Skrášlite si záhradu krásnymi dekoráciami

Skrášlite si záhradu krásnymi dekoráciami

Aktuálnym trendom v záhradnej architektúre a dekoráciách je bezpochyby sebarealizácia. Dávno nehľadíme na cudzie koncepty a nenapodobňujeme ostatných, naopak sa viac a viac snažíme prispôsobiť záhradu tomu, čo je blízke predovšetkým nám samotným. Záhrada sa tak stáva pokračovaním nášho štýlu a vkusu a ukážkou našej kreativity.

Ak aj vy sami zvažujete, aké prvky umiestniť na vašu záhradu tak, aby sa stali jej neoddeliteľnou súčasťou a zároveň pastvou pre oči, potom máte z čoho vyberať. Možností je hneď niekoľko. Záhradu môžete zvelebiť nielen starými a nevyužitými predmetmi, ale dekorácie môžete tiež vyrobiť alebo jednoducho zakúpiť. Aké dekorácie že sú tie najobľúbenejšie?

Čo v článku nájdete

Socha

Sochy sa môže stať umeleckým prvkom vašej záhrady a okamžite jej vdýchnu nemalé kúzlo. Sochu môžete voliť z materiálu, ktorý sa bude hodiť k stavbe. Populárne sú kovové, drevené ale aj keramické sochy. Záhrade sochou pridáte presne taký nádych, akú sochu vyberiete. Medzi exotické rastliny sa bude perfektne hodiť exotická socha či abstrakcia, k menšiemu stromčeku zasa tanečnica. Čo máte radi vy?

Kvetináče

Originálnym kvetináčom nikdy nič nepokazíte. Nádob na rastliny je celý rad, na svoje si tak príde skutočne každý záhradník. Veľmi estetické sú kvetináče napodobňujúce kameň alebo sudy, ktoré stačí naplniť zeminou a vytvoriť si originálnu a rustikálnu bylinkovú záhradku. Klasika, ktorej zostávame verní, sú potom rôzne stojany na kvety v podobe bicyklov, vozíčkov a traktorov. Drevo ako materiál skrátka kvetinám pristane. Ako kvetináč môžete využiť aj staré a nepoužívané riady, ktoré takto ešte urobia parádu.

Posedenie

Dôležitým estetickým prvkom záhrady je samozrejme posedenie. Áno, k dekoráciám môže patriť tiež altánok alebo napríklad okrasná stará lavička s výhľadom na jazierko. Chytro zasadené sedenie do krajiny záhrady spôsobí príjemné pocity, ktoré si radi vychutnáte vy aj vaši hostia v priebehu celej sezóny. Spolu s esteticky vhodným nábytkom potom stačí vybrať originálne osvetlenie a relaxačná zóna je hotová.

Voda

Živým a zároveň veľmi osviežujúcim živlom v každej záhrade je voda. Tá rozjasní záhradu a súčasne vám umožní relaxovať, pôsobí až upokojujúco. Tento prvkom napojí tiež užitočný hmyz a vtáctvo. Voda však vašu záhradu súčasne ozdobí a býva adeptom na jej dominantu. Voliť môžete medzi jazierkom, vtáčím napájadlom alebo okrasnou fontánou. Všetky variácie sa dajú dosť dobre kombinovať s posedením, japonským mostíkom alebo ďalšími dekoráciami.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *