Najlepší darček pre deti? Vodná šmýkačka na záhradu

Najlepší darček pre deti? Vodná šmýkačka na záhradu

Detský smiech, ktorý je počuť na záhrade, je jednou z najväčších radostí každého rodiča. Pokiaľ chcete vašim ratolestiam darovať niečo, čo ich na čerstvom vzduchu zabaví, je zásahom do čierneho vodná šmykľavka.

Predstavte si slnečný letný deň na záhrade. Teploty stúpajú a deti plné energie by najradšej niečo robili, zatiaľ čo vy si predstavujete pokojné popoludnie niekde v tieni.

Čo vymyslieť, aby mali deti dostatok pohybu a zároveň sa napríklad aj schladili?

Zaostrite na vodnú šmýkačku, ktorá predstavuje cenovo dostupné a navyše aj relatívne bezpečné riešenie.

Predtým než sa začítate do informácií o tom, ako šmýkačku vybrať, kam ju umiestniť a pod., sa môžete inšpirovať aj ďalšími tipmi, ako zabaviť deti na záhrade tu.

Stačí natiahnuť na trávnik a je hotovo

Vodná šmýkačka je zjednodušene vinylový pás, ktorý iba položíte na trávnik a pripojíte k vodnej hadicu. Výsledkom je veľmi klzká plocha. Tú deti využívajú pre kĺzanie od začiatku až do konca šmýkačky. Možností, ako sa naozaj skvele pobaviť, je celý rad.

Na šmykľavke môžu deti organizovať preteky, môžu si ju natiahnuť z mierneho kopca, prípadne sa môžu rozbiehať alebo vzájomne ťahať. Niektoré modely sú dodávané s kolkami, ktoré dieťa vlastným telom pri kĺzaní zráža na zem. Nejedná sa o hračku iba pre jedno dieťa. Na šmykľavke sa môžu malí nezbedníci striedať. Prípadne existujú šmýkačky s viacerými dráhami. Výsledkom sú nezabudnuteľné chvíle.

Vodná šmýkačka Intex s 2 surfami

Vyberte tú správnu šmýkačku

Výber šmykľavky na záhradu nie je nič zložitého, avšak aj tak by ste si mali dávať pozor na niekoľko parametrov. Tým prvým je bez diskusie dĺžka sklzu. Ideálne je vziať radšej tú najdlhšiu. Na trhu zoženiete bez komplikácií šmýkačky s dĺžkou cez 5 metrov. Ďalším bonusom je prítomnosť mäkkého nafukovacieho vankúša. Zabúdať by ste nemali ani na pekný dizajn.

Na čo si dať pozor?

Než sa deti začnú na šmykľavke hrať, musíte skontrolovať, či je všetko pripravené. Montáž je rovnako ako údržba a čistenie veľmi jednoduchá, avšak aj tak je lepšie sa uistiť, že je povrch pre sklz k podložke pripevnený naozaj pevne. Plocha pre kĺzanie musí byť neustále vlhká. Ideálne je nechať zapnutý mierny prúd vody zo záhradnej hadice. Nedôjde tak k zbytočnému zraneniu.

Deťom, ktoré budú šmýkačku používať, vopred vysvetlite všetky bezpečnostné zásady. Je naozaj veľmi nebezpečné snažiť sa kĺzať po nohách. Pri používaní šmýkačky by dieťa malo vždy ležať na chrbte, alebo na bruchu. V prípade umiestnenia šmýkačky z kopca je bezpečnejšie jazdiť nohami napred.

Letné kĺzanie na záhrade

Najlepší darček je taký, ktorý deti donúti zdvihnúť zo stoličky a baviť sa s priateľmi. Vodné šmýkačky na záhradu spĺňajú nielen tieto požiadavky vo všetkých ohľadoch. Dobrou správou na záver je, že kvalitný kúsok kúpite už od niekoľko desiatok eur. Stačí rozbaliť, pripojiť hadicu a je hotovo.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *