Ako schovať televíziu? 3 elegantné spôsobia aj do vašej obývačky

Ako schovať televíziu? 3 elegantné spôsobia aj do vašej obývačky

Vo väčšine obývačiek je televízor v centre pozornosti a na dohľad z každého miesta pohovky. Existujú však aj domácnosti, kde televízor schovávajú alebo kde na tento prístroj dokonca vôbec nenarazíte. Úprimne, televízny prijímač, i keď v posledných rokoch prešiel značnými obmenami, sa stále nedá považovať za estetický skvost, ktorý by mal obývačku zdobiť.

Ak sa aj vy stotožňujete s názorom, že televízor nemá byť v miestnosti dominantným prvkom a neurčuje jej usporiadanie, pozrite sa, ako ho šikovne schovať. Bude tak k dispozícii len vtedy, keď ho používate.

Prečo televízor schovať?

Niektorí ľudia namiesto seriálov či športových prenosov radšej sledujú plamienky v rozpálenom krbe alebo sa kochajú výhľadom do záhrady. V tom prípade sú aj ich kreslá a pohovka otočené ku krbu či oknu a nie k vypnutej čiernej obrazovke. Inde sa zase dáva v obývacej miestnosti prednosť konverzácii a miesta na sedenie sú usporiadané tak, aby prítomní na seba dobre videli.

A potom sú tu ešte čisto praktické dôvody. Veľká obrazovka, obzvlášť v malých izbách, je náchylnejšia na poškodenie, kde o ňu môžete nechtiac zavadiť. O to viac, ak sa vám po obývačke preháňajú malé deti alebo psy.

Ako televízor schovať

Časy, keď sa šírka televízora rovnala šírke skrine, sú už našťastie za nami. Televízory sú dnes úzke a na ich umiestnenie už nevyčleňujeme pevný stolček či skrinku. Dajú sa nielen šikovne zavesiť na stenu, ale aj dobre schovať, čo v minulosti nebolo možné. 

Ako televízor šikovne ukryť z dohľadu?

1 Dvierka a zásteny

Výrobcovia dnes už predávajú nábytok, ktorý s touto požiadavkou počíta, a tak ponúkajú rôzne dvierka, panely a zásteny. Ide o najjednoduchší variant, ako televízor šikovne a esteticky ukryť do nábytku či výklenku v stene. Keď chcete telku zapnúť, otvorte dvierka alebo panel odsuňte a televízor máte k dispozícii.

2 Domáci projektor

Namiesto televízora bude len čistá biela stena. Na protiľahlej stene zase projektor, šikovne ukrytý napríklad v knižnici. Vďaka projektoru si vytvoríte domáce kino, kde vám ako plátno poslúži samotná stena. Nemusíte ani investovať do obrazovky s veľkou uhlopriečkou, ktorá zaberie príliš veľa miesta.

3 Vysúvacie panely

Vysúvacie panely ukryjú televízor do priestoru, z ktorého sa automaticky vysunie. Po stlačení gombíka telka sama „vylezie“ zo skrine či stolíka. A pozor. Výrobcovia televízorov už dokonca prišli aj s revolučným nápadom ohybnej obrazovky, ktorú zrolujete ako roletu. Ak chvíľu počkáte, možno sa tohto šikovného riešenia čoskoro dočkáte. 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *