Dekorujte s vášňou francúzskych žien

Dekorujte s vášňou francúzskych žien

Francúzsky dotyk v interiéri pôsobí uvoľnene a ľahko – a má neskutočnú charizmu. Tieto dojmy v priestore však nie je vôbec ľahké vyvolať, obzvlášť s takou ľahkosťou – pokiaľ však nemáte tie správne tipy priamo od pôvabných parížskych dizajnérok!

Starostlivo premyslené akcenty

Ako jednoducho osviežiť neutrálnu tonalitu miestnosti? Prostredníctvom odlišnej farby. Jar alebo leto do interiéru vnesiete jediným prvkom, ktorý sa farebne odlíši – napríklad výrazným dekoračným vankúšikom, ktorý oživí čistú spoločenskú zónu v obývacej izbe. Tento trik sa hodí do priestoru, kde prevládajú jednoduché farby a čisté línie.

TIP: Aby ste miestnosť ešte viac ”po francúzsky” prejasnili, nezabudnite tu umiestniť kyticu čerstvých kvetov, čiastočne zladenú práve s vybraný akcentom.

Keď DIY, tak jednoduché

Minimalistická tvorba je presne to pravé, čomu dávajú francúzske ženy prednosť. Príkladom je elegancia starého konferenčného stolíka. Jeho zodranú dosku majiteľka bytu v Paríži jednoducho premenila – použila koženku a lepidlo a plocha tak získala úplne novú podobu – dokonca veľmi osobitú, pričom zostala zachovaná čistota a jednoduchosť nábytku. Osobitý štýl nemusí byť komplikovaný.

Investujte chytro

Ak chcete vytvoriť dokonalý priestor, nezabudnite investovať chytro. Dopredu si určte celkový rozpočet a rozdeľte ho na praktické vybavenie, na dekorácie a doplnky. Znamená to, že stavíte na prvky, ktoré z vášho bytu či domu urobia skutočný domov. Nebojte sa vybrať pár detailov, za ktoré budete ochotní zaplatiť. Môže to byť mramorový doplnok, výnimočný dizajnový stolík alebo okázalý krb, ktoré doplnia tradičné moderné vybavenie.

Ukážte to, čo máte radi

Milujete lodičky alebo gramofónové platne? Ukážte ich! Či už je predmetom vašej lásky čokoľvek, osobitosť do interiéru dostanete práve jednoduchým gestom – keď sa nebudete báť vystaviť to, čo vám robí radosť. Rebrík na obľúbené snové podpätky, stena posiata filmom alebo fotografiami. Nech je vaša osobnosť súčasťou vášho domova.

Neponáhľajte

Tajomstvom dekorovania podľa Francúzok je predovšetkým láska k dekoráciám. Neponáhľajte, dajte si načas a výsledky sa dostavia. Jedine tak totiž zaobstaráte doplnky, ktoré si skutočne zamilujete. Neutrácajte za veci, ktoré pre vás nemajú čaro. Váš domov bude po vzore Francúzok presýtený láskou a harmóniou. A predmetov, ktorých si naozaj ceníte.

Hry s farbami

Potrebujete, aby miestnosť pôsobila väčšie? Ozvláštnite ju vybranou farebnou schémou. Trebárs spojenie bielej, šedej a žltej pristane každej jednej zo stien. Ozvláštnite interiér a zároveň ho opticky otvoríte. Spomínané farby sú navyše nesmierne elegantné. Francúzsky šmrnc bude takmer hmatateľný.

Koberec to povie za vás

Čistý a minimalistický interiér, ktorého prevládajúce farby sú neutrálne, môžete podčiarknuť farebným kobercom. Ten do jednoliatosti vnesie pestrú a hravú energiu, zatiaľ čo noblesa, vychádzajúce z čistoty miestnosti, zostane plne zachovaná. Nechajte klasiku, aby rozprúdila váš domov.

Zrkadlo nesmie chýbať

Zrkadlá sa používajú nielen pre vizuálne zväčšenie interiéru. Zrkadlo so zlatým rámom navyše môže byť zaujímavou dominantou miestnosti – nielen nad krbom. Iskrivé vyznenie, pretkané luxusným francúzskym dotykom. Tak nejako bude pôsobiť miestnosť, kde tento trik využijete – zázemie bude na prvý pohľad úplne očarujúce.

Zrkadlo Venice 180cm – zlaté

Umenie áno, ale ledabolo

Obrazy alebo fotografie v rámoch. Viete, že keď zostanú ledabolo opreté o stenu, vôbec to nevadí? Podľa francúzskeho štýlu toto umiestnenie umenia nepôsobí tak formálne, ako tradičné starostlivé rozmiestnenie obrázkov po stenách. Navyše môžete čas od času svoje obľúbené kúsky preskupiť alebo nahradiť novými. Nebojte sa byť ležérne nedbalí. Interiéru tieto vlastnosti pristanú!

 

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *