Privolajte domov jar tými pravými jarnými dekoráciami

Privolajte domov jar tými pravými jarnými dekoráciami

Jar už zaklopala na dvere a prišiel čas dostať trochu novej energie aj do vašej domácnosti. Poďte sa inšpirovať štýlovými jarnými dekoráciami, ktoré rozžiaria váš byt a naplní ho radosťou a sviežosťou. A vedzte, že nepôjde len o typické kraslice alebo zajačiky. Ste zvedaví?

Jarná dekorácia versus gýč ako blázon

S veľkonočnými dekoráciami môže váš interiér zažiariť, ale tiež pôsobiť aj veľmi gýčovito a nevkusno. Hranica medzi týmito dvoma protipólmi je veľmi tenká. Zároveň je pre každého inde. Myslite ale na to, že menej je niekedy viac. Že príliš výrazné a krikľavé farby sa vám môžu časom nielen okukať, ale aj sprotiviť.

Stávkou na istotu sú pastelové, jemné a nenásilné farby a vzory, svieži nádych čerstvých kvetov i vôňou a prírodné materiály. S tými nemôžete nič pokaziť.

Farby, vzduch a kvety

Pripadá vám interiér obývačky ponurý a máte pocit, že v ňom stále niečo chýba?

Vyskúšajte trochu farieb a sviežosti v podobe živých kvetov. Môžete si ich dať do dizajnovej vázy na odkladací stolík alebo na komodu. Medzi typicky jarné rezané kvety patria:

  • tulipány
  • voňavé frézie
  • gerbery
  • santini
  • svetlé ruže

Rezané kvety vám skrátka dodajú potrebnú sviežosť a energiu, ktorá vám možno stále chýba.

TIP: Potešiť touto dekorácií môžete nielen seba, ale aj blízkych. Nechajte doviesť jarnú sviežosť mamičke, babičke, sestre, kamarátke.

Jarná vence (klopú) na dvere

Rozjasnite si deň už len otvorením dverí. Stačí, keď na ne zavesíte jarný veniec! Ten vás naladí do správnej jarnej nálady zakaždým, keď budete opúšťať byt, ale aj v momente, keď sa do neho budete zase vracať.

Ak si nechcete kupovať hotový veniec, ale radi by ste sa kreatívne vybláznili, budete potrebovať korpus – slamený, polystyrénový alebo prútený. Pomocníkom vám ďalej budú dekorácie podľa vlastného výberu: kvety (živé alebo umelé), farebné stužky, vetvičky, pierka, škrupiny vajíčok.

Na uchytenie dekorácií budete potrebovať tavnú pištoľ. A potom už len kompletujte, organizujte a aranžujte.

TIP: Dookola môžete kruh vence obmotať chlpatú priadzu.

Posteľ v novom kabátiku

Pretože doby huňatých perín a plédov na čas vystriedajú jemnejšie a tenšie periny, svieži vzhľad spálne docielite úplne novým obliečkami a dekoračnými vankúšiky s jarnými motívmi.

Tie najkrajšie kvety široko ďaleko totiž môžu vyrásť práve vo vašej spálni!

Obliečky s kvetinovými vzormi si môžete vybrať z dvoch tipov:

  • Prvým typom sú veľkoformátové vzory farebných kvetov, ktoré sú samy o sebe dosť výrazné a skvele sa hodí do veľmi svetlých spální s čistými líniami.
  • Pokiaľ by ste radi romantickejší vzhľad svojich perín a skôr nimi doplňovali interiér, poobzerajte sa po obliečky s motívmi drobných kvietkov a lúčnych kvetov. Pôsobí romanticky, jemne a vyberiete si ich v teplých a pastelových farbách, potom aj doslova jarno!

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *