Detský nafukovací bazén: veľa zábavy pre vašich najmenších

Detský nafukovací bazén: veľa zábavy pre vašich najmenších

Naháňať sa po záhrade a striekať sa vodnou pištoľou, skákať do mlák alebo prelievať vodu z jedného pohárika do druhého. Deti vodu milujú. Detské nafukovacie bazény sú preto praktickým riešením na horúce letné dni, keď pre ne hľadáte rýchle osvieženie. Za málo peňazí dokážu poskytnúť veľa zábavy – stačí ich len nafúknuť a napustiť vodou. 

Bestway Detský bazén Lava Lagoon, 53069
Bestway Detský bazén Lava Lagoon, 53069

Výhodou detských nafukovacích bazénov je, že im nemusíte hľadať trvalé miesto na záhrade. Niektoré sa dokonca zmestia aj na balkón. Po sezóne ich zbalíte a vytiahnete až za rok. Navyše sú ľahko prenosné, takže ich využijete aj ak sa chystáte stráviť prázdninové dni na mieste bez blízkosti vodnej plochy na kúpanie.

Pripravte vhodné miesto 

Ideálne je postaviť nafúknutý bazén na rovnú plochu, akou je napríklad betónová podlaha. Tá vám zaručí aj to, že sa bazén odspodu neprepichne o nejakú vetvičku. Ak ho budete pokladať na trávnik, skúste dať naspodok plachtu alebo kus linolea. Vďaka rovnej ploche zároveň udržíte hladinu vody všade rovnako vysokú. Potom už konečne môžete napúšťať. 

Ako udržať vodu v bazéne čistú?

Počas teplých letných dní voda v bazéne väčšinou do dvoch dní zazelená. Môžete ju vyliať a pravidelne napúšťať novú. To však stojí čas, peniaze i energiu a oplatí sa u malých bazénov. 

Skúste zvážiť kúpu filtračného zariadenia, ktorého výkon by mal zvládnuť prečerpať obsah bazénu aspoň za 6 hodín. 

Ďalším riešením je bazénová chémia, ktorá vám udržiava vodu bez nebezpečných mikroorganizmov. V každom prípade budete musieť z hladiny odstraňovať aj mechanické nečistoty ako piesok či hmyz. Výborne na to poslúži špeciálna sieťka. Ak bazén nepoužívate,zakryteho plachtou, ktorá zabráni ďalšiemu znečisteniu.

Aký bazén pre deti vybrať?

Na trhu je dnes veľké množstvo najrôznejších nafukovacích bazénov, ktoré potešia všetky deti – od tých najmenších až po puberťákov. Poďme sa pozrieť, aké možnosti máte na výber.

Jilong Nafukovací bazén v tvare korytnačky s tryskou, 175x62 cm, 1270 l
Jilong Nafukovací bazén v tvare korytnačky s tryskou, 175×62 cm, 1270 l

Malé bazény pre najmenších

Bazéniky pre najmenšie deti – stačí do nich naliať vedro vody a nasypať dve vedrá hračiek. Archimedov zákon a svet kvapaliny, ktorá vyteká, preteká a strieka na všetky strany ich určite zabaví na dlhé minúty. Aby ste ich ochránili pred slnečnými lúčmi, popremýšľajte aj o bazénoch so strieškou, ktorá poslúži ako praktické tienidlo. 

Bazén s obľúbenými postavičkami

Majú aj vaše deti svojich obľúbených hrdinov? Výrobcovia nafukovacích bazénov na nich nezabúdajú. Či už sú vaše princezné zaťažené na ružovú, jednorožcov alebo Hello Kitty a chlapci musia mať nevyhnutne na všetkom Spidermana, určite nájdete bazén s žiadaným obrázkom. 

Niektoré dokonca ponúkajú aj zábavu navyše – napríklad mini lezeckú stenu alebo terč pre vodnú pištoľ. 

Hello Kitty nafukovací bazén priemer 150 cm , pr. 150 cm
Hello Kitty nafukovací bazén priemer 150 cm , pr. 150 cm

Bazén so šmykľavkou

Najobľúbenejším miestom detských ihrísk a kúpalísk je nepochybne šmykľavka. Tá mäkká nafukovacia, s pristávacou dráhou uprostred vodnej hladiny, sa stane iste zábavou, ktorá vaše deti nikdy neomrzí. Bezpečnostné mantinely ich ochránia pred nepríjemným pristaním na zemi. A staršie deti určite zajasajú, ak im zaobstaráte rovno nafukovacie hracie centrum s vodným delom, lezeckou stenou a tryskami. 

Vodná kĺzačka s vodným delom BA009
Vodná kĺzačka s vodným delom BA009

Bazén so sedadlami 

Nebaví vás postávať pri bazéne, kým sa v ňom deti čľapkajú? Zaobstarajte si nafukovací bazén s kresielkami a pridajte sa k nim! Zatiaľ čo budú deti šantiť, vy si pohodlne posedíte na nafukovacej sedačke vo vode a budete ich mať na dosah.

A pre chvíle pohody sú niektoré bazény vybavené aj otvormi na nápoje. Pripravte si obľúbený letný nápoj a doprajte si dvojité osvieženie!

Bazénové vychytávky

Nie je síce nafukovací, ale je to detský bazén a dá sa použiť aj ako pieskovisko. Určite ste ho už videli niekde u známych s deťmi.. Praktický tvar dvoch mušlí, ktoré sa dajú priklopiť, využijete ako ochranu pred znečistením vody, prípadne aj pieskoviska pred škodcami. 

Chystáte sa k moru a bojíte sa, aby sa vaše maličké na pláži niekam nezatúlalo? Bazén, ktorý sa dá zahrabať do piesku a naplniť vodou pomocou priloženej tašky s držadlami, mu zaobstará bezpečnú zábavu vo vašej blízkosti. 

A na čo nikdy nezabúdať?

Bazén je napustený, voda čistá a deti majú o zábavu postarané. Či už sa čľapkajú v malom bazéne, alebo skáču vo vodnom hracom centre, nikdy by nemali byť bez dohľadu dospelej osoby. Po používaní bazén celý vylejte, vypustite a nechajte dôkladne vyschnúť na slnku, prípadne utrite pomocou čistej handričky. Správne uskladnený vám tak vydrží aj niekoľko sezón. 

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *