ZAUJMITE VAŠICH NAJBLIŽŠÍCH TRENDOVÝMI TAPETAMI DO OBÝVAČKY

ZAUJMITE VAŠICH NAJBLIŽŠÍCH TRENDOVÝMI TAPETAMI DO OBÝVAČKY

Viete, kedy zistíte, že vaša obývacia miestnosť vyzerá fantasticky? Jednoducho vtedy, keď sa na ňu vy aj vaši blízki neviete vynadívať! Existuje veľa alternatív, ako dosiahnuť želaný výsledok. Možnosťou sú práve trendové tapety do obývačky, ktoré dokážu obohatiť váš interiér. 

Tapety sú moderné a opäť v kurze. 

Chcete dodať vášmu priestoru nový vzhľad? Alebo vám len chýba pútavejší vzor či pestrejšia farba? 

Tapety sú správnym riešením a v dobrej kombinácií so sedacími súpravami vyzerajú naozaj štýlovo. Dodajte obývačke charakter, buďte odvážni a vyberte si to, čo vám vyhovuje najlepšie. Pre inšpiráciu vám predstavujeme pár tipov. 

Neutrálne tapety

Na začiatok vás oboznámime s klasickými tapetami, ktoré zapáčia menej odvážnym, prípadne milovníkom jednoduchosti. Štruktúrované tapety v neutrálnych farbách majú výhodu pred ostatnými a tá spočíva v ich komplexnosti. 

Neutrálne tapety sa skvelo hodia do všetkých miestností. Perfektne sa kombinujú so sedacími súpravami v príbuzných odtieňoch a vzorovanými, prípadne farebne čalúnenými vankúšmi. 

Ak chcete izbu zvýrazniť, kúpte si sedačku v žiarivých farbách. Neutrálne tapety prinášajú do priestoru pokoj. Celkový dojem z obývacej izby nebude pôsobiť rušivo. Navyše ich môžete spájať s nábytkom a izbovou dekoráciou v rôznych farbách. Ladia takmer ku všetkému.

Pruhované tapety

Tapety s geometrickými motívmi sú veľmi moderné. Do obývačky sa perfektne hodia pruhované tapety. Fototapety s pruhovanými vzormi dotvoria dizajnérsky vzhľad interiéru, ktorý navyše bude pôsobiť inteligentne a elegantne. 

Obľúbené sú tapety v šedej farbe spojené s dekoráciami s nádychom zlatého odtieňu. Prostredníctvom pruhovaných tapiet môžete dokonca vytvoriť obývačku v ktorej sa budete cítiť ako z kráľovskej rodiny, stačí použiť tapetu s pruhmi v červenej, prípadne bordovej farbe. 

Ak si túžite doniesť trošku kultúry do vašej obývačky, toskánsky štýl vytvoríte skutočne ľahko! Stačí kombinovať bielo-žltú pruhovanú tapetu s dreveným nábytkom, prípadne s kreslami so žltým čalúnením. Taliansky interiér zvýrazníte slamenými záclonami. 

Tapety s imitáciou prírodných materiálov

Aplikácia dreva, tehly alebo iného materiálu môže byť komplikovaná. 

Prečo si prácu neuľahčiť? 

Riešením sú tapety s imitáciou dreva, prípadne tehly či kameňa. Výhodou je, že vyzerá takmer rovnako dobre ako od profesionálov. Tapety do obývačky tohto druhu pôsobia realisticky. 

Môžete si vybrať zo širokej škály imitácií, od samotného dreveného obloženia, cez trendový chevron vzor až po tehlovú či kamennú stenu. Veľmi nápaditá je tapeta so znázornenou knižnicou. 

Imitácia drevenej knižnice pôsobí zaujímavo a rozhodne púta pozornosť, nemyslíte? 

Tapety sa na rozdiel od skutočného dreva a tehál dajú veľmi ľahko odstrániť a tiež je možné ich veľmi jednoducho zladiť so sedacími súpravami. Napríklad sedačkou v béžovej farbe nič nepokazíte.

Tapety s nádychom prírody

Veľmi populárne sú dekorácie a nábytok, ktorý vnesie do interiéru svieži vánok prírody. Nie je tomu inak ani s tapetami. 

Tapety prírody sú rôznorodé, to znamená, že dokážu vytvoriť odlišnú atmosféru podľa toho, aké zobrazenie si vyberiete. Ak milujete prírodu, zabezpečte si tapety s motívom lesa, lúky, hôr, horského potoka a iných skvostov priamo k vám domov. 

Predvediete tak svoj životný štýl a pozitívny vzťah k prírode. Pocítite pokoj a harmonickú atmosféru. Okrem tapiet prírody vám pre inšpiráciu uvedieme ešte pár príkladov.

Botanické tapety  

Botanické tapety jednoducho zobrazujú kvetinové a listnaté vzory, ktoré prinášajú do interiéru určitú jemnosť a eleganciu. Vo väčšine prípadov sú to práve lístky flóry, paprade a kvety, ktoré môžete nájsť na botanických tapetách. 

Súčasťou tapiet bývajú aj nádherné motýle alebo kvety. Botanické tapety sa dajú ľahko aplikovať do obývačky rôzneho štýlu. Maľovaný nábytok, kovový, prútený či dokonca drevený nábytok nie je žiadny problém. 

Botanické tapety sú jednoducho kombinovateľné. Pri ich výbere sa teda nemusíte báť ničoho. 

Páči sa vám kombinácia moderných tapiet s nádychom histórie? 

Dá sa to docieliť aj pomocou botanických tapiet vo vintage štýle. Zamatovo čalúnené kreslá a koktejlový stolík je skvelým spôsob na dosiahnutie cieľa. Priestor môžete napríklad oživiť aj obrazom historickej osobnosti. 

Tropické tapety

Určite každý z vás rád dovolenkuje. Prečo si neprenesiete váš obľúbený rezort do vašej obývačky? Tropické tapety sú svieže, zábavné a majú určitú hĺbku. Fototapety tropickej flóry u vás zaručene vyvolajú WOW efekt. Nemusíte cestovať do trópov, keď sa môžete cítiť ako v inej zemi vo vlastnej obývačke. Tropické tapety sú veľkým trendom v dizajne interiéru a môžete sa skutočne vyblázniť. Používajte rôzne kombinácie vzorov, farieb a textúr. Neobmedzujte sa! Vytvorte si vlastnú vysnívanú krajinu, fantázii sa medze nekladú. 

Graffiti tapety

Netypickou dekoráciou interiéru je graffiti tapeta. Graffiti tapety sú súčasťou mestského štýlu a rozhodne priťahujú pozornosť! Ide o jedinečný dekoračný prvok, ktorý vyjadruje určitý názor alebo postoj. Ak sa rozhodnete zvoliť tento druh tapety do obývacej miestnosti určite máte odvahu. Rozhodne to však stojí zato! Vaša obývačka bude mať charakter a zaručíme vám, že bude na míle ďaleko tá najoriginálnejšia. Odporúčame ju kombinovať so sedacími súpravami v svetlejších odtieňoch. Ak chcete pôsobiť trošku drsnejšie použite kovovú dekoráciu. 

Dúfame, že vás náš článok zaujal a poskytol vám dosť informácií. Existuje široká škála tapiet do obývačky, je len na vás či si vyberiete starú dobrú klasiku alebo niečo odvážnejšie. 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *