripevníte k plotu alebo múru. Alebo použite staré retro koleso, ktoré natrite. Tento nápad dokonale zapadne do romantického zákutia vašej záhrady.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *