Ako zabaviť deti na záhrade

Ako zabaviť deti na záhrade

K svojmu vyjadreniu potrebujú deti pohyb. Behanie, tvorivý neporiadok rovnako ako cesty za dobrodružstvom sú pre nich typické. O čom je reč? Predsa o detských záhradných hrátkach.

Príroda je veľkým pomocníkom

Oči každého chlapca sa rozžiaria, keď sa povie bunker. Že chlapci nemajú na mysli plastový alebo drevený domček z hobby obchodu, nemusíme ani hovoriť. Tu ide o vlastnoručne postavenú stavbu na mieru. Kto je hlavný projektant? No predsa deti.

Pokiaľ má záhrada aspoň malý kút, ideálne so stromom, je škoda ho neprenechať deťom pre ich tvorenie. Schovávačky v kríkoch alebo korunách stromov sú vhodným miestom pre detský svet, kde môžu zbierať svoje poklady.

Záhrada s vysokými stromami skvelé poslúži ako lanové centrum. Oddychovú zónu skvelé vytvorí hojdačka alebo sieť. Všetky tieto variabilné prvky majú obrovskú výhodu. Ľahko ich do záhrady zaobstaráte a ľahko odstránite.

Pieskovisko … Večný evergreen

Pre malé deti nevyhnutná súčasť záhrady. Nemusí byť ani príliš veľké, aby poslúžilo. Dôležitý je správny piesok. Bábovky sa z neho musia dať pekne uplácať. To zaistí kopaný piesok s prímesou častíc hliny a ílu.

Deti milujú varenie. Ak im k pieskovisku umiestnite improvizovanú kuchynku zo starých paliet alebo debien spolu s vyradeným riadom, budú nadšené a s láskou vám “uvaria” vaše obľúbené jedlá. Z piesku.

Nemáte toľko miesta na záhrade? Je vaša záhrada skôr okrasná a nechcete, aby ju deti zničili? Potom využite radšej spoločenské hry, ktoré utužia váš vzťah s ratolesťami. K dobru prídu hry z celého sveta.

Záhradné kolky

Malá trávnatá plocha s veľkosťou 6 x 1 m bude pre kolky ideálna. Minimom sú dvaja hráči. Pri návšteve tiet a strýkov môžete zostaviť celé tímy. Pravidlá hry si určite sami.

Pétanque

Francúzmi veľmi obľúbená hra, ktorú hrajú v centre Paríža ľudia všetkých vekových kategórií, prevažne však seniori. Je určená pre jedno až tri družstvá. Cieľom hry je umiestniť svoju guľu čo najbližšie k cieľu. Tým je drevená gulička. K hre postačia rozmery ihriska 4 x 15 metrov. U detí aj menšie.

Kubb

Ide o tradičnú švédsku hru, ktorú hrali v časoch Vikingov. Dá sa hrať na všetkých povrchoch, kedy ani sneh nie je prekážkou. Pre dospelých postačí priestor 8 x 5 metrov. S deťmi si vystačíte s menším priestorom. Hra je určená pre 2 až 12 hráčov alebo družstvá s rovnakým počtom hráčov. Cieľom hry je zhodiť súperové kolíky kubby a tým získať v ďalšom kole výhodu.

Kroket

Dejiny kroketu siahajú na prelom 18. a 19. storočia do Francúzska. Na trávnatom ihrisku sa za pomoci drevených šúľkov presúvajú gule skrze vopred vytýčené bránky. Víťazom sa stáva ten, kto svojimi dvoma guľami dosiahne cieľa pri priechode gólmi v stanovenom poradí a pritom sa musí dotknúť guľami aj stredového kolíka.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *