4 tipy, ako si zútulniť balkón

4 tipy, ako si zútulniť balkón

So stúpajúcou teplotou a pomaly sa blížiacim letom, trávime stále viac a viac času na letných terasách, verandách či balkónoch. Netrpezlivo čakáme na teplé letné večery, kedy budeme môcť vonku v pokoji sedieť, čítať si knihu, prípadne popíjať vínko s priateľmi. Pokiaľ sa cez zimu z vášho balkóna stal iba úložný priestor prebytočných vecí, je najvyšší čas to zmeniť. Vďaka našim radám premeníte tento malý kúsok vášho bytu na čarovný priestor raz-dva.

 

Kvety alebo bylinky

Pre mnohých kvet na balkóne znamená iba kvetináč s muškátmi. Fantázii sa však naozaj medze nekladú. Pokiaľ sa v kvetoch veľmi nevyznáte, dajte si predovšetkým poradiť, ktoré sa hodia práve na váš balkón.. Inak vám nič nebráni v tom, aby ste popustili uzdu svojej kreativite a svoj balkón môžete bez problémov premeniť na malý prales alebo farebnú voňavú záhradu.

Pokiaľ ste minimalista alebo nemáte čas sa o kvety na balkóne starať, skúste pestovať bylinky. Nie je lepší pocit, ako urobiť si mätový čaj z vlastnej mäty alebo po oregano na pizzu odskočiť iba na balkón. 

Svetelné reťaze alebo sviečky

Nie je pravda, že svetielka patria iba k Vianociam. Severské krajiny ich milujú, hygge štýl obletel svet. Mäkké tlmené svetlo majú radi všetci. V dnešnej dobe je už na trhu veľké množstvo svetelných reťazí určených do exteriéru so zaujímavým dizajnom, ktoré skvele dotvorí atmosféru teplej letnej noci na balkóne. Stačí si vybrať. Atmosféru takisto výborne dotvoria vonné sviečky. V tomto prípade však pri ich umiestnení na balkón nezabúdajme na ostražitosť.

Pohodlné sedenie

Priestor na balkóne je poväčšinou značne obmedzený. Ak si z neho chcete vytvoriť atraktívnejšie miesto, skúste si vybrať správne “sedenie”. Mohutné kreslá naozaj vhodné nie sú. Ideálny je sklápací záhradný nábytok, ktorý viete po skončení sezóny zazimovať. Extra tipom môže byť závesné kreslo, ktoré na balkóne alebo terase pôsobí naozaj luxusne.

SALVADOR BALCONY set - antracit + šedé podušky Allibert
SALVADOR BALCONY set – antracit + šedé podušky Allibert

Malý koberec

Pokiaľ potrebujete zaizolovať studenú podlahu na balkóne alebo iba hľadáte zaujímavý doplnok, malý behúň určený do exteriéru je výborným tipom, ako oživiť priestor. Exteriérové koberce sú viac odolné voči poškodeniu ako klasické interiérové koberce a takisto sa aj ľahko udržujú. Vaše letné párty na balkóne či hry vašich ratolestí  bez problémov takýto koberec prežije a poslúži vám ešte pekných pár rokov.

Tak ako, inšpirovali sme vás? Veríme, že vďaka našim tipom urobíte z vášho balkóna priestor, kde budete s radosťou tráviť čas a kam sa budú vaši priatelia a známi sami s radosťou pozývať na drink.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *