Ako na jednoduchú renováciu sedacej súpravy?

Ako na jednoduchú renováciu sedacej súpravy?

Ak má vaša sedacia súprava najlepšie roky za sebou, nemusíte nutne investovať do novej. Cestou ku krásnemu a modernému vzhľadu sa môže stať jednoduchá renovácia, ktorú zvládnete behom pár minút.

Súvisiaci obrázok
Ilustračný obrázok, zdroj

Pohľad na značne opotrebovanú sedačku dokáže pokaziť radosť z bývania rovnako ako predstava, že musíte investovať veľkú sumu do obstarania novej. Našťastie je tu však riešenie, vďaka ktorému vrátite sedačke atraktivitu. Renovácia sedacej súpravy prostredníctvom napínacích poťahov nie je časovo ani finančne náročná záležitosť. Ako postupovať?

Vyberte si vzhľad napínacieho poťahu

Dôvodom pre výber napínacieho poťahu nemusí byť iba renovácia starej sedacej súpravy. Niekedy sa aj nový kúsok prestane do interiéru hodiť, pretože ste napríklad vymaľovali inou farbou. Aj v takýchto prípadoch je poťah skvelým pomocníkom, pretože vám ako mávnutím čarovného prútika umožní zmeniť vzhľad sedačky. K dispozícii sú poťahy v rôznych farbách a vzoroch. Originálne dizajnové kúsky dokážu skvele oživiť nudné bývanie.

Ako napínací poťah nasadiť?

Obrovskou výhodou napínacích poťahov je fakt, že sa dokonale prispôsobia tvaru sedačky. Elastické textílie sa rozťahujú do všetkých smerov a umožňujú vám kompletne prekryť celú plochu sedačky. Stačí len vybrať správne rozmery poťahu. S tým by nemal byť problém.
Napínacie poťahy sa vyrábajú ako v menších veľkostiach pre samostatne stojace kreslá, tak pre veľké rohové sedacie súpravy. Po nasadení poťahu ho neváhajte uhladiť a finálne urovnať tak, aby správne sedel a stále priznával pôvodné tvary sedačky. Aplikácia poťahov vám zaberie pár minút. Výsledkom bude na pohľad úplne nový vzhľad.

Ilustračný obrázok, zdroj

Praktickosť na prvom mieste

Nejedna gazdinka tiež ocení veľkú praktickosť napínacích poťahov. Podarilo sa deťom poťah zašpiniť? Máte doma zvieratko, ktoré si zamilovalo odpočinok na gauči? Žiadny problém, údržba je veľmi jednoduchá. Poťah stačí zložiť a dať do práčky. Nemusíte čistiť celú sedaciu súpravu a čakať, až uschne.

U väčšiny poťahov sa odporúča pranie na nižšie teploty. V prípade drahších poťahov nie je od veci tiež pranie v ruke.
Vzhľadom k vyššie uvedenému môžete zaobstarať naťahovacie poťahy tiež ako ochranu úplne novej sedačky, ktorú si nechcete rýchlo zničiť. Niektoré typy poťahov sú zo spodnej strany pogumované. Táto úprava zabráni prípadnému pretečeniu tekutín k originálnemu čalúneniu.

Renovácie sedacej súpravy sa báť nemusíte

Napínacie poťahy dodajú sedacej súprave novú tvár. Využijete ich pri renovácii a nebudete ľutovať. Rovnako tak sa nemusíte báť vybrať výraznejšie farby, pretože poťahy môžete ľahko striedať podľa nálady. Nemusíte ihneď investovať veľké peniaze, aby ste si mohli užívať pekný vzhľad a čistotu pri každom sedení na sedačke.

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *