Domáce lapače snov – nielen pre lepší spánok

Domáce lapače snov – nielen pre lepší spánok

Chcete oživiť svoj interiér a zároveň ste tvorivé povahy? Potom si vyskúšajte výrobu svojho vlastného lapača zlých snov, ktorý vám nielen spríjemní spánok, ale zároveň krásne ozdobí vašu izbu.

Ako vyzerá indiánsky amulet

Indiánsky silový amulet neslúži podľa dávnych legiend len k odháňaniu zlých snov, ktoré sú uväznené do pavučiny výpletu, kde ich prvé ranné lúče spália. Taktiež prináša šťastie svojmu nositeľovi. Celkový tvar lapača a jeho doplnkov majú podľa indiánskej filozofie svoj význam.

Kruhový tvar znázorňuje vesmír, ktorý chráni naše ja. To je symbolizované kamienkom alebo korálkom uprostred kruhu. Ten by mal byť v našej obľúbenej farbe a hlavne by sa nám mal páčiť na prvý pohľad. Korálky a pierka neslúžia len k ozdobe, ale k filtrovaniu snov, ktoré zachytáva sieť. Zlé sny tak blúdia v sieti a nedostanú sa do stredu.

Počas výroby vlastného lapača snov sa naše pocity a myšlienky prenášajú a zapisujú do amuletu. Preto vám odporúčame dať si pozor na to, aby ste pri tvorení mysleli iba pozitívne.

Ide sa vyrábať

K výrobe indiánskeho amuletu budete potrebovať kruh s ľubovoľným priemerom. Ako kruh môžu poslúžiť napríklad pružné vetvičky, drôtik alebo vyšívacia obruč. Ďalej nesmú chýbať nitky rôznych farieb, koženkový povrázok, stužky, niť, korálky, kamienky a pierka.

Najprv musíte omotať kruhovú kostru lapača a to buď koženkovým pásikom, stužkou alebo nitkami. Obmotávame raz či viackrát dookola, aby bol kruh úplne zakrytý. Nezabudnite nechať pri zakončení kus obmotávaného materiálu voľný, ten poslúži k neskoršiemu zaveseniu.

Ďalším krokom je vytvorenie výpletu pomocou nitiek. Spletitú pavučinu výpletu môžete vytvoriť podľa svojej fantázie, alebo čerpajte inšpiráciu vo video návodoch. Jednou z možností je napletenie nite po obvode kruhu a napletení každej ďalšej rady na stred radu predošlej. Pri tvorení výpletu môžete na niť navliecť korálku a rôzne ďalšie ozdoby len podľa vašej fantázie.

Nezabudnite do stredu výpletu umiestniť kamienok alebo korálik. Poslednou časťou prípravy amuletu je pripevnenie nitiek či koženkových šnúrok s pierkami a korálkami. Najčastejšie sa vešajú tri takéto šnúrky, kedy prostredná je najdlhšia a na stranách visia dve kratšie.

Veľký lapač snov – zdroj

Význam farieb

1515Použitie farieb je pre lapač snov dôležité. Nielen z hľadiska zakomponovania do interiéru, ale hlavne kvôli ich významu. Každá farba má totiž svoju energiu. Najlepšou farbou pre lapač je modrá, ktorá prináša rozprávkové snívanie a je upokojujúca. Biela farba podporuje duchovné vnímanie. Zelená farba upokojuje myseľ, farba žltá je farbou radosti a svetlo červená vleje energiu späť do tela, podporí chuť do života. Vyberte si svoje farby a pustite sa do tvorenia lapača snov. Prajeme nerušený spánok!

Sharing is caring!Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *