5 tipov, ako doma privítať leto

5 tipov, ako doma privítať leto

Deti sa tešia z prázdnin, slnko hreje a na každom rohu kúpite jahody a čerešne. Konečne môžete vytiahnuť nové šaty a sandále a prevetrať letný outfit.  Je ale na novú sezónu pripravený aj váš domov? 

Nestačí len vytiahnuť rolety, aby ste pustili lúče dovnútra. A tiež je úplne jedno, či bývate v dome so záhradou, alebo v malom byte. Pomocou niekoľkých menších úprav budete mať doma leto raz-dva. Tu je pár trikov, ako na to

1 Obývačka pod šírym nebom

Veľká terasa s bazénom alebo len malý balkón? Čerstvý vzduch a slnečné lúče nájdete aj na malom priestore. Upravte si ho tak, aby vám na ňom bolo príjemne a pohodlne. 

Záhradné kreslá, stoličky a ležadlo, prípadne aj malý stolík, kam si odložíte ľadovú kávu – to všetko vás bude lákať von. Vašu novú „obývačku“ môžete zútulniť aj kobercom z prírodných materiálov, ktorý skvelo odoláva poveternostným vplyvom a spolu s pestrofarebnými vankúšikmi premení jednoduchý priestor na príjemné útočisko. 

2 Záhrada na balkóne

Ak nemáte veľkú záhradu, ani čas a energiu na okopávanie záhonu, ešte stále existuje veľa jednoduchých spôsobov, ako do vášho domova dostať rastliny. Využite teplé počasie a slnečné lúče a  vysaďte zopár nenáročných kvetín a byliniek. Potešia vás vôňou a medovka alebo mäta sa budú aj skvelo vynímať v osviežujúcich letných drinkoch. 

Ak túžite aj po šťavnatom ovocí a zelenine, vypestujte ich tento rokvo veľkých črepníkoch, ktoré umiestnite na praktické stojany. Ušetríte tak miesto a chuť domácich rajčín koncom leta vás určite presvedčí, že to bol skvelý nápad. 

3 Sezóna plná farieb a vzorov

Letná výzdoba môže byť odvážna a veselá. A priam si žiada farby, ktoré by počas iných ročných období pôsobili možno trochu nepatrične. Žltá, tyrkysová či limetková a kontrastné štýly sú presne to, čo oživí váš priestor, a to s minimálnou námahou. Snažte sa ich začleniť do nenápadných kútov, ako je napríklad kuchyňa. Pár farebných misiek, váza alebo originálna chňapka do nej vnesú hravosť a pozitívnu atmosféru.

4 Príroda v interiéri

Využite prírodné materiály a nechajte ich vyzdobiť váš domov. Ratanové stoličky, ktoré sú zväčša súčasťou záhradného nábytku, sú nielen krásne a pohodlné, ale zároveň rozmazávajú prechod medzi vonkajším a vnútorným priestorom. Úložné košíky z morskej trávy, tienidlo na lampu z bambusu alebo kvetináče z terakoty – ich prirodzená krása vás nadchne a originálne podtrhne váš letný interiér.

Hojdacie kreslo ROCK
Hojdacie kreslo ROCK

5 Ľahké a vzdušné textílie

Vzdušné tkaniny budú v izbách pôsobiť odľahčene a obzvlášť v horúcich letných dňoch pomôžu navodiť pocit chládku a osvieženia. Obrusy, prestieranie, závesy a poťahy na vankúše môžete na leto vymeniť. Ani tu sa nebojte použiť odvážne kontrastné farby a extravagantné vzory. Teplú posteľnú bielizeň z flanelu vymeňte za tú z bavlneného saténu. Počas sparných nocí vás bude príjemne chladiť.

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *