Tapety na stenu, ktoré oživia každý priestor

Tapety na stenu, ktoré oživia každý priestor

Uvažujete nad zmenou, výraznou bytovou dekoráciou, ktorá by dodala vášmu interiéru nový šmrnc a zároveň by nezaťažila vašu peňaženku a mesačný rozpočet? Máme pre vás tip – skúste si vybrať zo širokej palety tapiet na stenu a oživte priestor vo vašom dome či byte presne podľa vašich predstáv. Pretože tapety na stenu sú opäť in! Inšpirujte sa dnešným výberom.

Tapety na stenu do kuchyne

Pri výbere vhodnej tapety do kuchyne musíme myslieť predovšetkým na to, že tapeta dostane v tejto miestnosti riadne zabrať. Zvyšky omáčky, rozmixované príkrmy či rozliata minerálka, to všetko sa môže ocitnúť aj na tapete za kuchynskou linkou. Vyberať musíte nielen s ohľadom na dizajn, ale pozerajte aj na kvalitné vlastnosti tapety.

Do kuchyne sú vhodné tapety s povrchovou lamináciou, ktoré sú odolné voči vode či pare a umývateľné bežnými čistiacimi prostriedkami.

Tapeta do detskej izby

Každé dieťa má svojho vlastného hrdinu. A tým ďalším hrdinom budete práve vy, ak sa postaráte o to, aby ho malo vďaka tapete na stene vo svojej izbičke. Každá malá slečna túži mať princezné z rozprávok hneď pri sebe a každý malý chlapec bude s radosťou zaspávať v izbe, kde ho stráži Požiarnik Sam či Spiderman.

Ak zariaďujete detskú izbu pre bábätko, poobzerajte sa po dekoračných tapetách s jemnými vzormi hviezdičiek či obláčikov, vytvoríte tak oázu pokoja. Bábätko a aj vy si tu s radosťou odpočiniete.

Luxusné tapety s imitáciou kameňa či tehál

Vždy ste túžili po kamennom obklade v obývačke, ale zúžený finančný rozpočet vám tento sen splniť nedovolil? Prípadne sa bojíte, že kamene budú v priestore pôsobiť chladne?

Tapety s imitáciou kameňa či tehál sú ideálna bytová dekorácia nielen pre všetkých milovníkov industriálneho štýlu.

Tapety pre minimalistov

Chcete osviežiť interiér svojho príbytku? Bojíte, že tapeta bude pútať príliš veľkú pozornosť alebo sa bude biť s ostatným zariadením a bytovými doplnkami? Poobzerajte sa po jemnom vzore, ktorý rozžiari priestor a nebude ho narúšať výraznými farbami.

Z vášho výberu vylúčte farebné fototapety a sústreďte sa skôr na nevýrazné motívy, nenápadné farby či jednoduché ornamenty. Tento typ tapiet bude pre vás ideálny, aj pokiaľ vyznávate minimalistický štýl zariaďovania priestoru.

3D tapety na stenu do spálne

Zariaďovaniu spálne obvykle neprikladáme extra dôležitosť. Posteľ, nočné stolíky, šatník a hotovo. Nuda, nie? Ak sa bojíte výrazných ornamentov a vzorov, vďaka šikovne zvolenej 3D tapete dostane spálňa úplne iný vzhľad. Stačí jedna stena za posteľou a vaša spálňa ožije a zmení sa na nepoznanie.

Vliesové tapety, guličky sivé, Just Like It J66709
Vliesové tapety, guličky sivé, Just Like It J66709

Tapety pre cestovateľov

Pokiaľ ste cestovateľ telom aj dušou a interiér vášho bytu odráža vašu osobnosť, určite pri výbere vhodnej tapety na stenu neprehliadnite ponuku tapiet na stenu s motívom cestovania. Vašu domácnosť môže zdobiť 3D tapeta s Eiffelovou vežou, londýnskym Big Benom, alebo rovno luxusná zlatá mapa sveta.

Tapety na dvere

Pokiaľ by ste radi priestor oživili tapetou, ale na steny sa vám už tapeta nehodí, skúste alternatívu v podobe tapety na dvere. Tapety na dvere sú takisto ideálne, pokiaľ chcete prekryť škrabance či iné nedokonalosti na starších dverách. Stačí sa poobzerať po samolepiacich tapetách s imitáciou dreva. Pokiaľ však hľadáte tapetu na dvere nie z praktických, ale estetických dôvodov, nebojte sa odviazať a nájsť tapetu s výrazným vzorom, ktorá vdýchne priestoru nový život.

Bimago Fototapeta na dvere - Escalator 100x210 cm
Bimago Fototapeta na dvere – Escalator 100×210 cm

Tak čo vybrali ste si tú svoju favoritku? Ako sme spomínali už na začiatku, pri výbere tapety však neskončite iba pri jej vzhľade. Vždy je nutné pred samotnou kúpou vyriešiť:

  • na aký povrch tapetu plánujete umiestniť
  • či je naň vhodné vami zvolenú tapetu nalepiť
  • aký dostupný typ preferujete
  • papierové tapety
  • vliesové tapety
  • vinylové tapety

V neposlednom rade sa zaujímajte aj o to, či je vami zvolená tapeta samolepiaca alebo klasická, ktorú bude treba lepiť lepidlom.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *