Užite si leto v záhrade

Užite si leto v záhrade

Nejde vám spojenie záhrada a zábava dokopy? Pobyt v záhrade už dávno nie je iba plenie buriny, ako tomu bolo za čias našich starých mám. Veď si len predstavte – letné garden párty, narodeninové oslavy či grilovačky. Zabudnite na chvíľu na prácu a vyšantite sa s deťmi v záhrade. Leto je na to ako stvorené! Alebo si doprajete zaslúžený relax s knižkou na záhradnej hojdačke? Dôležité je hlavne vypnúť a maximálne si oddýchnuť. Inšpirujte sa našimi dnešnými radami, ako si leto v záhrade vychutnať čo najviac.

Nafukovací bazén

Mať bazén na zadnom dvore je snom nejedného majiteľa domu. Máte primalý priestor na klasický murovaný bazén alebo sa vám zdá, že je s ním priveľa roboty? Čo takto vyskúšať nafukovací bazén, do ktorého sa vmestí celá rodina, nielen vaše dvojročné dieťa?

Výhodou nafukovacích bazénov je nízka cena a jednoduchá údržba. Základom je nájsť bazénu vhodný rovný povrch, nezabúdať na filtráciu a po skončení sezóny ho správne zazimovať.

Chcete kúpanie povýšiť na nový level? Poobzerajte sa po nafukovacej vírivke. Veď kto sa môže pochváliť vlastným wellnessom pár krokov z obývacej izby? Len upozorňujeme, že s domácou vírivkou sa vám môže ľahko stať, že ľudia z vášho okolia sa sami začnú pozývať na návštevy 🙂 

Záhradná hojdačka

Vyložiť si po práci nohy, uvariť kávu a prečítať obľúbený magazín. Ideálny program, čo poviete? Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí si sobotné ráno či popoludnia počas pracovného týždňa radi vychutnajú týmto spôsobom, určite vám v záhrade počas leta nesmie chýbať leňoška alebo záhradná hojdačka.

Vyberte si, či sa vám do záhrady viac hodí závesné kreslo, veľká priestranná hojdačka so strechou alebo hamaka, ktorú jednoducho zavesíte pod korunu stromu. Skúste v hamake len tak zavrieť oči, na chvíľu meditovať alebo spomínať na letnú dovolenku, z ktorej ešte nestihlo vyblednúť opálenie. Leňošeniu zdar!

vidaXL Záhradná hojdačka z polyratanu, sivá, 167x130x178 cm
vidaXL Záhradná hojdačka z polyratanu, sivá, 167x130x178 cm

Záhradný set

Leto priam láka k tomu, aby sme sa viac stretávali s blízkymi a priateľmi a trávili viac času vonku. Naučili sa robiť nové letné smoothies a limonády či pozvali k sebe známych na barbecue párty.

Prvým krokom k tomu, aby ste boli dobrý hostiteľ je mať hostí vôbec kam usadiť. Záhradné sety vyberajte dôsledne. Určite si kritériá, ktoré od záhradného sedenia požadujete. Okrem ceny či veľkosti záhradného setu zvážte napríklad aj pohodlnosť kresiel alebo to, aký stôl je súčasťou vami vybraného setu.

K záhradnému sedeniu nezabudnite dokúpiť deky, ktoré hosťom ponúknete po západe slnka, aby sa párty kvôli chladu nemusela presunúť dovnútra.

Ratanový set Avenberg VENETO - šedé čalúnenie
Ratanový set Avenberg VENETO – šedé čalúnenie

Slnečník na terasu

Vybrali ste si ideálne záhradné sedenie a teraz máte problém s intenzívnym slnkom, ktoré vám bráni vonku sedieť? Vďaka správne vybranému slnečníku na terasu budete vy a vaše chladené drinky zachránené.

Dnes si už môžete vybrať rôzne polohovateľné slnečníky, ktoré prispôsobíte aktuálnemu sklonu slnka či najrôznejšie rozmery, ktoré dokonale pokryjú presne vymedzenú plochu.

Nezabúdajte, že pri slnečníkoch v záhradach je dôležité myslieť v prvom rade na bezpečnosť. Preto si dajte pozor na jeho dôkladné uchytenie vďaka stojanu na slnečník, aby vám ho prvá letná búrka neodniesla k susedom a nestihla pritom niečo zničiť.

Slnečník ,,Brazília" Ø 3,5m s LED, v tmavošedej farbe
Slnečník ,,Brazília” Ø 3,5m s LED, v tmavošedej farbe

Doplnky do záhrady

Celkový dojem z vašej záhrady dotvoria maličkosti. Stačí si vybrať správne doplnky a zo záhrady sa stane vaše obľúbené miesto, kde budete s radosťou tráviť každú voľnú chvíľu.

Záleží iba na vašom vkuse, či celkový vizuál vašej letnej záhrady dotvorí kaskádová fontána, drevená záhradná studňa, solárne svetielka či svetelné reťaze, zvonkohry, veselé búdky pre vtáčikov, oblúková pergola či kvety. Hlavne veľa kvetov a zelene.

Či už sami alebo v spoločnosti priateľov, trávte v lete vonku v záhrade čo najviac času. Opaľujte sa, pite ovocné šťavy a chladené smoothies, čítajte knihy, ktoré boli od zimy na vašom nočnom stolíku. Vychutnajte si teplé letné noci a zababušení do deky pozorujte jasnú oblohu plnú hviezd. Alebo usporiadajte letnú garden párty a pozvite známych, ktorých ste už dlho nevideli. Skrátka, užite si leto v záhrade na maximum!

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *