Pozdravte leto štýlovým vencom

Pozdravte leto štýlovým vencom

Leto je takmer tu, a tak isto premýšľate, ako bude tento rok vyzerať vaša letná výzdoba. Tradičné sú u nás predovšetkým vence, ktoré visia na vstupných dverách bytu či domu a jasne hovoria, ktoré ročné obdobie víta vás i vašich hostí. Pozdravte leto aj vaše prázdninové návštevy štýlovo – vyberte si jeden z našich piatich tipov na ozdobný letný veniec.

Prútiky a kvety

Prútený kôš je praktický a určite vám nechýba napríklad v kuchyni. Prírodný prútený kôš však existuje aj v nástennej variante. Ak chcete letnú odzobu dverí skúsiť inak, kúpte práve taký. Aby výzdoba bola kompletná, vložte do neho nenápadne nádobku na vodu, upevniť ju môžete napríklad pomocou peny či gumy. Do nádoby potom vložte svoje obľúbené čerstvé kvety a nevyhnutnú vodu. Živé kvety rozžiaria váš dom a vaši hostia sa budú usmievať zakaždým, keď k vám prídu. Pravda, je náročnejšie kvety pravidelne kupovať a meniť, pokiaľ ich nemôžete natrhať na svojej záhradke, ale leto predsa nebude trvať večne.

Staré vedro pre rustikálny finiš

Ak chcete vyladiť rustikálny štýl vášho bývania, zožeňte si staré klasické vedro s kovaním. Je štýlové a navyše pristane tiež vašim dverám. Do vedra môžete umiestniť niekoľko úzkych vázičiek a do nich potom prídu opäť čerstvé kvety, ktoré máte radi. Ak nechcete použiť kvety rezané, vložte do vedra kvetináč s kvitnúcou zeleňou podľa svojho vkusu. Pre ešte rustikálnejšie vyznenie môžete voliť kvety sušené spolu s vetvičkami. Proste dekorujte tak, ako to máte radi.

Povedzte to písmenom

Ak máte svoje písmeno, ktoré dokonale vystihuje vás a vašu rodinu, môžete namiesto tradičného venca použiť tvar písmena. Monogram môže vystihovať váš životný štýl. Stačí použiť drôtik, ktorý si pripravíte do požadovaného tvaru. K drôtikom potom môžete pripevniť paprade a umelé kvety tak, aby všetko dokonale držalo. Stačí použiť tavnú pištoľ s lepidlom a veniec bude za pár okamihov hotový.

Hrátky s košíčkami

Máte doma nevyužité rôznofarebné košíčky na muffiny a zrovna sa vám nechce piecť? Nesmúťte, skúste to s nimi aj inak. Použite ich ako hravý letný veniec. Kvetované, bodkované a farebné košíčky zlepíte dookola, aby tvorili veniec. Nakoniec môžete hotový venček doladiť vetvičkami a perličkami. Výsledok vás prekvapí!

Pre milovníkov dreva

Ach to drevo, má tak neskutočnú silu priťahovať pozornosť! Ak chcete jeho drevenú harmóniu využiť, môžete vyskúšať drevený letné veniec. Nazbierajte približne rovnako veľké a farebné drievka (kmienky, vetvičky) s dĺžkou od 7 do 11 cm. Tie potom jednoducho zlepujte k sebe, až vytvoríte okrúhly veniec. Drevené slnko vás očarí. A nielen vás.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *