Pripravte si terasu na leto

Pripravte si terasu na leto

Večerné posedenia s priateľmi na terase či na balkóne sú neodmysliteľnou súčasťou leta, na ktorú sa všetci tešíme už od zimy. Pripravte si s nami terasu na blížiace sa leto vďaka dnešným tipom na zaujímavé doplnky. Keď ich na svoj balkón či terasu zakomponujete , nielenže tak priestor oživíte, ale takisto si vytvoríte oázu, ktorú sa vám ani vašim priateľom nebude chcieť opustiť.

 

Svetielka

Posedenia vonku západom slnka v lete rozhodne nekončia. V podvečer isto zabodujete, ak si na terasu zoženiete jemné tlmené svetlo, či už v podobe lampiónov, svetelných reťazí alebo solárnych lámp, ktoré priestor zútulnia. A nezabúdajte ani na sviečky. Pokiaľ chcete priestor prevoňať, doprajte si svieže ovocné či kvetinové vonné sviečky. K tomu vám bude chýbať už iba ľahká deka na prehodenie cez plece, svieži letný drink a tá správna spoločnosť.

 

Bylinky

Hoci nemáte vlastnú záhradu a ani sa nijako nerealizujete pri pestovaní zeleniny či ovocia, teraz je ten správny čas dopriať si na balkónoch či terasách v malých dizajnérsky zaujímavých kvetináčoch vlastné bylinky. Častokrát už dostať kúpiť hotové bylinky, ktoré si iba naaranžujete do pestrofarebných kvetináčov na parapetnú dosku. Prípadne ich s deťmi môžete sami zasadiť a sledovať, ako vám na balkóne rastie vlastná bazalka. A nie je nič lepšie, ako mať v lete na balkóne nonstop k dispozícii vlastnú mätu do mojita.

 

Nábytok na terasu

Vybrať si vhodný nábytok na terasu či na balkón nie je už pri dnešnej ponuke na trhu žiadny problém, vždy závisí predovšetkým od veľkosti priestoru, ktorý máte k dispozícii a od vášho vkusu či uprednostníte masívny ratanový nábytok alebo minimalistické stoličky. Zaujímavou alternatívou na stiesnený balkónový priestor môže byť závesný balkónový stolík, ktorý si jednoducho zavesíte cez zábradlie alebo parapet. Takto si aj na malom priestore budete vedieť vychutnať svoju rannú kávu bez problémov.

Pokiaľ nemáte problém s malým priestorom, vychytávkou na letné terasy sú závesné hojdačky alebo vajíčka, v ktorých bude radosť čítať knižku alebo len tak leňošiť.

Ratanová závesná hojdačka SARAH
Ratanová závesná hojdačka SARAH

 

Búdka pre vtáčiky

Pokiaľ máte deti a chcete svoju terasu či balkón oživiť tak, aby sa aj oni zabavili, zaobstarajte si búdku pre vtáčiky, ktorú buď zavesíte a v prípade, že na to nemáte priestor, kúpte si búdku na stojane, ktorú položíte kamkoľvek a následne bez problémov premiestnite. Deti sa jej prítomnosti na terase potešia a vy získate dekoratívny a originálny doplnok.

Esschert Design Vtáčia búdka, biela, CF55W
Esschert Design Vtáčia búdka, biela, CF55W

 

Zvonkohra

Ďalším doplnkom, ktorým oživíte priestor či už máte deti alebo nie, je zvonkohra. Jemný letný vánok, ktorý nás v horúcich dňoch vie tak príjemne osviežiť, tak zároveň rozozvučí priestor jemnými tónmi zvonkohry. Udržte si dovolenkový mód aj po návrate od mora tak, že si zaobstaráte zvonkohru dekorovanú mušľami, ktorá vám bude spomienky na more naďalej evokovať.

 

Zábavné farebné prestierania na stôl

V neposlednom rade treba venovať pozornosť aj malým, často rozhodujúcim detailom, ako sú napríklad milé retro obrusy prehodené cez stôl, zaujímavé smoothie poháre, v ktorých servírujeme letnú limonádu, letné vázičky s lúčnymi kvetmi na stoloch či pestrofarebné prestierania, na ktorých  podávame večeru. Naším favoritom sú určite veselé farebné prestierania s potlačou plameniakov, ktoré svojimi sviežimi farbami navodzujú tú správnu letnú atmosféru.

Prestieranie Plameniaky Wagon Trend
Prestieranie Plameniaky Wagon Trend

Pevne veríme, že sme vás inšpirovali k tomu, ako si svoju terasu či balkón s blížiacim sa letom oživíte a zútulníte. Nezabúdajte však nato, že na terase nemusíte tráviť iba popoludnia či večery. Vytvorte si napríklad víkendový rituál, že budete na terase raňajkovať, prípadne si tam počas dňa aspoň doprajte kávičku a na chvíľku úplne vypnite.  

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *