Domáce lapače snov – nielen pre lepší spánok

Chcete oživiť svoj interiér a zároveň ste tvorivé povahy? Potom si vyskúšajte výrobu svojho vlastného lapača zlých snov, ktorý vám nielen spríjemní spánok, ale zároveň krásne ozdobí vašu izbu.

Lapač snov – zdroj

Ako vyzerá indiánsky amulet

Indiánsky silový amulet neslúži podľa dávnych legiend len k odháňaniu zlých snov, ktoré sú uväznené do pavučiny výpletu, kde ich prvé ranné lúče spália. Taktiež prináša šťastie svojmu nositeľovi. Celkový tvar lapača a jeho doplnkov majú podľa indiánskej filozofie svoj význam.

Kruhový tvar znázorňuje vesmír, ktorý chráni naše ja. To je symbolizované kamienkom alebo korálkom uprostred kruhu. Ten by mal byť v našej obľúbenej farbe a hlavne by sa nám mal páčiť na prvý pohľad. Korálky a pierka neslúžia len k ozdobe, ale k filtrovaniu snov, ktoré zachytáva sieť. Zlé sny tak blúdia v sieti a nedostanú sa do stredu.

Počas výroby vlastného lapača snov sa naše pocity a myšlienky prenášajú a zapisujú do amuletu. Preto vám odporúčame dať si pozor na to, aby ste pri tvorení mysleli iba pozitívne.

Ide sa vyrábať

K výrobe indiánskeho amuletu budete potrebovať kruh s ľubovoľným priemerom. Ako kruh môžu poslúžiť napríklad pružné vetvičky, drôtik alebo vyšívacia obruč. Ďalej nesmú chýbať nitky rôznych farieb, koženkový povrázok, stužky, niť, korálky, kamienky a pierka.

Najprv musíte omotať kruhovú kostru lapača a to buď koženkovým pásikom, stužkou alebo nitkami. Obmotávame raz či viackrát dookola, aby bol kruh úplne zakrytý. Nezabudnite nechať pri zakončení kus obmotávaného materiálu voľný, ten poslúži k neskoršiemu zaveseniu.

Ďalším krokom je vytvorenie výpletu pomocou nitiek. Spletitú pavučinu výpletu môžete vytvoriť podľa svojej fantázie, alebo čerpajte inšpiráciu vo video návodoch. Jednou z možností je napletenie nite po obvode kruhu a napletení každej ďalšej rady na stred radu predošlej. Pri tvorení výpletu môžete na niť navliecť korálku a rôzne ďalšie ozdoby len podľa vašej fantázie.

Nezabudnite do stredu výpletu umiestniť kamienok alebo korálik. Poslednou časťou prípravy amuletu je pripevnenie nitiek či koženkových šnúrok s pierkami a korálkami. Najčastejšie sa vešajú tri takéto šnúrky, kedy prostredná je najdlhšia a na stranách visia dve kratšie.

Veľký lapač snov – zdroj

Význam farieb

1515Použitie farieb je pre lapač snov dôležité. Nielen z hľadiska zakomponovania do interiéru, ale hlavne kvôli ich významu. Každá farba má totiž svoju energiu. Najlepšou farbou pre lapač je modrá, ktorá prináša rozprávkové snívanie a je upokojujúca. Biela farba podporuje duchovné vnímanie. Zelená farba upokojuje myseľ, farba žltá je farbou radosti a svetlo červená vleje energiu späť do tela, podporí chuť do života. Vyberte si svoje farby a pustite sa do tvorenia lapača snov. Prajeme nerušený spánok!

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *