Vyberte ten pravý vianočný stromček do vášho interiéru

Vyberte ten pravý vianočný stromček do vášho interiéru

Každá rodina má svoje zaužívané tradície, každá oslavuje Vianoce po svojom. Máme rôzne vianočné zvyklosti. Každá gazdinka pripravuje zemiakový šalát inak podľa svojho vlastného rodinné receptu, každý smaží alebo pečie kapra na iný spôsob. Nie všetci dokonca večerajú tradične rybu so zemiakovým šalátom, ale volia si svoj slávnostní pokrm. Čo ale vždy zostáva, je rovnaký symbol Vianoc. Všetci máme v našich príbytkoch nazdobený vianočný stromček. Poďme sa teda pozrieť, ako vybrať ten pravý do nášho interiéru.

Ilustračný obrázok, zdroj

Umelý, alebo živý

Túto otázku si každý z nás položil nejedny Vianoce. Než príde na rozhodovanie, aký druh ihličnanu by ste si priali alebo aký veľký by stromček mal byť, musíte sa rozhodnúť, či chcete strom umelý, alebo živý. Ak sa rozhodnete pre umelý stromček, odpadne vám istá starosť s opadávaním ihličia, zalievaním aj jeho následná likvidácia. Stromček po Vianociach zabalíte do krabice a budúci rok ho použijete znova. Výhodou je, že umelé stromčeky vyzerajú dnes už veľmi vierohodne.

Ak si ale nedokážete predstaviť vianočnú atmosféru bez vône živého stromčeka, ale nechcete rezaný práve pre jeho náročnosť, kúpte si stromček v kvetináči. Bohužiaľ nedosahujú takých výšok, ale stromček pôsobí veľmi roztomilo a šetríte tak životné prostredie.

3D vianočný stromček, zdroj

Ako na ten pravý stromček

Najdôležitejším aspektom pri výbere stromčeka je veľkosť vášho bytu alebo miestnosti, v ktorej má stromček stáť. Vysoké stromy vyberajte len do priestranných obývačiek alebo otvorených hál. Je zbytočné, aby ste sa za cenu veľkého stromu tiesnili niekoľko týždňov vo svojej vlastnej obývačke. Do menších miestností voľte radšej menšie stromčeky. Malý stromček nemusí vôbec vyzerať chudobne alebo jednoducho, zvlášť ak ho bohato ozdobíme. Malý byt tak veľmi zútulnia.

Ilustračný obrázok, zdroj

Kam so stromčekom v interiéri

Či už si zvolíte pre jeho umiestnenie obývaciu izbu, kuchyňu či halu, dbajte, aby stromček nebránil prirodzenému svetlu prestupovať do bytu. Vyberte miesto tak, aby stál čo možno najďalej od kúrenia alebo vám nebránil v prístupe k termostatu. Veľkým teplom začne rýchlejšie opadávať.

Pozorne si tiež premyslite, kadiaľ vedú vaše prirodzené cesty miestnosťami a postavte ho mimo nich. Umiestnite stromček do najrušnejšej miestnosti. Čím častejšie ho uvidíte, tým viac oceníte čas, ktorý ste venovali jeho kúpe a zdobeniu.

Alternatívne stromčeky na trhu

Ak bývate vo veľmi malom byte alebo dokonca garsónke a stromček by vám zaberal viac miesta, než mu môžete venovať, vyriešte to štýlovou alternatívou. Zaveste si na stenu nazbierané drievka od najmenšieho po najväčšie v tvare stromčeka, zaveste na ne vianočné ozdoby, pripevníte svetelnú reťaz a stromček je na svete. Do minimalistických apartmánov bude tento štýl dokonale sedieť.

Alternatívny stromček, zdroj

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *